• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam

    Chyba niezbyt miła wiadomość dla wszystkich zainteresowanych na tym forum.
    Od września zaczął obowiązywać na terenie Unii przepis o bezwzględnym zakazie przywozu z Rosji broni amunicji wyrobów paramilitarnych w tym umundurowania i oporządzenia..
    Przepis jest niestety tak sformułowany ,iż przywiezienie oficjalnie czegokolwiek co pachnie armią lub się z nią kojarzy jest praktycznie nie wykonalne.
  2. # 2
    Autor cytatu: dexterWitam

    Chyba niezbyt miła wiadomość dla wszystkich zainteresowanych na tym forum.
    Od września zaczął obowiązywać na terenie Unii przepis o bezwzględnym zakazie przywozu z Rosji broni amunicjiwyrobów paramilitarnych w tym umundurowania i oporządzenia..
    Przepis jest niestety tak sformułowany ,iż przywiezienie oficjalnie czegokolwiek co pachnie armią lub się z nią kojarzy jest praktycznie nie wykonalne.


    Źródło tejże informacji? W Październiku otrzymałem hełm ( to nie takie byle co jeśli chodzi o kontrolę graniczną) problemów nie było.
  3. # 3
    Taryfa celna ISZTAR i przepisy prawne zawarte w niej. Może hełm nie miał oficjalnie Rosyjskiego pochodzenia lub po prostu do jednej sztuki nikomu się nie chciało czepiać.
  4. # 4
    Na RA handel kwitnie, i od jakiegoś czasu jest coraz więcej sprzedawców i ofert z samej Rosjii.
    O szo chodzi ?
  5. # 5
    Przypis TM839
    Zakazuje się przywozu, zakupu lub transportu broni i materiału pokrewnego wszelkiego rodzaju — łącznie z bronią i amunicją, pojazdami i sprzętem wojskowym, sprzętem paramilitarnym oraz częściami zamiennymi do nich — z Rosji przez obywateli państw członkowskich lub przy użyciu statków pływających pod banderą państw członkowskich lub statków powietrznych państw członkowskich (DECYZJA RADY 2014/512/WPZiB z dnia 31 lipca 2014 r.).

    W związku z tym przepisem wszystko może zostać potraktowane jako sprzęt wojskowy i paramilitarny.
    Uznałem że zainteresowani powinni wiedzieć.

    Tu link do strony:

    http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/displayfootnote_PL?footnoteid=839&footnotetypeid=TM&footnote=TM839&Day=02&Month=12&Year=2014

    Jak dobrze poczytacie to nawet transport do krajów trzecich przy użyciu środków transportu UE jest zabroniony. (SIC) !
  6. O ile mi wiadomo Poczta Rosji ani UPS czy TNT nie są z terenu UE.
    Ofert z Rosji jest więcej bo u nich coraz większa bieda i za 1 dolca można dostać coraz więcej rubli.
  7. # 7
    No fakt ,ale zakaz dotyczy przywozu , zakupu i transportu przez obywateli UE w całości. Nie zależnie czym wiozą. I jeśli przesyłkę dorwą celnicy np. z hełmem czy np.Smierszem to mogą powstać problemy.
  8. # 8
    Niby dlaczego? Z przepisu wynika, że przewozić nie mogą z Rosji obywatele UE i nie mogą być wiezione te produkty przez środki transportu zarejestrowane w UE. A jak z Rosji do Finlandii wiezie Chińczyk to już jest OK.
  9. # 9
    Jest się czym przejmować ? Czy można śmiało zamawiać ?
    Jeśli zamówię 6sz112 lub 6b7-1m na ebay to do mnie dotrze. Czy celnicy mi zatrzymają/zabiorą na granicy ?
  10. Nie ma tu chyba wróżek. Jak będą interpretować przepisy tak jak rozumie je Dexter to zatrzymają.
    Najlepiej płacić Paypalem w razie jakby miało się coś dziać.
  11. # 11
    Ciężko powiedzieć co i jak kto zinterpretuje. Przytoczyłem tylko literalnie przepis bo planowaliśmy większą dostawę samochodową i po wizycie w UC dostaliśmy taką odpowiedz - NO WAY. Jeszcze podobno są dodatkowe obostrzenia jak ktoś próbuje obejść zakaz. Np kupić ruskie przez kraj trzeci co sugeruje Чебурашка. :( . Crystek -sądzę że jedna sztuka przejdzie ale z 20 -30 pewnie by zatrzymali :(
  12. # 12
    to ciekawe co zrobia z moimi 2 paczkami z profarmy...

    ... i tak nawet w nas uderzyly sankcje...
  13. Ja wcale nie proponuję przez kraj trzeci Finlandia jest w UE więc jest stroną. Zakaz dotyczy przewożenia przez obywateli UE. A taki np. Białorusin czy Chińczyk obywatelem UE jako żywo nie jest.
  14. # 14
    No to jasne że importu ,,walizkowego,, sprawa nie dotyczy.Tym bardziej importu ,,walizkowego,, przez obywateli nie unijnych :)
  15. Na tym forum importujący w ilościach kontenerowych to chyba jednak mniejszość.
    Zawsze jednak zostaje import sprzętu dla robaków i myśliwych. Tylko logo trzeba zmienić na wędkarza.
  16. # 16
    Dałem tę informację byś również ty miał świadomość przepisów prawa. Uważasz że to błąd z mojej strony? :) Poza tym zabroniony w myśl przepisu jest import nawet jednej sztuki.Mowy tam nie ma o ilościach hurtowych czy kontenerowych.To tak dla jasności aby zainteresowani po twej wypowiedzi nie pomyśleli że przepis dotyczy tylko hurtowników :).Dotyczy wszystkich w UE !!!!!!!!!!.A i jest gorzej.Złamanie lub obejście embarga to kara minimum 10.000 pln
  17. # 17
    jest Grudzień przepis działa od września i nikogo jeszcze nie dorwali?
  18. # 18
    ja bym jednak chciał wiedzieć, co to jest "sprzęt paramilitarny" i "materiał pokrewny"... bo maskałaty to z pewnością nie są ;)
  19. # 19
    Dzięki za informacje dexter
  20. # 20
    Aż się chyba przejdę do Urzędu Celnego i popytam o co dokładnie chodzi, bo przy obecnym kursie rubla to nic tylko brać! :)
  21. Przed chwilą napisałeś ze nie dotyczy importu "walizkowego" teraz, ze nawet jednej sztuki. Zdecyduj się.
    Chyba, że wg Ciebie import walizkowy to mniej niz jedna sztuka.
    Też chciałbym wiedzieć jaka jest definicja "sprzętu paramilitarnego? Czy "wędkarski specnaz" też pod to podpada? W sumie to wędka przecież służy do zabijania (ryb).
  22. # 22
    Znalazłem takie coś:
    http://europa.eu/newsroom/highlights/special-coverage/eu_sanctions/index_en.htm
    I jeśli są tylko przedmioty z tej listy do której jest link to wychodzi na to, że jest ok, bo są tylko objęte embargiem lunety, lasery i inne bajery a szpej "materiałowy" jak mundury czy kamizelki nie.
    Jeśli coś przeoczyłem lub źle zrozumiałem to proszę mnie poprawić.
    •  
      Maza
    • 2014-12-03
    # 23
    Co do problemu z przewożeniem lunet i tego typu szajsu to chyba nie jest żadna nowość.
  23. # 24
    Autor cytatu: MazaCo do problemu z przewożeniem lunet i tego typu szajsu to chyba nie jest żadna nowość.


    Dokladnie, lecz tu był zakaz wywozu ze strony Rosji.
  24. # 25
    Чебурашка- import walizkowy w celach zarobkowych to przemyt i to chyba jasne a import jednej czy dwóch sztuk oficjalny czy przez DHL ,TNT czy dowolnego kuriera może podlegać cłu i będzie to skutkowa zastosowaniem przytoczonego przepisu. Widzę że nie bardzo rozumiesz co piszesz. No ale się nie dziwię jak koś od 2 lat ma fobie na punkcie wędkarstwa :) :)
    Interlude22- Niestety mundury szpej też podlega. Ostatnia dostawa 100 sztuk u nas pod tym względem była kontrolowana( kraj pochodzenia). Musiałem przedstawić świadectwo że produkcja na Białorusi :( . I trzy razy oglądali i pytali czy przypadkiem nie FR.
    W takiej formule prawnej to i zapałki są paramilitarne.
  25. # 26
    Może zacznij od sprawdzenia co znaczy fobia.
    Import walizkowy to nie przemyt tylko przywożenie małych ilości zgodnie z prawem. Jak np tutaj -
    http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1137589.html
    Nie wymyślaj własnych definicji.
    Przepis dotyczy obywateli Unii, więc jeśli wwoził będzie ktoś kto nie jest obywatelem Unii to nie będzie to żaden przemyt.
    Na liście Unijnej nie ma, żadnych mundurów ani kamizelek a zwłaszcza odzieży w kamuflażu dla hobbystów.

    Doszło do tego, że musisz udowadniać, że ten towar nie ma nic wspólnego z Rosją. To jest zabawne.
    •  
      Maza
    • 2014-12-04
    # 27
    Mój znajomy ostatnio jakoś zamawiał chyba z trzy czy cztery zestawy 6sz112. Jakoś nie było problemu, jeszcze kurier mu przyniósł wielgachny wór z napisem "Poczta Rosji".

    Autor cytatu: Чебурашка
    Doszło do tego, że musisz udowadniać, że ten towar nie ma nic wspólnego z Rosją. To jest zabawne.

    Aaała! xD
  26. # 28
    Dziwne...2 paczki z profarmy zostały dziś doręczone. Z pięknym zestawem stempli UCelnego FR i RP...
    Dziwne...3 tyg. temu zakupy z ebay z FR dotarły do mnie. Z pięknym zestawem stempli UCelnego FR i RP...
  27. A dostałeś cło do zapłacenia albo VAT? Jak nie - to znaczy, że nawet do paczek nie zaglądali.
  28. # 30
    ani VATu ani cła. szlo jako prezent jesli dobrze pamietam