• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Odnowię temat :P
    Razem z moim teamem chcemy przerzucić się na "zieloną cyfrę", ale napotkaliśmy problem..
    To, że jest nie dostępny to nie takie ważne, bo nie zrobimy tego aż tak strasznie szybko!
    Problem w rozmiarze ;) Ja i mój kuzyn nie jesteśmy mali i nie wiemy czy wejdziemy w ten mundur czy po prostu nie musimy wybrać innego kamuflażu ;)
    pas-100, klatka-110, wzrost-170-175, obwód uda-60-65..
    A tu dość, że jest tylko jeden rozmiar to nie umiem się połapać w tej tabeli ;)
    Liczę, że ktoś mi pomorze i powie czy wejdę w ten mundur tak żeby był jeszcze luźny ;)
  2. # 2
    Ciutkę duża ta rozmiarówka Modoxu 0_o

    Ok, wychodzi na to, że powinieneś mieć mundur w rozmiarze 54-4. Spodnie nieco duże, ale z paskiem da radę.
  3. # 3
    A według SPLAVu jaki powinienem mieć rozmiar? 56?? (tak po drodze)
  4. # 4
    Z rozmiarówki Modoxu wynikaloby że na pas 100 powinien być rozmiar 50 ._o
    Mam takie same wymiary (tylko wzrost ~185) i polecilbym jednak 56 (może to dlatego że lubię rzeczy luźne).

    Edit: Splav ma "inne cyferki" - wychodzi że 56 lub 58
    Poza tym, Splav chyba nie robi cyfry. Z ciekawości zapytam, dlaczego akurat ruski marpat? :)
  5. # 5
    Pytam się o SPLAV bo jeszcze się nie zastanowiliśmy do końca ;)
    Też lubię luźno mieć dlatego prosiłem o większą rozmiarówkę ;)

    Dlaczego ruski marpat? Tak na prawdę nie wiem.. Jest najtańszy a u nas nie jest aż tak dobrze z kasą, a m21 jest brzydki xD Do tego wiele drużyn dookoła ma marpat amerykański i jakby podczepić się pod jakiś zlot czy coś to już mniej problemu z rozróżnianiem kamuflażu ;)
  6. # 6
    Blee fee :) na redzonie tyle pięknych mundurów a ty musisz akurat imperialistyczną ostoję kupować?:P aż mnie ciarki przechodzą....
  7. # 7
    Autor cytatu: SoP-PeLBlee fee :) na redzonie tyle pięknych mundurów a ty musisz akurat imperialistyczną ostoję kupować?:P aż mnie ciarki przechodzą....


    Na razie rozważania na forum teamowym przeniosły się na M1 "Las" xD
    Jaki byście kamuflaż z tego sklepu polecali, aby był wytrzymały, dobrze maskował i nie był najdroższy?! :P
  8. # 8
    Kamuflaże nie są wytrzymałe, co najwyżej materiał może być :P

    Pogranicznik, Partizan i Tigr to moi faworyci. Flectar-d też jest spoko. Piszę tutaj oczywiście o KAMUFLAŻACH.
  9. # 9
    KZM ("Partizan dla ubogich" :D) polecam ze swojej strony. Niestety oddychalność w cieplejsze dni jest marna, ale rekompensuje nam to częściową nieprzemakalnością. A o walorach kamuflażu nie wspomnę.
  10. # 10
    widzę, że się temat lekko rozwinął ;) Jakby się dalej rozwijał to prosiłbym Cię Kazik o wydzielenie tematu, żeby nie było offtopu przeze mnie :P

    Flectarn D mi się podoba :D tylko widzę że max rozmiar to 56 ;) A nie chciałbym żeby był przyciasny ;)
  11. # 11
    Temat wydzielony.
  12. # 12
    łatwiej będzie nam wybrać mundur jeśli rozszyfrujemy te oznaczenia w tabelce modoxu ;) (podobają nam się prawie wszystkie, więc tu tylko o rozmiar idzie)

    1. tabelka "bluzy i kurtki"
    -pierwszy wers to numery rozmiarów
    -drugi wers to miary "pas-klatka" w centymetrach?

    2. tabelka "Spodnie"
    -pierwszy wers rozmiar
    -drugi wers to długość w pasie w centymetrach

    3. Wzrost.. no to chyba już nie ma się co pytać ;)

    Czyli rozmiar 56-58/4 to dostaje bluzę 109-116, spodnie 56 czy 58??, i to na wzrost 171-176 ;)

    A powiedzcie czy miał ktoś do czynienia z berkutem?
  13. # 13
    Spodnie 56, chyba że wolisz mieć miejsce dla jeszcze jednej osoby :D
    Nie no żartuję, jak przymierzałem 60-62, to było luźne, ale dało się spokojnie chodzić.
    Podsumowując, jeśli nie boisz się, iż zgromadzisz trochę smalczyku w pasie, to 56 :)

    PS: Flektar D maskuje się dobrze w bujnej, intensywnie zielonej roślinności. A taka jest późnym latem. Więc osobiście proponowałbym coś bardziej "wszechstronnego" - co nie znaczy, że ten kamuflaż jest beznadziejny, wręcz przeciwnie.
  14. # 14
    Pumba rozumiem, że pisałeś o SPLAV'ie ;)
    Ze SPLAV'u to brałbym raczej 58 ;) wolę mieć tego luzu troszkę.. :D

    Ja na razie jestem za M1 "Las" ponieważ jest dobry rozmiar i według opisu ma wszystko fajnie :D muszę teraz kumpli namawiać ;)
  15. # 15
    Pisałem o Modoxie :) Berkut jest Modoxu, Bekas SPLAVu. Pytałeś o Berkut.
    Jeśli o rozmiarówke SPLAVu chodzi, to chyba lepiej bierz 58, tak przynajmniej wynika z tabelki, bo sam nie mam nic od tej firmy.
    •  
      Geno
    • 2008-12-11
    # 16
    Autor cytatu: ForestPumba rozumiem, że pisałeś o SPLAV'ie ;)
    Ze SPLAV'u to brałbym raczej 58 ;) wolę mieć tego luzu troszkę.. :D

    Ja na razie jestem za M1 "Las" ponieważ jest dobry rozmiar i według opisu ma wszystko fajnie :D muszę teraz kumpli namawiać ;)


    Poza tym,że "Las" wygląda jak bidny woodland :) Florcie sobie kupcie.
  16. # 17
    Z florą w takiej ilości mogą być problemy, a dodając do tego, dość duży rozmiar jaki kolega chce - ciężko, oj ciężko.
    Może KLMK?
    - Dość tanie
    - Łatwo dostępne
    - Duuuże :)
    - Rozpoznawalne
    •  
      Geno
    • 2008-12-11
    # 18
    Florciajest tylko trzeba pytać bo niekoniecznie wystawiają.
  17. # 19
    Flora to najpopularniejszy obecnie mundur rosyjski. Jako że jest bez przerwy produkowany masowo, dostać go można zupełnie bez problemu i to we wszystkich rozmiarach, od małych do baaardzo dużych. Jest w dodatku stosunkowo tania (~150zł). Z KLMK jest podobnie, z tym że nie wiadomo czemu sprzedawcy w Polsce sprzedają rozm. 3 po 200zł i więcej, a w Rosji jest tego zatrzęsienie (ja mam egzemplarz z 2005 roku...).
  18. # 20
    KLMK czy KZS odpadają!
    Flora.. była by super, ale zdobycie 2 w takim rozmiarze jak potrzebuje ja i jeszcze jeden komplet dla kogoś drobnej postury raczej do częstych rzeczy nie należy ;) wyśle pytanie w temacie redzonu czy sprowadzą kiedyś flore ;)
  19. # 21
  20. # 22
    Autor cytatu: ForestFlora.. była by super, ale zdobycie 2 w takim rozmiarze jak potrzebuje ja i jeszcze jeden komplet dla kogoś drobnej postury raczej do częstych rzeczy nie należy ;)


    E tam. Nie tak dawno pchnąłem florę w której byś się utopił :) A i małych rozmiarów skolko ugodno.
  21. # 23
    Forest zapytaj u tych Allegrowiczów billy_LTD , balota .
  22. # 24
    Uzgodniliśmy, że zmieniamy umundurowanie na Berkuta!

    Ja patrzę na wersję 60-62/5 ;) Mam nadzieję, że będzie pasować ;) Jeśli coś to dajcie mi znać, że źle myślę ;)

    I powiedzcie mi jeszcze czym się różni Berkut od Bekasu flectarnu D?
  23. # 25
    Krojem i firmą
    Jeśli dobrze rozumiem chcesz Berkuta, czyli ciuszek od Modoxu?
    Jeśli tak to w 60-62 się utopisz - lepiej 56-58 / 58-60 (to ostatnie jeżeli chcesz czegoś bardzo luźnego)
  24. # 26
    A w rozmiarze 56-58/4 to dostaje:
    spodnie 56 czy 58???
    i co oznacza przy bluzie 109-116??

    No i nie wiem jak to wygląda czy nie potrzebowałbym na wzrost 5, bo mam potężne uda i nie wiem czy wejdę..
  25. # 27
    Forest - z tego co wiem, to jest na Redzonie napisane jak czytać rozmiary - weź tam zerknij.
  26. # 28
    Jeśli chodzi Ci o tabelki rozmiarów, to akurat w tabelce modoxu się nie umiem połapać ;)
    Tabelka splavu jest ok ;)
  27. # 29
    Czy szukając rozmiaru flory mogę kierować się tabelką modoxu czy to innej produkcji??
  28. # 30
    Dla flory zwykła rozmiarówka wojskowa.