• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
  2. # 32
    Odświeżę temat. Mam drobne pytanie, ponieważ zamierzamy kupno w ekipie. Mamy na oku 4 kamuflaże: "Berezka","Pogranicznik","Partizan"i"Flektarn D". Który z nich najlepiej nadaje się do lasu, tzn. najlepiej się kamufluje?
  3. # 33
    Najbardziej uniwersalny jest "Partizan". "Berezka", "Pogranicznik" i "Flectarn D" to kamuflaże bardzo dobre w specyficznych warunkach.

    Wybierzcie to, które wam się najbardziej podoba.
  4. # 34
    Najbardziej uniwersalny kamuflażem pasującym i w lato,jesień,wiosnę,bezśnieżną zimę jest Partizan.Miałem mundur we Flectarnie-D.Niestety w moim odczuciu to kamuflaż sezonowy.Czyli tylko jak jest dużo zieleni.W inną porę roku nie będzie się w ogóle sprawdzał , o za bardzo odcina się od otoczenia.W sumie z ''Pogranicznikiem'' jest ten sam problem i kamuflaż ten widziałem tylko na letnich maskałatach tzn.KLMK,KLM,KM-L,Maskkombinezon wz.1957 (sposn)Sam mam partizany nawet dwa Sposnu i KZM Modoksu. Bo uważam ,że nie ma lepszego kamuflażu w naszej strefie geograficznej.Z wyłączeniem śnieżnej zimy maskuje świetnie o każdej porze roku.Nic w Berezce nie miałem oprócz KZS ale on już wychodzi z użycia ale jak najbardziej się nadaje.Ciekawą propozycją jest Surmak w Berezce.Też wydaje się być uniwersalny dzięki rewersowi na zimę.Ale ja osobiście z doświadczenia polecam Partizana.Nie zapomnę jak kiedyś na poligonie wyszedłem z lasu i przestraszyłem parę na rowerach.Wypadły im szczęki na mój widok.Tak dobrze maskuje partizan.Warto dobrać do niego jakieś oporządzenie w kamo wtedy efekt jest pełen.Oczywiście kamo pasujące kolorami ja noszę kamizelkę miwo w DPM ale pasuje np.PIonier Spławu w kamo LES lub Grad 1 w Tigrze.
    •  
      Foox
    • 2010-02-04
    # 35
    Potwierdzam, że wzór "Partizan" jest najbardziej uniwersalny.

    Wszytko zależy od otoczenia. Pozostałe są rewelacyjne tylko w określonych sytuacjach. Podstawowe maskowanie powinno jakoś wszędzie maskować.