• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • ejs
    • 2009-07-21 *
    # 1
    http://www.taiwangun.com/shop,show,1557

    Dzisiejsza nowość. Jak to wygląda wg Was szanowni forumowicze?
  1. # 2
    Eee 300zł? Nie pomylili się z tą ceną?
  2. # 3
    Kopia Atoza. Ogólnie chyba ok, ale kolba i okładziny mają zły kształt jak na wersję z plastikami. Standard, ale cena niezła ;)
    • ejs
    • 2009-07-21 *
    # 4
    75$ w sklepach na zachodzie więc wychodzi 300zł na polskie:)
  3. # 5
    Łał faktycznie szalona cena, jak dojdzie wrzucę jakiś lepsze foty ;)
  4. # 6
    Fortunę zarobi ktoś kto wymyśli przeróbke tego na aeg-a
  5. # 7
    Według mnie to wygląda jak SWD.

    Fence, tak na oko to GB V.3 by wszedł.

    Jak go kupię to obiecuję że podejmę się przerobić go na aeg-a. Jak mi się uda to stawiasz piwo.

    Aczkolwiek po dogłębnej analizie rozważałbym też inne.
    •  
      ADi
    • 2009-07-21
    # 8
    No to chyba liczba posiadaczy SWD w Polsce wzrośnie. Bo chyba i ja sobie kupię. ;)

    Jeśli z tego da się zrobić eag to bosko. Choć martwi mnie wszech obecny "metal" - ZnAl.
  6. # 9
    Co w z tymi AEGami? To kopia z atoza, a ile przerobionych atozów ze sprężyny na aega widzieliście?
  7. # 10
    Chętnie też bym wziął ale nie podobają mi się czarne okładziny. A może macie jakiś pomysł co by z nimi zrobić za wyjątkiem wstawienia oryginalnych (dodatkowe i nie małe koszty - że o trudności w zdobyciu nie wspomnę). No chyba że w Afganie były też używane z czarnymi?
  8. # 11
    Tylko ze jak już wspomniałem, te okładziny i kolba mają nieprawidłowy kształt. W wersji z polimeru powinny wyglądać tak: http://www.rusmilitary.com/images/svd.jpg

    Więc do jakiejkolwiek rekonstrukcji się nie nadają.
    •  
      Ar2r
    • 2009-07-22
    # 12
    No a ja to najpierw chciałbym przeczytać reckę posiadacza tego "malucha". A ta moc to chyba ciut przesadzona. ;]
    •  
      ADi
    • 2009-07-22 *
    # 13
    @Kamil:Tigr? Już częściej widuje się SVD-S.
    A jak już coś podobnego do Tigr'a to zwykłe SVD z zmienionym chwytem przednim.
    http://img263.imageshack.us/i/1603.jpg/


    Zawsze można chwyt przedni zostawić a tylko kolbę wymienić na oryginał lub samorubę.
  9. # 14
    takich okladzin przednich jak ma ta replika nie ma- w zadnym modelu z izewska czy to cywilnym czy wojskowym
    orginalne polimery sa inne

    a to co dal kamil to nie jest tigr - takiej wesji swd uzywaja slowacy czy wenezuela ze o rosji nie wspomne
  10. # 15
    Z taki okładzinami nadaję się do "rekonstruowania" Stalkerów z Czarnobyla. ;D
    • ejs
    • 2009-07-22
    # 16
    Firma G&H zaoferowała zrobienie drewienek do SWD za 250zł ( komplet )
  11. # 17
    jakos mam mieszane uczucia co do G&H, ale jak by zrobili dokladna kopie z odpowiedniej sklejki z dobrym pokryciem to byl by intratny biznes (ze nie wspomne o wersji z grubszym i wydrazonym chwytem do aeg CA)
  12. # 18
    Autor cytatu: ADi@Kamil:Tigr? Już częściej widuje się SVD-S.

    Tak jak powiedział Bolek, to nie jest Tigr tylko nowy SWD. Można go odróżnić od wersji cywilnej po zaczepie na bagnet. I chyba chodziło Ci o SWDS (składana kolba trójkątna), bo SWD-S (odłączana kolba drewniana) jest nieprodukowany.
  13. # 19
    O ile replika kolby mogłaby jeszcze jakoś wyglądać, to okładki odpadają - tak jak nakładki w ak - warstwy sklejki wygięte są w odpowiedni kształt
  14. # 20
    jak ktos umi to i sklejke wygnie :) ale pytanie czy ma to sens
  15. # 21
    Na Taiwangunie pojawiły się z mojej inicjatywy zdjęcia częściowo rozłożonego SWD.

    P.S
    Tak na marginesie V-95 ma jakieś rozmiary?
    Poszukaj tematu o V-95 i tam pytaj... - k.
    •  
      ADi
    • 2009-07-22 *
    # 22
    Autor cytatu: Kamil[div class=quote][span class=cite]Autor cytatu: ADi[/span]@Kamil:Tigr? Już częściej widuje się SVD-S.[/div]
    Tak jak powiedział Bolek, to nie jest Tigr tylko nowy SWD. Można go odróżnić od wersji cywilnej po zaczepie na bagnet. I chyba chodziło Ci o SWDS (składana kolba trójkątna), bo SWD-S (odłączana kolba drewniana) jest nieprodukowany.

    Masz rację. Nie potrzebnie wstawiłem "-". ;)

    Myślicie czy dało by się zmodyfikować tak chwyt przedni by przypominał oryginał? Jak tak - to co konkretnie należało by zrobić?
  16. # 23
    adi, bez obrazy - kupic odpowiedni zestaw, wg mnie te karbowania nie sa do zrobienia w sensowny sposob
  17. # 24
    a wg mnie dałoby się to zrobić bez większej filozofii, 100 lat temu widziałem na jakimś forum (prawdopodobnie "jedendojednego") jak ktoś robił podobne karbowania na plastiku. Z tego co pamiętam zamówił po prostu plastikowe paski w odpowiednich wymiarach w jakimś modelarskim. Nakleić, potem szpary załatać jakąś szpachlą/żywicą, na końcu spray. Co kto lubi, można zamówić oryginalne, ale pewnie cena zdecydowanie przewyższałaby cenę repliki.

    Dojdzie, będę kombinował...
  18. # 25
    Kolega kolegi był dziś w Krakmanie i macał tego SWD. Twierdzi że wykonanie jest OK. (oczywiście to kwestia tego co kto uważa za OK ;-). W weekend będę miał okazję pomacać, a może i zestawić z Atozem.

    Aha. Pracownik Taiwangun twierdzi że ma być wkrótce wersja z drewnem, co pewnie wielu ucieszy :-)
    •  
      ADi
    • 2009-07-22 *
    # 26
    Zależy co ma na myśli mówiąc 'wersja z drewnem'(plastik imitujący drewno czy sklejka?) i 'wkrótce'. Ale ogólnie wieść pozytywna.

    Aż poczekam. :)
  19. # 27
    Według niektórych Atoz jest zajebisty ;)
    Połamany na Allegro osiągnął już wartość 355,00 pln
  20. # 28
    Autor cytatu: ADi(plastik imitujący drewno czy sklejka?)


    co za różnica.. z drewnami od P&J to, aż wstyd się pokazać.. chińszczyzna.. Boyi to przynajmniej po ładnym malowaniu jakoś wygląda..
  21. # 29
    a czym sie rozni jedna balsa od drugiej ??? bo boj nie uzywa przeciez sklejki
  22. # 30
    "sie załatwi" ostre i się założy... Na razie trzeba zobaczyć , jak to chodzi. Najwyżej będzie na scianie wisieć. Ma ktoś zbędne PSO albo coś w podobie? Zamówiłem bez chińskiej łoptyki...