• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Dostawa będzie we wrześniu.
  2. # 62
    A i jeszcze dodam swoją konkluzję do tego szybkiego rozpłynięcia się SWD- jak firmy chińskie pokroju cymy czy Boyi'a zobaczą w jak zastraszającym tempie schodzą SWD nawet tak kiepskiej jakości to w końcu sami wypuszczą swoje. A ja np. SWD od Boyi choćby za te 700 zł z czystym sercem bym wziął- jeśli by tylko było ze stali. Więc najprawdopodobniej nie będę się bawił ze znalem tylko będę czekał na SWD ze stali, może i się nie doczekam, ale jak teraz żyję nawet z tak niewielką ilością znalu jaka jest w nieco wcześniejszych produkcjach Boyi(zatrzask, przyrządy celownicze, komora i kilka innych na pozór mało znaczących pierdołek), to już sobie nie wyobrażam repliki full znal.
  3. # 63
    Baju jeżeli masz ją powiesić na ścianie to ZnAl nie powinien sprawiać Ci problemów, nie rozumiem tego, że chcesz płacić więcej skoro replika nie będzie używana(mówię tak na podstawie tego co napisałeś wcześniej).
  4. # 64
    No wiesz... Znal to nie stal. Gorsza faktura, oksyda nigdy nie będzie wyglądała tak jak na stali.Ale przypuszczam, że jak tylko będzie towar to się złamię i kupię- w końcu 300zł to cena śmieszna w porównaniu do atoza, a tak jak mówiłem na pewno nie będę z tym biegał. Zaszpachluję wszystkie otworki których w ostrym niema, np. po imbusach i powinno to jakoś wyglądać... tym nie mniej będzie mnie drażnić faktura tłumika płomienia. Ale jeśli zakupię oryginalne drewna to widok samych drewien będzie cieszyć :)
  5. # 65
    Myślę, że to tylko kwestia czasu jak nastąpi wysyp tanio-chińskich klonów RS-a. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ssanie rynku. Boyi i Cyma już pewnie nad tym pracują, a ponieważ ostatnio wszystko robią ze stali, to chyba warto poczekać.
  6. # 66
    w a&k najbardziej przydałby się w stali ten bebech który podtrzymuje tłok w tylnej pozycji - po jakiś 100 strzałach widać zużycie, na szczęście jest to kształtny klocek którego dorobienie nie wymaga zbyt wielkiej filozofii.
    a co do całym swd w stali... myślę że nie da się zejść poniżej 1k... na dzień dzisiejszy nowy akms boyia - niecałe 700, w tabelce pięknie widnieje "stal + drewno" zajrzyjcie do opisu... części stalowych jest tyle samo co w ak74 które kupowałem jakieś 1,5 roku za 400... a prawie wszystko co w stali to blacha tłoczona. W swd niestety mamy komorę, która jest Frezowana i nie da się tego obejść, potrzebny jest spory kloc z którego po obróbce zostaje może 10% ;), cena rs swd wcale nie wydaje mi się do końca z kosmosu patrząc na to co otrzymujemy, szkoda że mnie nie stać...
  7. # 67
    Przypuszczam, że nikt nie będzie tracił takiej ilości stali żeby zrobić komorę- będzie to zapewne odlew metodą "na wosk tracony". Poza tym ja myślę, że jednak cena spadnie poniżej 1k. nie wiadomo co dostaniemy, ale biorąc pod uwagę markę to zapewne będzie to 700-1kzł.
  8. # 68
    Hehe:P nie wiem kto tam bedzie sie bawił w metode traconego wosku. W piachu to zaformują i tyle :)

    Zrobiłem rozeznanie. Jest miejsce na gaz i to sporo. Teraz tylko musze układ spustowy wymyślić i replika będzie piknie działać:)
    jest kilka pomysłów, ale trzeba je dokladniej obejrzec no i moze potestowac.
    Moze ktorys z was ma pomysł na uklad w ktorym bolec zbijajcy będzie poruszał się ruchem posuwisto zwrotnym ( tak jak np. kurek w pistolecie - choć tam jest obrotowo zwrotny ) pionowo w górę... jeśli to uda sie zrobić to droga do gaziaka otwarta jak nic.
  9. # 69
    Wsadż bebechy z markera paintballowego - z tipmanna 98 idelanie sie mieszczą - tylko moc jest mordercza.
    Jedyny problem to doprowadzenie gazu do zaworu - oryginalne wystaje.

    Jak tak czytam to fantazjowanie "na pewno już pracują...", "jak zobaczyli jak to świetnie się sprzedaje" - tak, siedzą i monitorują sprzedaż w Polsce...itp itd... skąd wy tam takie rzeczy wiecie?
    Widzieliscie jakiś sklonowany produkt RS-a do tej pory? Mają tego trochę i jakoś nikt nie klonuje - nie zastawia was to? Coś musi ich powstrzymywać - nie mówicie mi ze to repliki niszowe - bo jak potrafią robić potworki w stylu AK tactical, AK KREBS to i type97 by zrobili.
  10. # 70
    Ty myślisz, że chińczyki nic nie widzą? Przykład:
    -Wychodzi SCAR CA
    -niecały rok później wychodzi kopia od Boyi
    To samo z VSR-10 od TM, M249 od G&P/CA, M14 od G&P i dziesiątkami innych produktów od firm, które same projektują. Na pewnoByć może się doczekamy kopii tego NDM-86.
    A takie robaczki jak AK-tactical powstają dla zwolenników powiedzenia "im więcej tym lepiej", potem takie osoby zamontują na tym 1500 pierdołek i będą szpanować. Bynajmniej takich świętokratów nie brakuje- w końcu nie bez powodu są one nadal w ofercie.
  11. # 71
    baju, bez obrazy ale te gadzety typu ris do ak sa do ostrych i wbrew pozorom sa uzywane, wiec to zadne swietokradztwo
  12. # 72
    Kopii RSa bym się nie spodziewał, jeśli już to CA.

    I oszczędźmy sobie rozmowy na temat RISów i świętokradztw, grzecznie proszę ;)
  13. # 73
    (ciach - k)
    W sumie to może i masz rację, kopii CA już trochę można u chińskich spotkać, więc czemu nie...
    Tylko ciekawe kiedy doczekamy się oryginalnie wyglądających czarnych okładzin... jeszcze nikt tego nie zrobił więc może w końcu przyjdzie na to czas.
  14. # 74
    Fence, dziękuje właśnie takiej odp. potrzebowałem, a odpowiedź na moc jest bardzo prosta - zawór redukcyjny na butli. Będzie on sterował ciśnieniem.
  15. # 75
    Autor cytatu: baju123[span](ciach - k)[/span]
    W sumie to może i masz rację, kopii CA już trochę można u chińskich spotkać, więc czemu nie...
    Tylko ciekawe kiedy doczekamy się oryginalnie wyglądających czarnych okładzin... jeszcze nikt tego nie zrobił więc może w końcu przyjdzie na to czas.

    No i tu jesteś w błedzie - na scianie w sali konferencyjnej firmy Real Sword wisi SWD z czarnymi poprawnymi okładzinami i kolbą.Więc już zrobili i juz nadchodzi czas. :)
    Poza tym piszesz, że "już nie cały rok poźniej jest klon" a tu mamy sytuację, że replika jest na rynku od miesiaca a oni "już na pewno kopiują..."

    Ja rozumiem, że bardzo byś chciał, żeby to juz sie działo -ale to po rostu napisz to, a nie dorabiaj jakieś teorie do swoich pragnień.


    Co do bebechów markera - ja robiłem kiedyś testy - strzeliłem z przyłożenia z RPK 580fps w kilka warstw kartonu - przebitych 5 warstw.
    Zamontowałem lufe od aega na końcówce markera i władowałem tam kulkę - njmniejsza z możiwych ilość gazu popchnęła kulkę do przebicia 9 warstw kartonu.
  16. # 76
    nie znam się zupełnie na paintballowych markerach, ale czy nie wystarczyłoby kupić jakiś kiepski gaz?
  17. # 77
    Gaz tu nie ma nic do rzeczy.

    Prosty zawór z manometrem ( nie strikte paintballowy a jakiś mały przemysłowy) pozwoli ustalić ciśnienie "za butlą" płynnie od praktycznie 30 psi do max. Dodatkowo należy zauważyć iż zmiana średnicy dyszy podającej potęguje ciśnienie na wylocie. Skoro strzeliłeś z lufy aeg "za lufą" od PB to masz dodatkowy wzrost ciśnienia z zależności P1/A1 = P2/A2 , gdzie A to pole przekroju lufy . Dodatkowo redukcję ciśnienia można np. wykonać przez otwóry w dyszy + blowback. Testy testy i jeszcze raz testy :)
    Ale jest to wykonalne:)
  18. # 78
    ile roboty by z czymś takim by było- na pewno warto tyle, że też nie wiadomo do jakie by były koszta czegoś takiego.
  19. # 79
    @fence
    1- Zapewne wielu o tym nie wiedziało, ale na razie nie ma tego SWD w żadnym sklepie, równie dobrze mogły to być od ostrego, czy też mogli sobie tylko dla siebie zrobić tego SWD- nie wiadomo, na razie w sumie nic pewnego.
    2- Ok, przedobrzyłem z tym "na pewno" bo to też niesprawdzone, więc poprawiam- zapewne zaczynają mocniej myśleć nad skopiowaniem produktu RS bądź CA. Pisałeś że u Cymy następny w kolejce z większych nowinek jest PK/PKM, ok. To zostało nam jeszcze Boyi(skopiował SCAR'a CA), HFC(skopiowali i przerobili na gaz VSR-10 od TM, nazwa VSR-11), i z tych mniej wyspecjalizowanych to chyba tylko AGM(kopia M14 G&P/Cymy) wchodzi w rachubę- z nimi nic nie wiadomo.

    Jest za dużo możliwości i za mało informacji na temat czegokolwiek związanym z kopiowaniem SWD przez chińskie firmy(poza obecnym A&K- również mało kto by pomyślał, że taka kopia powstanie, w sumie z dnia na dzień), więc proponuję zakończyć gdybania i raczej skoncentrować się nad projektem Pop-Pel'a bo miło się zapowiada.
  20. # 80
    Autor cytatu: baju1231- Zapewne wielu o tym nie wiedziało, ale na razie nie ma tego SWD w żadnym sklepie, równie dobrze mogły to być od ostrego, czy też mogli sobie tylko dla siebie zrobić tego SWD- nie wiadomo, na razie w sumie nic pewnego.
    Trudno w sumie o tym nie wiedzieć, skoro RS zapowiadało, że wyda 3 repliki SWD w serii - w tym jedną w "czarnym plastiku" (w sumie to dwie, bo jeszcze do tego SWDS).
  21. # 81
    No wiesz... można było się spodziewać standardowych kształtów. Ale ja już się nie wykłucam ;)
  22. # 82
    Baju, wcale nie z dnia na dzień bo było to zapowiadane z pół roku wcześniej także nie masz za bardzo racji...
  23. # 83
    Ekhem... nie wtrącam się, dodam tylko, że doszło parę fotek do poprzedniej strony wątku :)
  24. # 84
    powiem Ci, że mi się podoba bardzo zwiększyłeś jego "metaliczność"
  25. # 85
    Dzięki, jak wpadnę na coś nowego, to będę wrzucał do tamtego jednego postu, ażeby jakiś ordung był...
  26. # 86
    a jak w ogóle jest z jego celnością, może być?
    O jakiej wadze należy stosować do niego kulki?
  27. # 87
    Autor cytatu: baju123
    więc proponuję zakończyć gdybania i raczej skoncentrować się nad projektem Pop-Pel'a bo miło się zapowiada.

    No od samego początku proponuję, żebyś przestal gdybać i opowiadac jakto Chińczycy sie rozwijają - skoro ich praca polega jedynie na kopowaniu wzrorów, które im ktoś podsuwa.
  28. # 88
    Celność jest jak dla mnie super (w porównaniu do innych chińskich snajperek), strzelam na 0,28 i lecą fest daleko (dobrze ustawisz HU i lecą jak po sznurku) jakby były 0,3 to dla mnie byłyby za ciężkie.

    P.S. Mam kilka pytań odnośnie ostrego SWD (mam nadzieję, że żadnego topiku o tym nie ominąłem)

    Wypełnienie cyferek na szczerbinie jest koloru czerwonego jak ma to miejsce w Real Swordzie?
    Czy drewna są wykonane ze sklejki (głupie pytanie ale mnie nurtuje)?
    Czy w kolbie jest pusta przestrzeń (chodzi mi o to czy w tych grubszych częściach kolby są puste przestrzenie)?

    Pozdrawiać
  29. # 89
    "Wypełnienie cyferek na szczerbinie jest koloru czerwonego jak ma to miejsce w Real Swordzie?"
    Tak

    "Czy drewna są wykonane ze sklejki (głupie pytanie ale mnie nurtuje)?"
    Tak

    "Czy w kolbie jest pusta przestrzeń (chodzi mi o to czy w tych grubszych częściach kolby są puste przestrzenie)?"
    W chwycie pistoletowym jest miejsce na przybornik/narzędzia.
  30. # 90
    Dzięki wielkie. Jak to jest rozwiązane z tą klapką w chwycie pistoletowym? Wysuwa się, zdejmuje?