• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Foox
    • 2009-07-22
    # 31
    Boyi przynajnej kształem przypomina orginały, okładziny PJ może z daleka przypominają, pomijam dziwny kolor. Mówię tutaj o okładzinach AK, bo tylko takie widziałam i oglądałem.
    •  
      ADi
    • 2009-07-23 *
    # 32
    Taka różnica Forest ,że sklejkę zawsze możesz przejechać papierem ściernym i pomalować aby uzyskać fajny efekt. A z plastikiem to już trochę gorzej.
  1. # 33
    plastikowe drewna w pierwszych AK cymy wyglądają o niebo lepiej niż drewna montowane nowych cymach (tych na standardzie TM)
    Nie miałem okazji widzieć na żywo nowych produktów cymy w standardzie VFC, więc nie wiem jak z nimi..
  2. # 34
    Choć zdjęcia na wmasgu pojawiły się dobre parę godzin temu, to obiecałem wrzucić swoje...
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_01.jpg
    W paczce znajdujemy: replikę, poduszkę na kolbę, magazynek, regulator muszki i paczkę syfnych kulek (pasek dołożyłem).
    Replika od razu sprawia wrażenia solidnej, choć ciężka nie jest ( 2,8kg - na wadze łazienkowej). Z zewnątrz magnesu nic nie przyciąga, same stopy z aluminium. Lakier, wydaje się być minimalnie lepszej jakości, niż na pierwszych replikach ak do boyi w standardzie vfc (przynajmniej mam takie porównanie). Niestety konstrukcja, choć wygląda na dosyć banalną, trzyma się na imbusowych śrubkach.
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_02.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_03.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_04.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_08.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_10.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_09.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_07.jpg
    Ruchoma atrapa zwolnienia jarzma, a pod spodem...
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_14.jpg

    -Pierwsze rozczarowanie - magazynek, okropny plastik od którego już dawno się odzwyczaiłem, ale to jeszcze nic... jest to hi-cap :F
    Siedzi płytko, wchodzi lekko, ma małe luzy w gnieździe, ale bez tragedii
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_05.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_06.jpg

    - Drugie rozczarowanie, choć do przyjęcia... poduszka, wykonana z jakiegoś egzotycznego drewna, prawdopodobnie chwasta, z którym nie wiedzą co robić. Wytrzymałość zatrzasku porównywalna z wytrzymałością zawleczki od tymbarku, wygięła się od samego założenia.
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_15.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_16.jpg

    Teraz bebechy...
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_11.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_12.jpg
    Wyglądają naprawdę mocno i porządnie, ale k.....
    - trzecie rozczarowanie (największe) miałem tyle szczęścia, że jedna ze śrub trzymających cały mechanizm jest... straszną kupą - dno wypada pod skosem, tak że klucz imbusowy (a sprawdzałem z trzech różnych kompletów) wchodzi na głębokość ok.2mm, przy czym rozmiar pod imbus w śrubie jest minimalnie większy niż w drugiej. Próbowałem ratować się dremlem, nic z tego. Rezultat taki, że nie mogę pierwszego dnia rozkręcić repliki... Klucz bez siły się obraca... Dla mnie osobiście tragedia... Będę musiał znaleźć taką samą śrubę, do tamtej wkleić imbus i dopiero wtedy wykręcić.
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_13.jpg

    ALE w końcu na imprezę wydałem 300zł. Jeśli przygoda ze śrubą skończy się dobrze, będą to chyba najlepiej stracone pieniądze na replikę.

    UP!
    Wadliwa śruba wywalona i wstawiona nowa. Jak się potem okazało część repliki można było zdemontować bez wyjmowania sprężyny, ale wolałem nie ryzykować... Oto jak wygląda rozłożone swd:
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_17.jpg
    Cały mechanizm jest banalnie prosty - jak to zazwyczaj bywa w "sprężynach"

    Układ spustowy - wyjmuje się go z repliki poprzez wybicie kołka znajdującego się parę centymetrów nad zwalniaczem magazynka, jak widać element trzymający tłok w tylnej pozycji zdążył się już trochę wytrzeć (przebieg ok. 100 pestek :/), dorobienie tego elementy ze stali raczej nie powinno sprawić problemu.
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_18.jpg

    "Komora zamkowa" to gruby, dobrze wykonany odlew znalu. Bezpiecznik chodzi dosyć ciężko w porównaniu do możliwości replik ak, ale podoba mi się to.
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_19.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_20.jpg

    Cylinder i tłok - Niestety, sucho - smaru brak, na uszczelce opiłki metalu :O. To ostatnie, aż mnie zabolało, od razu zostały usunięte. Niestety czytając wmasg, jest to standard... Na trzeciej fotce widać resztę syfu, jest to "miejsce spotkania" tłok - sprężyna główna. Cylinder powinien być przymocowany do suwadła za pomocą śrubki, której u mnie brak ;). Nie próbowałem go wybijać, ale po dobroci się nie rusza.
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_21.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_22.jpg
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_23.jpg

    Regulacja HU - pierwszy imbus od prawej strony na niebieskim pierścieniu
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_24.jpg

    Jak nie zapomnę, to o osiągach jeszcze napiszę...

    Na koniec spróbowałem upiększyć magazynek, szczerze to wyszło mocno średnio, lecz z pewnością lepiej niż było, sami oceńcie. Niemalże suchy pędzel ze srebrną olejną farbą na elementach "ścierających się", potem przetrzeć szmatką.
    ./uploads/sprzet_swd_svd_ak_pj/hubert_swd_25.jpg
  3. # 35
    Informacja ode mnie - można zdobyć magazynek no tego karabinu (skoro to kopia ATOZ'a), tylko w wersji plastikowej. posiadam takowy, 25 kulek pojemności, firma King Arms, jakość pomimo plastiku bardzo dobra. Nie na sprzedaż, bo mam zamiar to SWD upolować :D( w sklepie machinegun.pl(wiem, syf, ale do mnie paka doszła) można zdobyć za ~30zł).

    Co do tego stopu co nie przyciąga go magnez to niestety Francowaty ZnAl- chyba najgorszy materiał, z jakiego kiedykolwiek były robione repliki...
    Lekko gdzieś zawadzisz, o coś trącisz i niestety- albo trochę się pognie albo całkiem się złamie. Dlatego też jak kupię tą replikę to tylko na ścianę- odpicuję, postaram się aby nie można było rozpoznać, że to znal, wbiję w ścianę 2 uchwyty, w końcu do czegoś uczepię moje Ukochane, oryginalne PSO-1 i powieszę sobie Dragunowa nad łóżkiem ;)
    Chociaż... i tak będę musiał uważać. ZnAl jest nie przewidywalny.
  4. # 36
    ale te magi na machinegunie są po 80zł... ghh plastik... ciężko, trzeba będzie się kiedyś wybrać do garażu...
    a co do znalu to akurat tutaj na korpusie grubo lany
  5. # 37
    A połamany Atoz bez magazynka osiągnął na Allegro cenę 630,00 pln....
  6. # 38
    heh... ciekawe, jak ktoś dał radę stal połamać...
  7. # 39
    Jeśli uważasz, że Atoz jest ze stali to gratuluję.
  8. # 40
    co do wyglądu pomalowanego na czarno znalu, to zrobię to samo co ze swoim Boyi- na allegro mozna kupić oksydę do znalu.. nie jest specjalnie trwała, łatwo się wyciera, ale lepiej to wygląda niż matowa czarna farba...
  9. # 41
    Ponton, mógłbyś wrzucić fotkę przy dobrym oświetleniu tego boyia po kąpieli w tym specyfiku? Oksyda to na pewno nie jest... bo na znalu to nie możliwe.
  10. # 42
    własnie jest to oksyda do stali i znalu - nazywa się Oksyblack. Takiego zestawu używałem...
    http://www.allegro.pl/item692599325_oksyblack_renowacja_oksydacja_konserwacja.html

    Zdjęć AK nie wrzucę, bo aktualnie jest w serwisie, ale jak mi w poniedziałek dojdzie moje "ekonomy class Svd", to walnę tym np. pokrywę zamka po uprzednim usunięciu farby ( ze stalowych usuwałem opalarką, do znalu chyba delikatniej muszę podejść) i wtedy wrzucę foty... będzie widać kontrast miedzy korpusem a pokrywą, i sam będziesz mógł ocenić, czy zrobić sobie taką samą krzywdę.


    p.s. 1. Zapuściłem wici na Białoruś w poszukiwaniu sklejek do Dragunowa - jak się znajdą, to się człowiek pojawi na Komisie...
  11. # 43
    Ponton - wystarczy tej oksydy na pokrycie całego AKS-74 Boyi?
    Jak to tak w ogóle wygląda po kąpieli? Błyszczy się? Inna faktura?
  12. # 44
    A jak z gwintem tłumika?
    Można nakręcić oryginalny tłumik płomienia?
  13. # 45
    W tamtym roku spalili na Pomorzu cały wagon drewien do SWD :(
  14. # 46
    No co za wandale...
  15. # 47
    spali+li?
    Pewnie dali by nam to odkupić w cenie zwykłego drewna... ale już dawno posprzątane ;(
  16. # 48
    Autor cytatu: baju123A jak z gwintem tłumika?
    Można nakręcić oryginalny tłumik płomienia?

    Raczej nie, bo oryginalny był na stałe, a co za tym idzie nie miał gwintu ;)
  17. # 49
    Pierwsze słyszę, że oryginalny tłumik płonienia w SWD był na stałe... jeśli nawet Tego nie wiedziałem to cienko zemną.
    Pytam, bo ten tłumik tak trochę niefajnie wygląda... ale skoro nie da się z tym nic zrobić, to będę musiał sam kombinować z jego poprawieniem.
    ps.
    http://allegro.pl/item694015068_500fps1_nowosc_sniper_rifle_svd_style_a_k.html <- ktoś zarabia na tych, którzy nie wiedzą o Krakmanie ;]
  18. # 50
    Autor cytatu: Grygorij GermowPonton - wystarczy tej oksydy na pokrycie całego AKS-74 Boyi?
    Jak to tak w ogóle wygląda po kąpieli? Błyszczy się? Inna faktura?


    starczy... ale boyi ma duzo elementów stalowych, i do tej stali proponowałbym oksydę w paście nu-blak. rewelka. Mniej się wyciera. A jak wygląda powierzchnia ? Jak oksyda.. tam gdzie się dobrze przyjmie w kilku warstwach, jest czarna i lśniaca. Aha, potem trzeba to zabezpieczać, bo ma ogromne tendencje do rdzewienia...
  19. # 51
  20. # 52
    Autor cytatu: baju123 http://www.allegro.pl/item696085768_oksyda_nu_blak_50g.html - Ponton, o to chodzi ? :)


    robiłem tym czesci stalowe w diboyi i jeszcze swojego baikala-makarowa tym smignąłem(jakbym tylko okladki armijne jeszcze do niego dorwał) .... preparat o konsystencji pasty do zębów, śmierdzi straszliwie- ale jest banalnie prosty w położeniu... Przynajmniej ja nakładam to palcem- po rozmieszaniu w słoiczku wcieramy to w czystą odtrawioną i suchą cześć... aż zmieni barwę na przeźroczystą. Na początku jest trochę sztywna... Potem zostawiamy żeby zaschło... czarny kolor pojawia się prawie od razu, pod palcami... Jak wysycha- tworzy nam się biało niebieski nalot- jak wyschnie, wycieramy to ściereczką nasączoną olejem i polerujemy na połysk... Powiem tak- pokrywa komory zamkowej boyi po tej operacji wygląda jak oryginał... Oczywiście wczęsniej usunąłem całą farbę do gołej blachy.

    ps. SVD nie będę teraz oksydował, nieźle wygląda po wypolerowaniu twardszą stroną zmywaka do naczyń...przetarłem go po kantach i po wytłoczeniach pokrywy komory zamkowej. Żadnej instrukcji- tam sięjakoś ustawia hopa? Aha- nie podonoście karabinu za za muszkę( odlaną razem z tłumikiem płomienia) - została mi w ręku, jak tak zrobiłem, a 3 kilo ZnAlu walnęło o podłogę...
  21. # 53
    A ja go kupuję i myślę jak układ gazowy w to to wstawić:)
    Cieżkie chwile przede mną ale wzór z RA-Techu mam wiec może coś się uda zrobić:)
  22. # 54
    A możesz zaoksydować wewnętrzną stronę pokrywy? :P
  23. # 55
    pokrywe kupic lepiej z orginala, pasuje odrazu. tylko przod trzeba nieco podszlifowac - ok o,5 mm
  24. # 56
    ach... tylko teraz ją trzeba zdobyć :)
    jak na złość obecnie nigdzie nie można w Polsce kupić ani drewien od ostrego SWD, ani maga od ostrego swd ani pokrywy od ostrego swd... Life is brutal.
  25. # 57
    [quote]Autor cytatu: Grygorij GermowA możesz zaoksydować wewnętrzną stronę pokrywy? :P[/quote

    żeby mi się chciało , tak jak mi się nie chce...;-)
  26. # 58
    Autor cytatu: baju123A jak z gwintem tłumika?
    Można nakręcić oryginalny tłumik płomienia?


    ja tam żadnego gwintu nie widzę. tylko mała śrubka imbusowa trzyma zespól muszki i tłumika płomienia.
  27. # 59
    zakołkować...!
  28. # 60
    chmm... a znacie jakikolwiek sklep, z którego przysłali by do Polski komplet drewien do SWD? Poza http://www.rusmilitary.com/ :)
    Wiadomość z "ostatniej" chwili- Taiwangun wycofał ze sprzedaży to SWD, zapewne koniec towaru.