• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Lista osób zgłoszonych:
    Kazimierz S. - Kazik (AKS74N)
    Michał W. - Potfur (AKS74UN)
    Bartosz B. - Bart (AKM + GP25)
    Marek C. - Cichy (AK74)
    Tomasz G. - Grabek (RPK)
    Jakub C. - Huzar (AKS47)
    Paweł B. - Pav
    Tomasz T. - Tomasz (AK47)
    Krzysztof P. - ZąbekKP (AK47 + GP30)
    Kamil K. - Święty (AK47)
    *
    Daniel K. - Kaczor (AK74) (praca)
    Jarek H. - Yakarov (AKM) *
    Szymon H.- Shyymon (RPK) *
    Piotr P. - Tarkin (AK47)


    Sławek B. - Fotograf (sprawy osobiste)

    - * osoby z zewnątrz
    Jeżeli kogoś nie ma na tej liście, może poczuć się nieszczęśliwy, ale naprawdę nie dałem rady upchnąć więcej ludzi, co nie zmienia faktu że i tak 1/3 ludzi jedzie na Potfora odpowiedzialność (cokolwiek by to nie znaczyło).
    - osoby pogrubione już wpłaciły kasiorkę (obojętnie czy Potforowi czy kazikowi), jeżeli ktoś nie zapłaci do 20 kwietnia, zostanie skreślony z listy.

    0. Wpłaty do 22 Kwietnia : gorzowiacy moga zrobić to 'do rączki' u Potfora lub jak pozostali na konto (Potfur - mBank, Kazik - Inteligo). Kto nie wpłaci do tej daty, zostanie skreślony z listy.

    1. Potrzebujemy około 3 łopat/szufli (składka), kto jakieś ma niech da znać inaczej trzeba będzie je kupić. Podobnie z workami na piasek (najładniejsze byłyby chyba jutowe). Łopaty potrzebujemy "wcześniej", czyli musiałaby je zabrać osoba, która:
    - ma samochód
    - jedzie wcześniej
    (wstępnie do tej roli wyznaczony został Tarkin, ze swoim pojazdem)

    2. Prosiłbym zgłosić kto ma jakie namioty, które może zabrać ze sobą (lub pożyczyć, jeśli nie jedzie), im szybciej to będzie zrobione, tym lepiej.

    3. Wg. organizatorów i podanego przez nich "terminarza imprezy", rozgrywki w sobotę będą trwać do godziny 2:00 (2ga w nocy). Oznacza to konieczność posiadania latarek. Minimum to 1 latarka (+zestaw zapasowych baterii) na 2 osoby.

    4. Lightstiki - dla oznaczneia trupów w momencie gdy zrobi się ciemno - proponuję zrobić zrzutkę i zakupić 14 sztuk.

    5. Butle gazowe - na 14 osób, musielibyśmy mieć około 3 palników, by najeść się w miarę rozsądnym czasie (w poprzednich latach było nas ok 8 i mieliśmy jeden palnik, przez co konsumowanie trwało dosyć długo). W związku z tym polecam poszukać informacji na temat jakieś sensownych "paliw turystycznych".

    6. Osoby, które jadą na dłużej niech pamiętają, że będziemy tam 5 dni, co przekłada się na ilość potrzebnego paliwa turystycznego oraz prowiantu.

    7. Czy ktoś planuje zakup jakiegoś 40 Armijnego (lub nie) sprzętu jeszcze przed wyjazdem? (np. manierki jak Potwór i ja) Jeśli tak to dobrze byłoby wiedzieć, będzie wiadomo czego szukać - ewentualnie złożyć jakieś wspólne zamówienie (Będziemy pytać Sowiet Mrówkę i Billiego o manierki, więc możemy wypytac też o dodatkowy sprzęt).

    8. Przypominam o konieczności zakupienia jakiś komarozoli / offów / antifogów / magicznych chusteczek.

    9. Ustalono, że jadący wcześniej jadą do Żagania skąd jest już bliżej do samego Tomaszowa. Teraz jak i dokładnie kiedy jest jeszcze do ustalenia (jeżdżą tam też pociągi). Dobrze by było tam dotrzeć o tej samej godzinie.

    10. Ponieważ jest nas dużo potrzebne będą radyjka PMR! Prosiłbym o sprawdzenie czy wasze radyjka działają, czy też potrzebują jakiś "napraw" (jak np. moje, w którym trzeba wymienić baterie). Optymalnie by było gdyby na jeden fire-team przypadały co najmniej 2 radia (FT będzie 3 lub 4, o liczebności ... 3-4 osoby ;) ). Innymi słowy, potrzebujemy około 6-8 działających radyjek.

    11. Menażki oraz sztućce - we własny zakreśie.

    Wyczyściłem wątek - teraz operujemy tylko na konkretach - Potfur
  2. # 2
    "Czy ktoś planuje zakup jakiegoś 40 Armijnego (lub nie) sprzętu jeszcze przed wyjazdem? (np. manierki jak Potwór i ja"

    Mam do oddania darmo radziecką manierkę w pokrowcu, lekko wgniecioną z przodu, nieużywana. Rok produkcji chyba 54 (a może wzór z roku 54, kij wie, ale taka data jest wybita), ale niczym się nie różni od późniejszych. Jakby ktoś reflektował to po prostu dostanie ode mnie w Tomaszowie.

    "9. Ustalono, że jadący wcześniej jadą do Żagania skąd jest już bliżej do samego Tomaszowa. Teraz jak i dokładnie kiedy jest jeszcze do ustalenia (jeżdżą tam też pociągi). Dobrze by było tam dotrzeć o tej samej godzinie."

    Prawdopodobnie będę wcześniej, ale pojawię się już na miejscu.
  3. # 3
    Ja będę potrzebował manierki :)
  4. # 4
    Ok, to zaklepana :)
  5. # 5
    no ja bym potrzebował afgana, tielniaszki i pasa
  6. # 6
    tieniaszkę mogę pożyczyć jakby co (letnia, niebieska)
  7. # 7
    no to z chęcią pożyczę jakby co :)
    pas na allegro znajdę, no a afgana to raczej ciężko za rozsądną cenę znaleźć

    edit: więc jak ktoś ma jakiś kontakt do jakiegoś ludka co handluje afganami to byłoby miło żeby dał(kontakt)
    •  
      Bart
    • 2007-04-11 *
    # 8

    2. Prosiłbym zgłosić kto ma jakie namioty, które może zabrać ze sobą (lub pożyczyć, jeśli nie jedzie), im szybciej to będzie zrobione, tym lepiej.


    No ja mam to co ostatnio, większość wie. 4 osoby luzem wejdą.
  8. # 9
    Przejrzeliśmy dziś z Kazikiem trochę sklepów (turystyczne / surwiwalowe / składnice harcerskie / militarne) w poszukiwaniu potrzebnych nam przedmiotów w przystępnej cenie względem jakości.
    I oto wyniki

    Mamy takie założenia:
    15 osób - tyle nas jest na zgłoszeniu i tyle planuje pojechać;
    1.5 obiadu / osobę - jako obiad rozumiemy ciepły posiłek wymagający 0.5l przegotowanej wody;
    1 kostka / obiad - wymagana ilość kostek do podgrzania 0.5l wody;
    5 kuchenek - 3 osoby na kuchenkę, nie ma sensu więcej czarować, nie bierzemy pod uwagę palnika gazowego - przyjmujemy że nie dojechał, a przy takiej ilości osób na kuchenkę - jesteśmy w stanie w ciągu 90 minut przygotować i zjeść obiadek (wg pozyskanych informacji - na tej kuchence 0.5l wody zagotuje się w 15 minut w letni dzień).
    6.30zł - koszt kuchenki
    10.58zł - koszt 20 kostek paliwa (jak z linków wynika - są sprzedawane w paczkach po 20, czyli musimy kupić 120... przez co mamy zapas na żarłoków :D).
    5zł - koszt lightstick'a

    Przy takich założeniach:
    15*1.5*1 = 22.5 - dzienne zużycie kostek paliwa w kuchenkach;
    22.5 * 5 = 112.5 - tyle kostek zużyjemy przez 5 dni; (jako że kostki są sprzedawane w paczkach po 20 szt. to mamy 8 sztuk zapasu)
    5*6.30 = 31.5 - tyle wyjdą nas kuchenki
    120 / 20* 10.58 = 63.48 - tyle wyjdą nas kostki paliwa
    5*20 = 100 - TYLE wyjdą nas lightsticki (co prawda jedzie nas 15, ale woleli byśmy mieć kilka w zapasie - bo wszystko można zepsuć / zgubić)

    31.5 + 63.58 + 100 = 195.08 - tyle wyjdzie nas wszystko (ŁUPS!)

    195.8 / 14 = 13.98571429 - tyle wyjdzie na jedną osobę (UFF...)

    nie ma w tym kosztów wysyłki tychże rzeczy do nas, nie brano też pod uwagę kto jedzie wcześniej a kto później...
    enyłej - liczę że gdy będziemy dawać 15zł od łebka na ten sprzęt powinno wystarczyć.

    Jeżeli ktoś ma dany element lub jest w stanie załatwić go po niższej cenie - było by niezmiernie miło o uświadomieniu nas w tym fakcie :)
  9. # 10
    sprawa nr 1. co do łopat to napewno mam 1dną taką typowo na działke ale jescze sie upewnie bo może mam ich więcej i akurat styknie :)
    sprawa nr 2. Tomasz chce manierke w pokrowcu!
    sprawa nr 3. Z Cichym zamawiamy Tieniaszki - Badil i Tarkin sie deklarowali ze tez chcą... więc jak cos walic do Cichego - zamawiamy na swistaku u Billiego :) - wiec moze i manierki by dało w tenże sposób rade :).
    sprawa nr 4. Tomasz potrzebuje ładownice na granaty polskie zakomunowe - ktoś w Gorzowie ma na sprzedaż?

    puki co to tyle :)
  10. # 11
    Handel sobie róbcie gdzie indziej - tutaj o sprawach dotyczących samej organizacji wyjazdu, załatwianie rzeczy z umundurowania, wyposażenia gdzieś indziej.
  11. # 12
    Z tego co wiem wszyscy są pełnoletni (ale to już pewnie potwór potwierdził przez gg/PW/mail)

    Przypominam osobom które nie wpłaciły, że wpłata czy to do mnie czy do Potwora musi być dokonana DO KOŃCA TEGO TYGODNIA!! Powód? Kasa od nas do organizatorów też nie pojawia się, ot tak tylko ileśtam czasu idzie.
  12. # 13
    Ja ze swojej strony dodam, właściwie to powtórzę - JEŚLI KTOŚ NIE ZAPŁACI DO KOŃCA TYGODNIA ZOSTANIE SKREŚLONY Z LISTY (czyli w niedzielę można jeszcze wpłacać, na 90% będę na strzelance), tym samym jego szanse na uczestnictwo w T3, spadną drastycznie do 1%.
  13. # 14
    Ostatecznie jedzie 13 osób (patrz pierwszy post) - pieniądze są w drodze do organizatora (przelew zdefiniowany).

    Co z kasą na lightsticki i "paliwa"? Prosiłbym o deklarację, kto NIE ma zamiaru wpłacić (bo albo te pierdoły ma, albo nie chce, albo cokolwiek).
  14. # 15
    Panie i panowie, oto jesteśmy już zapłaceni za Tomaszowo, właśnie przeczytałem potwierdzenie otrzymania wpłaty.
    13 osób - 390zł.
    (Muszą robić droższe zloty, nigdy nie wyjadę na te karaiby).
  15. # 16
    Dziś jest 8 maja, zostały 2 tygodnie do wyjazdu (mniej więcej) i mamy następujące problemy:
    NAMIOTY - mamy jeden 'bartowy' na 4 osoby i ... Pav ma swój domek dla barbi. Gdzieś trzeba położyć pozostałe 9 osób...
    SKŁADKA NA ŚWIETLIKI i kuchnie polowe - wpłaciło 5 osób, a co z resztą? Jeszcze jak kuchnią polową można się nie dzielić z tymi co nie wpłacili, to co ze świetlikami które są wymagane przez organizatorów? A trzeba brać poprawkę na to że paczka też trochę do nas idzie.

    Jeśli ktoś nie wpłaci, to kupimy te rzeczy tylko dla tych co zapłacili.
  16. # 17
    a Tomasz jako że prosty Polski rolnik pyta sie o łopaty, bo ja mam jedną sprawną, ale żeby inni też sie zadeklarowali i zgłosili itp ;>
  17. # 18
    Ja wpłacę jak tylko się zobaczymy, co do łopat - jedną zabiorę, co do jedzenia - czy każdy indywidualnie? jeśli tak to mam zamiar zabrać dwa rodzaje - gołąbki w słoiku na żarło w obozie + zupki chińskie na akcję w terenie. Pytanie czy da się podgrzać sensownie na tym paliwku takie gołąbki?
    Co do namiotów i noclegu to zastanawiam się nad spaniem w samochodzie, może jakoś upchnę tam posłanie obok gratów na tyle.
  18. # 19
    Jedzenie zakupujemy indywidualnie. Wodę kupujemy na miejscu lub po drodze (już grupowo, parę baniaków 5L - ile będą kosztować to się zobaczy).

    Ząbek - ty będziesz wcześniej (nie pamiętam już, dlatego pytam)? Bo jeśli nie, to nie ma sensu byś brał łopatę, bo będziemy jej potrzebować wcześniej, a nie w trakcie samego strzelania ;) A, no i jeśli chodzi o łopatę, to ja żadnej raczej nie biorę (jadę pociągiem + nie mam do żadnej dostępu).

    UWAGA: Termin wpłat na lightsticki i paliwa - do poniedziałku (włącznie).
  19. # 20
    Kasę za lightsticki i paliwa przyniosę na najbliższe spotkanie (za mnie i Barta). Wracając do rzeczy które by się przydały warto było by sie zastanowić nad flagą ( KLIK ) no i mowa była o jakiś workach z piaskiem, a myśle że one dodały by sporo klimatu :) klik
  20. # 21
    Worki nawet fajne. Szczególnie, że kosztują 6zł za 11 sztuk. Można by wziąć z 30 (a może 40?). Mam jednak jedną uwagę - jeśli kupować to najlepiej poprosić Somana lub kogoś z organizatorów o podanie adresu, by nie trzeba było tego samemu transportować na zlot (30x0.8kg=24kg!).

    edycja: tak w ogóle poczta przesyła rzeczy do max 30kg, więc w sumie te 40 i tak nie weźmiemy. Cena przesyłki to 33zł (waga do 30kg, priorytet).
  21. # 22
    O moje nocowanie się nie bójcie, będę miał ze sobą namiot (jedynkę niestety).

    Czy na miejscu można coś kupić, czy jest to jakieś totalne zadupie bez spożywczaka? Bo jeśli to drugie to wezmę ze sobą jakieś flaki w słoikach i styknie (bo rozumiem że jakieś palniki mamy?).
  22. # 23
    Palniki będą. Flaki (gołąbki, klopsiki) w słoikach to dobry pomysł. Tylko trzeba będzie pomyśleć nad ich składowaniem (zakopać w ziemi? :D), żeby się nie zepsuły od gorąca (przy wyjeździe na 2 dni to nie problem, ale my tam będziemy 3-4).

    Jakieś pół godziny pieszo jest do baru we wsi (takiego lepszego, z grillem = dosyć drogiego) i chyba jest tam też jakiś sklep, ale nie jestem pewien.
  23. # 24
    Sklep jest na bank jakieś 5 min. drogi od tego baru :)
  24. # 25
    Napisałem do Somana z pytaniem, czy będzie można przesłać worki bezpośrednio do nich (Żagań/Tomaszów), by nie trzeba było ich wozić (przesyłka od sprzedawcy prosto na zlot, a raczej jego organizatorów). Jak dostanę odpowiedź to napiszę.
  25. # 26
    Dobra mam samochód, szpadel(jak kto woli łopota :P) jak trza to piłke ręczną do drewna. A jeśli jedziemy na 2 auta to wtedy będe mógł wziąść 4 pozażerów bo graty będzie można lepiej rozłożyć ( pogadamy o tym dokładniej w niedziele)
  26. # 27
    Co do tego kiedy (i czy wogóle) pojadę to nie będę wiedział praktycznie do ostatniej chwili (żona w ciąży + sytuacja w pracy). Będę się starał pojechac tak jak inni wcześniej lub chociaż trochę wcześniej. Jeśli pojadę wcześniej to zabiorę sprzęt, a jeśli na strzelankę dopiero to nie będę brał - zabiorę także siekierę - powinna się przydać. Co do worków to chyba dobry pomysł żeby je wysłać do Żagania bezpośrednio, myślę że możemy się dołożyć na te worki, nie zbiedniejemy. Po Żaganiu można je zabrać i używać do większych scenariuszy u nas. Co do wpłaty to nie zdążę do poniedziałku wpłacić bo jestem w Drezdenku, w sobotę się żenię, a wracam do Gorzowa dopiero w środę, może ktoś za mnie założyć do tego czasu?
  27. # 28
    Ząbek - wyłożę za Ciebie.
  28. # 29
    Ząbek - gratuluję żenienia się :) myślałem, że ty już dawno po tym zabiegu.

    Do wszystkich - nie mam zamiaru wykładać na worki (akcja z RPG wciąż nie jest rozliczona do końca), w związku z czym lepiej zorganizujcie się w ten weekend jakoś. Trzeba zebrać co najmniej 51zł (18+33). Osobiście mogę dać max 5zł...
  29. # 30
    Ile osób z 40A NA PEWNO jedzie?