• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    W ofercie Taiwangun pojawił się RPK-74 produkcji Cyma oznaczony jako CM.051. Cena 899zł

    http://www.taiwangun.com/shop,show,1639
    •  
      ADi
    • 2009-09-27
    # 2
    Prezentuje się świetnie!

    Ale niestety znów brak oznaczeń.
    No i szykuje się kolejny zakup. ;p
  2. # 3
    Nie ma daszka nad selektorem. Musiałem.

    A kiedyś było tak fajnie..i się skończyło. Trzeba coś nowego.
  3. # 4
    Pora na WSS ;)
  4. # 5
    No musi to WSS najpierw ktoś zbudować. Chińczycy muszą mieć wzór.

    Chyba poczekam sobie na wersję ze skałdaną kolbą. Choć zakup korci.
    Polak potrafi :)
  5. # 6
    Oj ja też czekam na RPKS-74. Replika super odwzorowana, jedynie szkoda, że trochę mało części ma stalowych... ale da się to przeboleć.
  6. # 7
    Fence - chodziło mi o to, że teraz Jarek musi skończyć swojego WSS, żeby mieć się czym lansować :)
  7. # 8
    A zły zamek *( bez wybrzuszenia? ) ?
  8. # 9
    No to jak zrobi to niech da do skopiowania :)
  9. # 10
    Nie spodziewałem się tego ze strony Krakmanów choć wiadomo było, że ta replika powstanie w najbliższym czasie :P

    Trochę mocy mało, a magazynek pewnie nie będzie podawał na dobrym rofie, ale za dodatkową opłatą jest wszystko możliwe :P
  10. # 11
    Na nerkę za mała cena... Ech, na wakacjach trzeba będzie do roboty pójść. ;)
  11. # 12
    Magazynek w tej broni to tragedia. Brzydki, częste awarie, i ciągle trzeba go nakręcać.
    Polecam zakup druma, jak chcecie latać z tą ślicznotką :)
  12. # 13
    Do 74, druma? Już lepiej zainwestować w midcapy i pakować w 'banany'.
  13. # 14
    Zgadzam się z Iwanowem kupiłem raz ten magazynek i przy RK-02 z baterią 9.6 firefox nie podawał prawie w ogóle kulek. Więc raczej druma kupić. Albo jak mówi Potfur zwykłe magi.
  14. # 15
    Jeśli komuś zależy na realizmie, to drum odpada.
  15. # 16
    Ja chciałem sobie kupić te RPK ale brak numerów mnie zniechęcił.
  16. # 17
    kupujesz wybijaki i lecisz... gorzej z "fabryką"

    może dałoby się w środku maga wrzucić jakiś napęd?
    ale fakt za dużo miejsca tam niema
  17. # 18
    No niby tak. Ale znając mnie skopał bym je. Więc wole kupić coś innego na razie.
    •  
      ADi
    • 2009-12-06
    # 19
    Kiedyś kupiłem taki magazynek , po tygodniu przerobiłem go na real-capa i tak sobie do dziś leży.
  18. # 20
    Dobra po pierwsze:
    Przepraszam, że odkopuje :D
    Po drugie:
    To jest mój pierwszy post- wreszcie się skusiłem na członkowstwo :D
    Po trzecie:
    Jestem szczęśliwym posiadaczem tej giwery i powiem szczerze- ciężko jest grac w airsoft z normalnymi magami(standardowe RPK). Po prostu się nie sprawdzają w naszych walkach na bliskie odległości, gdzie każdy centymetr wystawionego ponad przeszkodę ciała to poważne zagrożenie (a naprawdę ciężko jest dobrze się położyć z tym magiem i jeszcze tak, żeby zachować pewien realizm pozycji strzeleckiej).

    No więc kupiłem magazynek bębnowy i przez to, że cenie sobie realizm trochę nie dawało mi to spokoju. Szczególnie jak poczytałem sobie trochę w polskim necie itd (m.in. u was). Ale i tak nie mogłem uwierzyć, że nie ma bębnów zgodnych z 5,45. No i wreszcie znalazłem :D

    Do rpk według kilku portali o broni pasują magazynki bębnowe na 75 naboi od RKM "Lada"/CZ 2000 czyli od karabina maszynowego z Czech.
    http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pictures/001488/thm/1488050.jpg

    Czyli nasuwa się wniosek: Realizm przy użyciu bębnów w rekonstrukcji/stylizacji jest bliski zeru (bo do uzbrojenia ruskiego magazynki takie nie weszły), ale realizm podczas normalnego używania abstrahując od reko jest całkiem spory :D

    Źródło: http://weapon.at.ua/load/311-1-0-772

    PS> A tu ciekawostka : http://forums.airbase.ru/2004/09/t29345--nash-minimi-pu21.1992.html
    W artykule opisane jest powstawanie rpk z kombinowanym źródłem zasilania - taśma/magazynki.
    PS2> A no i w najbliższym czasie postaram się jeszcze bardziej sprawdzić tą zgodność magazynków.
  19. # 21
    Ale prawdziwy wojak nie sprawdza jakie to są odległości. Ma takie magazynki jakie ma i nie będzie narzekał, że za długie, że za bardzo się świecą tylko walczył o życie.
    Inna sprawa, że rodzina RPK to karabin "wsparcia" więc nawet w zabawie airsoftowej jego prawidłowe i mądre użycie nie często ma miejsce. A jeśli użyje się prawidłowo to nic nie przeszkadza. - spostrzeżenia wyłącznie osobiste - uzytkownika reksa od czasu do czasu, używającego midcapów w długich bakelitach co wiąże się z cyrkową żonglerką.

    A projekt Poplin czyli IP-1, IP-21 i PU-21 to całkiem inna historia, gdzie nie do końca chodziło o wykorzystanie bębna. Zresztą to tylko projekt jak wiele ciekawych konstrukcji z tego okresu.
  20. # 22
    @Yakarow - ale ja napisałem o użyciu w airsofcie bo to wątek dotyczący repliki. Dlatego mogłeś sobie darować pierwsze zdanie :D
    Co do wykorzystania karabinu wsparcia - to ja się zgadzam, ale często jest tak, że nie masz jak go "prawidłowo i mądrze użyć" (jeżeli będziesz chciał to Ci wytłumaczę dobitnie o co mnie chodzi).
    No i szkoda, że do tematu próbującego udowodnić, że jednak magi bębnowe do RPK74 są podchodzisz w taki czepialski sposób (pomijając merytoryczne cechy Twojej wypowiedzi). Proponował bym się jednak skupić nad faktem, że bębny 5,45 są.

    A o poplinie link dałem niejako z rozpędu - jako dodatek, bo mogę się założyć, że nie wszyscy na tym forum są obryci w temacie jak Ty i Kazik :D
  21. # 23
    OK. Realizm realizmem. To gdzie ten realizm rekonstrukcyjno-stylizacyjny używając bębna.
    Magazynki bębnowe do 74 były prototypowe. I owszem Pakistańczyk może i zrobi, Chińczyk może i zrobi. Ale już tacy Rosjanie nie robią.

    Dobrze, że ktoś jeszcze wie co to Poplin.
  22. # 24
    Oj Yakarov, Yakarov - tak i się nie rozumiemy! :(
    Przecież to samo napisałem, że w reko to profanacja prawie, ale że istnieje możliwość użycia bębna abstrahując od reko(bo jak wiadomo w reko/stylizacji już nie siedzę).
    Chodziło mi o uspokojenie duszy, że kupując druma nie tworzę takich kombinacji karkołomnych jak w CODzie itd. Że jednak są podstawy :D

    A żeby nie było kompletnego offa- bo dyskusja schodzi w bok to napiszę, że oprócz tego mankamentu, który wymieniłeś (brak daszka nad selektorem) i tego co wymienił SoP-PeL (brak wybrzuszenia na suwadle). To jest całkiem fajnie zrobiona replika. Cieszą takie szczegóły jak atrapa suwadła z tłokiem oraz np. regulowana w poziomie szczerbinka. Również drewna są całkiem całkiem.
  23. # 25
    Wydaje mi się, że nie trzeba kombinować z "drumem na 5,45". Wystarczy wsadzić dowolny bęben, a sobie powiedzieć, że to zwykły RPK z urządzeniem wylotowym od RPK-74 i tyle.
    •  
      ADi
    • 2010-02-01 *
    # 26
    Poza tym, na niektórych zdjęciach da się wciąż zobaczyć RPK. ;)

    http://img41.imageshack.us/i/0259732fc34922xl.jpg/


    A tu o ile się nie mylę zdjęcie RPK z Czeczeni.
    http://img21.imageshack.us/i/025996619d4412xl.jpg/
  24. # 27
    Też jestem posiadaczem tej repliki i nie mogę specjalnie narzekać :)
    Replika sprawuje sie dobrze, a to że nie jest wyjątkowo wygodna, i magi robią trudności na polu chwały? No cóż, uroki wschodniego wyposażenia. Do niej po prostu należy sie przyzwyczaić, chociaż na początku krew mnie zalewała :)
    Z doświadczenia wiem, że nie wszystkie bębnowe magazynki dobrze do tego modelu pasują, niektóre mają tendencję "latać" w gnieździe i trzeba je owinąć pare razy taśmą, aby sie dobrze trzymało.
    W krakmanie polecili mi do tej repliki to:
    http://www.taiwangun.com/magazynki_elektryczne_magazynki_boxy/elektryczny_magazynek_bebnowy_do_ak_cm-1121.html
  25. # 28
    @ Adi na drugim zdjęciu ciężko dostrzec czy to RPK czy RPK74.

    W krakmańskim RPK74 jest jeszcze jeden błąd. Ale o tym nikt nie musi wiedzieć.
    No i biorąc pod uwagę sytuację producenta w Chinach jest to już replika nieco kolekcjonerska.

    @Eliasz jasne, że wszystko można ale długie magi są po prostu odjazdowe.
    Pozdrowienia dla posiadaczy.
    Choć sam tego modelu nie posiadam ....

    Amen i bez spinek.
    •  
      ADi
    • 2010-02-01
    # 29
    Yakarov:
    Jeśli mnie wzrok nie myli na tym zdjęciu są dwa RPK.
    Dwóch kolesi w pierwszym rzędzie ma. Ten po lewej i ten po prawej.
  26. # 30
    Yakarov to RPK na drugim zdjęciu- patrz na urządzenie wylotowe- tak offtopowo :)