• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Jak już jesteśmy przy temacie RPK, to może będzie mi ktoś w stanie doradzić odpowiednie oporządzenie taktyczne do tej broni?
    Jakie macie doświadczenia w tym temacie, co polecacie?
    I jeżeli Yarku to nie jest dla Ciebie problem, to wrzuć proszę jedno, lub dwa zdjęcia strzelca RPK z okresu afgana :)
  2. # 32
    @Iwanow - no najlepiej smersza z ładownicami do RPK (Kazik chyba je teraz sprzedaje).
  3. # 33
    Na tym drugim zdjęciu, które wkleił ADi, widać magazynki bębnowe, co już zdecydowanie świadczy o tym, że to zwykłe RPK.
  4. # 34
    Ano faktycznie. Jakoś tak mało w tym świecie ostatnio przebywam.

    W Afganie nie widziałem RPK ale RPK74 to Ci podeśle zdjęcia.
    •  
      Foox
    • 2010-02-02
    # 35
    Autor cytatu: IwanowJak już jesteśmy przy temacie RPK, to może będzie mi ktoś w stanie doradzić odpowiednie oporządzenie taktyczne do tej broni?
    Jakie macie doświadczenia w tym temacie, co polecacie?

    Ja coś tam strzelałem z takiego pseudo kmu. Miałem do tego paso szelki i osobiście bardziej mi podchodziło noszenie w czeście magów niż na pasie. Wbrew pozorom staniki też się do tego nadają, niektóre mają nawet wpisane, że ładownice są AK / RPK. Wprawdzie ich nie zapniesz, ale siedzą pewnie, no chyba, że lubisz biegać na rękach albo wykonywać różne dziwne akrobacje. Tak jak mówię, to są moje odczucia. Jednak mimo wszytko i tak bym brał pod RPK(74) paso-szelki, z powodu takiego, że jednak staram wzorować na VV.
  5. # 36
    6SZ92 ma ładownice, w których można nosić 4 magi do RPK- kumpel tak biegał i sobie chwalił.
  6. # 37
    Iwanow może po prostu taka ładownica?
    http://ebay.grizzly33bear.com/imgs/military/RPK-pouch_01.jpg http://ebay.grizzly33bear.com/imgs/military/RPK-pouch_02.jpg
  7. # 38
    Wiesz, myślałem o czymś bardziej w deseń kamizelki, ale na początek taka ładowniczka to strzał w dziesiątkę!
    Będę polować na allegro, chyba że ma ktoś taką do ożenienia, to dawajcie na PW lub maila.
  8. # 39
    Do magazynków bębnowych ale nie do reko:
    Ładownica do modułowych kamizelek (molle/polski 20mm):
    http://www.miwo-military.pl/?p=8.44.NA-BEBEN-DO-AK/RPK.B-44.MIWO-MILITARY

    Śmieszna jest w niej tylko klapka - przypomina czapkę mongolską :D
    A tak to bardzo fajna, magazynek siedzi pewnie i ogólnie bardzo jestem z niej zadowolony.

    Ale jak już pisałem, nie dla rekonstrukcji(chyba, że poprzerabiać i udawać, że samorobna :D)...
  9. # 40
    I co? Na Taiwangunie nie ma już tego RPK...
  10. # 41
    Faktycznie. Dziwne, że go całkiem "usunęli" z oferty (zamiast ustawić, że "niedostępny").
  11. # 42
    Taka sama sytuacja była z SWD A&K, może chinole mają zastój z produkcją
    •  
      ADi
    • 2010-02-19
    # 43
    Albo znów zrobili nalot na fabryki ;)
  12. # 44
    No pisałem stronę wcześniej, że to replika już kolekcjonerska.
    Kto kupił ten ma, kto nie - ten nie ma. I wracamy do sytuacji z przed lat. Nie ma RPK-74 a ludzie głodni.
    •  
      bari
    • 2010-02-19
    # 45
  13. # 46
    Sprzedam taniej ; )
    W właściwym czasie dam ogłoszenie do komisu.
  14. # 47
    Niedługo będzie wersja ze składaną kolbą - więc niech sobie GF wsadzi w nos te swoje 999 i ten koles co sprzedaje na allegro za 1250
  15. # 48
    To już wiem na co zaczynam oszczędzać ;-)
  16. # 49
    Wie ktoś może czy w najbliższym czasie (rok, dwa) wyjdzie wersja 7,62 ?
  17. # 50
    Pytanie może być głupie, ale czego replice CYMY brakuje do zwykłego RPK?

    Na pewno różni się urządzeniem wylotowym, które można bez problemu wziąć ze zwykłego AK. Kolejne różnice jakie teraz pamiętam, to nieco inny dwójnóg w wersji 74 (aczkolwiek podejrzewam, że do repliki i tak został wzięty dwójnóg ze zwykłego RPK, jako bardziej dostępny) oraz "wgłębienia" z boku komory zamkowej (jak w AKMie), które występowało we wcześniejszych wersjach RPK. Ale tutaj akurat i tak bardziej są popularne RPK z komorą zamkową jak w obecnej replice CYMA.
  18. # 51
    No i różnią się magazynkami :)
  19. # 52
    Kazik, jeszcze różnią się przewodem skośnym i lufą. Zwróć uwagę gdzie znajduje się "przelotka" na wycior na kolanku gazowym. Dotyczy to chyba tylko drewnianych wersji na 7,62, bo RPKM pod względem przewodu skośnego wygląda podobnie jak RPK-74. Lufa natomiast w RPK nie ma zwężeń jak ta w RPK-74, które w przypadku RPK-74 najłatwiej zauważyć na odcinku pod rurą gazową :)
  20. # 53
    Aha, no to faktycznie są jeszcze jakieś różnice.

    Pisząc RPKM rozumiem, że masz na myśli RPK-203 ?
  21. # 54
    Ma być normalne RPK (późńiej) i ma być "czarny" RPK- 74M( wcześniej) - częsci do kopiowania już są. :)
  22. # 55
    Autor cytatu: kazikPisząc RPKM rozumiem, że masz na myśli RPK-203 ?
    Chyba tak. Popenker podpisał zdjęcie tego rkmu jako RPKM, więc pozwoliłem sobie użyć takiej nazwy. Być może błędnie, nie wiem :)
    http://world.guns.ru/machine/mg15-e.htm
    @ Fence. Czy planom wypuszczenia na rynek replik o których piszesz nie przeszkadza fakt, że "twórcy" Cymowego RPK-74 ponoć zawiesili działalność ? Serio pytam.
  23. # 56
    Faktycznie tak podpisał :) Szkoda, że nie ma sposobu zweryfikować, czy to nie jest RPK-203 (co dałoby się raczej jedynie zrobić po biciach na boku komory zamkowej).
  24. # 57
    To na zdjęciu na worldguns.ru to RPK-203 - ma magazynek 7,62x39. RPK74M jest na 5,45x39.
  25. # 58
    Tak, ale RPKM jako taki z założenia też strzela 7,62x39 i chodzi o to, czy istnieje coś takiego jak RPKM, czy też to "potoczna" nazwa RPK-203.
  26. # 59
    Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak RPKM. Z tych nowych to wiem tylko o istnieniu RPK74M (5,45x39), RPK-201 (5,56x45) i RPK-203 (7,62x39).
    Skąd wytrzasnęliście to RPKM?

    (edit)

    A widzę, że z worldgunsa. Ok, to nie wiem.
  27. # 60

    @ Fence. Czy planom wypuszczenia na rynek replik o których piszesz nie przeszkadza fakt, że "twórcy" Cymowego RPK-74 ponoć zawiesili działalność ? Serio pytam.

    No jak pojawiają się terminy premier i kolejne zapotrzebownia na częsci to chyba nie.