• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Witam
    Sorki ze odgrzewam ale zastanawiam się nad kupnem tej broni, a zalezy mi na realzmie. Czy to jest w końcu bardziej RPK 74 czy zwykłe RPK bo juz się pogubilem. I czy lepiej uzywac magazynków odpowiadających ostrym 30-stkom czy kupic hi capa "45-tkę"?
  2. # 62
    W temacie magazynka...Kupiłem kiedyś takiego hicapa 1000 bb ( typu RPK- niby ten 7,62 )i lipa, panie - nie chce podawać. Optycznie wygląda nieźle, zwłaszcza, jak go jeszcze podmalować lakierobejcami, ale do gry tak średnio. Lepszy będzie mid MAGa typu długi bakelit -do RPK 74. Też malować...
  3. # 63
  4. # 64
    TG zaszalał z tym "S" w nazwie. To jest RPK-74M
    Tak sobie oglądam tego reksia i doszedłem do wniosku, że cyma poszła na łatwiznę dodając do ichniego RPKS-74 plastikową kolbę i chwyty oraz dokręcając szynę. Ale cieszy oko.
  5. # 65
    W końcu :3 Świetnie, teraz nie wiem czy kupić sobie RPK, czy wziąć się za customa AEK'a...
  6. # 66
    A w sumie czym jeszcze się różni RPKS-74 od RPK-74M poza okładzinami?
  7. # 67
    Chyba tylko jeszcze brakiem jaskółczego ogonu, hm?
  8. # 68
    Poza okładzinami RPK-74N ma jeszcze szynę na noktowizor oraz inną technologię montażu elementów na lufie - zgrzewanie zamiast kołków. I to chyba wszystko. Jeszcze na paru fotach widziałem, że niektóre RPK-74M miały malowane bicia przy nastawach bezpiecznika na biało lub czerwono, ale to nie jest jakaś istotna różnica, bo widziałem to jedynie na fotach z targów typu Interpolitex. Dlatego napisałem, że poszli na łatwiznę, bo powinni jeszcze odtworzyć oryginalny sposób montażu podstawy muszki, komory gazowej itd.
  9. # 69
    No. Długo to trwało. Jak wszystko.
    Ale jest.
  10. # 70
    Znal znal znal ... chociaż obsadę lufy stalową no i zawias kolby ...
  11. # 71
    W RPK-74 cymy najlepsze jest to, że obsada lufy nie jest przynitowana trzema parami nitów, tylko jedną, a dwie pozostałe pary(te z przodu) to tylko amelininowe kołki. I to jest główny powód "pływania" lufy. Żeby mi to nie latało musiałem praktycznie całą powierzchnię styku obsady z komorą zalać klejem epoksydowym do metali i wtedy wbić te kołki na kleju. Jak się tego nie zrobi, to nie ma co nawet marzyć o jakimkolwiek tuningu, bo komora hop up zmienia pozycję jak się postawi rkm na dwójnogu i jak się go podnosi :)
    Tak naprawdę, to najgorszym elementem cymowskiego RPK-74 jest obsada kolby. Jest to bardzo delikatne miejsce i trzeba uważać, żeby reksio nie został bez kolby. Podstawa dwójnogu również jest delikatna, bo jest ze znalu i poruszenie się w terenie z rozstawionym dwójnogiem nie jest zbyt rozsądne.
    Ale za to ma fajne bebechy i bardzo ładnie strzela.
  12. # 72
    Zachar do asg jak najbardziej ,ale ciąganie po zlotach wycieczki skaczącymi Czołgami na zlotach to zupełne morderstwo R kaśki :)
  13. # 73
    Odświeżam temat. Czym różni si seria 051 od serii 052 obecnie dostępnej na Taiwangunie?
  14. # 74
    Nie ma różnicy, to jest jedno i to samo. Pierwsze RPK Cymy miały oznaczenie 051, później nagle zaczęło się to nazywać cm.052 - pewnie ktoś się wcześniej pomylił z tym 051, bo na obsadzie łoża jak byk jest napisane "052"
  15. # 75
    Miałem tą replikę. W pierwsze 20 min po otwarciu paczki wyłamał się zaczep trzymający kolbę w pozycji zamkniętej. Po pierwszej strzelanie nie było już muszki. Po tygodniu wyłamała się cała muszka, w warunkach domowych. Ten metal jest tak szajski, że bał bym się o każdy upadek repliki. Jedynie co pozytywne to strzelanie w stoku. Wykonanie mierne.
  16. # 76
    Znajomy ma(tylko wersję "A" w plastiku), potwierdzam, wykonanie jak to w Cymach mocno średnie. Szczerbinka wyleciała na 1 czy 2giej strzelance. Lepiej dołożyć i kupić LCT, ew. nawet sam "kit" i dołożyć bebechy.
  17. # 77
    Dzisiaj jedynym porządnie zrobionym RPK jest lct. Warto dołożyć do tej repliki