• Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com
 1. # 1051
  Kolba jest plastikowa.
 2. # 1052
  Nie wiem czy było ale...
  Przeglądałem właśnie blog Kuzmina i nagle, tak z nienacka
  http://77rus.smugmug.com/Military/ArmsHunting2013/i-bnpsTc4/0/O/ArmsHunting13-17.jpg

  To w środku. Prawilna rosyjska "emka", czyli Вепрь-15 ВПО-140 ( Vepr-15, Wiepr-15). Muszę przyznać, że szczypało w oczy jak czytałem "zdiełano w Rosji" na komorze zamkowej ;] Na szczęście to tylko kbk dla myśliwych.

  Więcej: http://vitalykuzmin.net/?q=node/529
 3. # 1053
  Autor cytatu: ZacharNa szczęście to tylko kbk dla myśliwych.[/url]


  Na pewno? :)

  Z kalendarza FSB:
  http://postimg.org/image/a0w9c6ffh/
  • cyp
  • 2013-10-23
  # 1054
  Ich kalendarze maja to do siebie ze wystepuje na nich szpej ktorego wiekszosc na oczy nie widziala a do uzytku trafi za pare lat...
 4. # 1055
  Niemniej jednak - jak widać, mają to na stanie.
 5. # 1056
  Po mojemu to albo prywatny zakup któregoś z operatorów, albo egzemplarz ze strzelnicy pożyczyli :p
 6. # 1057
  http://sergii-guns-ru.livejournal.com/133533.html

  Tylko po co FSB cywilny kbk, który posiada trigger group typu safe-semi, czyli bez automatu? Według producenta jest to oferta dla myśliwych http://molotarms.ru/index.php?p=shop&action=showproduct&id=331&cid=11&pname=karabin-039-vepr-15-039-vpo-140
 7. # 1058
  W kalendarzu zostały wykorzystane "utaktycznione" Gruzińskie M4. Czytałem o tym gdzieś. Generalnie FSB ma AR15 w niewielkiej ilości i są to trofiejki z wojny w Gruzji właśnie, podobnie jak niektóre rosyjskie służby po niej mają Marpaty, Woodlandy i lokalnie produkowane gruzińskie kopie Multicama.

  Edyta: o emkach u Rosjan było międy innymi na militaryphotos.
 8. # 1059
  Brzmi to prawdopodobnie, jeśli chodzi o kopie M4 w FSB. Ale pamiętając Twoje posty o poniemieckich Mauserach w Afganistanie czy chęci rekrutacji jako najemnik w Syrii, nie uwierzę w twą teorię o zdobycznym sprzęcie, dopóki nie podasz źródła tych informacji lub nie przedstawisz zdjęć potwierdzających podobieństwo sprzętu, o którym wspomniałeś;)
 9. # 1060
  Primo- Mausery mogły być niemieckie
  Secundo-szukaj. Interesujesz sie czymś? Szukaj. Nie będę szukał po całym necie tematu z 4 lat. Teritio- zastanawiałeś sie skąd nagle w SOBRach ( chociażby medialny BUŁAT) i innych służbach wewnetrznych po wojnie w Gruzji sprzet zachodni, kontraktowe woodlandy, marpaty itp? Przypadek, masowe zamówienie. Nie sądze. Po prostu armia zdobyła to a jako że armia musi trzymać jako taki standard to poszło do sektora wewnętrznego.
  Quatro ultimo-stonuj troche mister master.

  Edyta:
  http://www.m4carbine.net/archive/index.php/t-18134.html
  http://www.thefirearmblog.com/blog/2013/08/14/georgian-bushmaster-m4/

  Tu sprawdź. Egzemplarz z kalendarza jest własnościa prywatna operatora
  •  
   Maza
  • 2013-10-24 *
  # 1061
  Wiadomo, że marpaty i iby u Ruskich (bardziej u Osetyńczyków) w Guzji były zdobyczne, kilka fotek jest. Ale reszta to "lekka" bujda.
  FSB nie było w Gruzji, tam było jak już to GRU.
  Kubas nie przesadzaj, już aż takiej samowoli nie ma w Ruskiej Armii. Może jeszcze tymi eksportowymi T-72 jeżdża które zdobyli? xD
  Takie rzeczy najczęściej lądują gdzieś w muzeach, w przypadku czołgów na poligonach jako cele, Amerykanie tak postępowali ze zdobycznymi T-72/62/55/54 po wojnie w zatoce '91. Ewentualnie w czymś takim jak izba pamięci czy nawet na rynku.

  Z kalendarza FSB to mnie zaciekawiło:
  http://s017.radikal.ru/i441/1201/18/484bc78db560.jpg
  AK-74 z kolbą od M4 i... frontem od AK? Z kolankiem na bulbulatory? Nakładka jest w ogóle z RPK o ile się nie mylę.
 10. # 1062
  Co nie znaczy że jak nie było FSB operator nie mógł sobie kupic trofiejki. Większość bushmasterów była zniszczona ( link 2), ale kilka się ostało drogą prywatnych zakupów. Szukajcie bo to wsztstko jest na necie.

  Maza tak teraz specjalnie dla ciebie: Nie pisze że jest samowola w armii. Po prostu wojna była, skończyła sie i goście wzięli trofea, ktoś sobie je zostawił a ktoś pogonił na pierwszych lepszych wspólnych manewrach ( u nas w PL też GROM i AT ćwiczą razem czasami), czy za pomocą zamknietych for internetowych dla mundurówki. Ewentualnie jeszcze pare sztuk zostawiły sobie GRU i zbrojeniówka do porównań technologicznych i "inspiracji". Ja tu nie mówie o kompanii chłopa z Bushmasterami, tylko o 2-3 ostałych sie egzemplarzach które poszły do prywatntch odbiorców. Fotki tego samego Bushmastera i jednego jeszcze były przy okazji fotosesji na której gość z FSB prezentował kamo Spekter.
 11. # 1063
  Autor cytatu: kubasTeritio- zastanawiałeś sie skąd nagle w SOBRach ( chociażby medialny BUŁAT) i innych służbach wewnetrznych po wojnie w Gruzji sprzet zachodni, kontraktowe woodlandy, marpaty itp?

  Wiele rosyjskich firm produkuje sprzęt w tych kamuflażach. Np. SRVV, Spław, Dars, Bars i wiele innych.

  Quatro ultimo-stonuj troche mister master.

  Czy ja kogoś obraziłem? Wyśmiałem? Prosiłem jedynie o podanie źródła :) Które Ty powinieneś podać, przy opisywaniu takich rewelacji :)


  Autor cytatu: kubasMaza tak teraz specjalnie dla ciebie: Nie pisze że jest samowola w armii. Po prostu wojna była, skończyła sie i goście wzięli trofea, ktoś sobie je zostawił a ktoś pogonił na pierwszych lepszych wspólnych manewrach


  To jest teoria/hipoteza - proszę o podawanie konkretów. A propos, link pierwszy pokazuje co Rosjanie zrobili ze zdobycznym sprzętem:
  http://www.thefirearmblog.com/blog/wp-content/uploads/2013/08/1447917oq9-tm.jpg
 12. # 1064
  Dokładnie o tym pisałem. Że zniszczyli większośc i ostały sie nieliczne, kupione przez prywatne osoby. Czytasz uważnie? Nie sądze.
 13. # 1065
  Mój błąd, faktycznie - przepraszam. Dodałem to zdjęcie po jakimś czasie od napisania postu, przez co zgubiłem wątek.
 14. # 1066
  Autor cytatu: delin0m[quote]Autor cytatu: kubasTeritio- zastanawiałeś sie skąd nagle w SOBRach ( chociażby medialny BUŁAT) i innych służbach wewnetrznych po wojnie w Gruzji sprzet zachodni, kontraktowe woodlandy, marpaty itp?

  Wiele rosyjskich firm produkuje sprzęt w tych kamuflażach. Np. SRVV, Spław, Dars, Bars i wiele innych.  Kreciks ja wiem że chcesz zgrywać mistrza, ale raz- Gruzińskie marpaty a kopie rosyjskie są troche inne, i uwierz że idzie odróżnić oryginał od rosyjskiej wariacji na temat. Odnośnie woodlanda to wiem że rosjanie robią NATO i Lesa, jednak nadal idzie odróżnić przy odrobie czasu je od oryginała. I nawet pare zdjęć na twojej stronie, miedzy innymi gości z MWD, jest w czymś co nie wygląda na produkt rosyjski. Zrozum że nie mówie tu o masowym zastosowaniu, tylko dlatego że najechali na Gruzje i zdobyli ich mundury. Nie mówie o całym oddziele w zdobycznych fantach ( pomijam paramilitary w stylu Osetyjskich bojowników itp.), ale część fantów z tej wojny jeszcze sie trafia w użyciu jeśli ma podobny do Rosyjskiego kamuflaż. Podobnie jak ktoś tu kiedyś pisał zdziwiony że gość z WDW udzielający wywiadu założył sobie góre munduru Bundeswehry, obsztą oczywiście po rosyjsku, do spodni w Izlomie. Takie rzeczy sie zdarzały zdarzaja i będą zdarzać, co nie znaczy że pojedyncze przypadki czynią tendencje masową.

  Nadal szukam Ci tych emek. Bo o ile pamiętam dobrze to Bushmasterów M4 w FSB były aż 2 sztuki. Jako że od wojny minelo juz 5 lat, a od artykułu może rok mniej to jego znalezienie i odkopanie sesji zdjęciowej z prezentacją Spektra i m4 w FSB troche mi zajmie
 15. # 1067

  Kreciks ja wiem że chcesz zgrywać mistrza


  Niby po co i dlaczego mam go zgrywać? :)

  A co do dalszej części wypowiedzi zgadzam się.
 16. # 1068
 17. # 1069
  To to. I śmiem twierdzić że to M4 z kalendarza to to samo co w tym artykule, tyle że po liftingu.
 18. # 1070
  Może tak, może nie. Nie sposób tego zweryfikować.

  Autor cytatu: MazaZ kalendarza FSB to mnie zaciekawiło:
  http://s017.radikal.ru/i441/1201/18/484bc78db560.jpg
  AK-74 z kolbą od M4 i... frontem od AK? Z kolankiem na bulbulatory? Nakładka jest w ogóle z RPK o ile się nie mylę.

  Sama lufa i kolanko gazowe też wg mnie jest z RPK (zapewne RPK-74), dlatego tak dziwnie wygląda. Lufa pewnie została skrócona przez ichniego rusznikarza. Warto jednak zwrócić uwagę, że korpus jest od zwykłego AK-74 (nie ma wzmocnień po bokach i ma inny sposób montażu kolby).

  Edycja: inne foto z tego samego kalendarza. Widać na nim napis "infidel" na kolbie.

  Załączniki:

  • cd3705ba5c30-001.jpg
 19. # 1071
 20. # 1072
  No... ADS, jest przecież napisane.

  http://world.guns.ru/assault/rus/ads-dvuhsredny-e.html
 21. # 1073
  Łudząco przypomina nie najnowsze już (lata 90te) A-91.
 22. # 1074
  Może dlatego że jest modyfikacją tego systemu?
 23. # 1075
  Autor cytatu: kubasMoże dlatego że jest modyfikacją tego systemu?

  Tak właśnie podejrzewam, więc nie ma co się wyskakiwać (jak w polskim artykule) z "najnowszą bronią" ;)
 24. # 1076
  Znając rozeznanie sie w temacie polskich dziennikarzy, to nie zdziwiłbym sie gdyby nie wiedzieli że A-91 w ogóle istnieje, i stąd mamy "najnowszą broń specnazu".
 25. # 1077
  co to za kamo i kroj?

  Załączniki:

  • 0_cf2fb_1ccf4aee_xxxl.jpg
 26. # 1078
  Wygląda na kamo "Jagiel"
 27. # 1079
  tak Jagiel (Yeger), krojem trochę podobny do "Anglii" Diewiatki
 28. # 1080
  Widzialem to kiedys u kazika ale nei bylo w ripstopie i jakos ciemniejsze mi sie wydawalo.