• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    MVD jest dosyć mocno skomercjalizowane jeśli piszesz o współczesnym MVD.
    Ostatnie buty to jeden z oficjalnych modeli armijnych z przełomu lat 90tych/2000.

    Jak dla mnie mogą być nawet byty zachodnie - ale komercyjne znanych firm - nie jakieś demobile BW czy WP :)
  2. # 92
    No cóż te butki to są typowe frontowce-oddziały specjalne noszą trochę inne-ito też zależy w jakim rejonie byłego USSR

    Załączniki:

    • 310.jpg
  3. # 93
    a czy te buty z frontowca:
    http://www.frontowiec.com/index.php?p1883,buty-letnie-specnaz-bez-podszewki-41
    mają coś wspólnego ze specnazem? ma je ktoś z was? jakie wrażenia?
    •  
      ADi
    • 2012-06-20 *
    # 94
    Z tego co zrozumiałem jest to nazwa produktu, a nie określenie przez kogo są używane. ;)
  4. # 95
    Autor cytatu: ADiZ tego co zrozumiałem jest to nazwa produktu, a nie określenie przez kogo są używane. ;)

    właśnie dlatego pytam:)
  5. # 96
    Na alledrogo są podkowy do sapogów, czy w czasach wojen czeczenskich żołnierze frontowi używali ich?
  6. # 97
    Ale, że w sensie to pytanie? Bo jeśli tak, to prawda, buty nosili jak wszyscy inni. Na zdjęciach z Gruzji widać dużo trampek i Adidasów.
  7. # 98
    Kolega z Brześcia przysłał mi link do ich butów i powiem wam,że się chyba skusze:)
    http://garsing.by/product-95.html podobno robione w Mińsku.
  8. # 99
    W oczekiwaniu na pojawienie się następców "berców" na allegro (od Olega Leshchenko) mam do Was pytanie. Czy i gdzie w sieci można jeszcze nabyć rosyjskie buty wojskowe (sprawdzone, pewne miejsca i rozsądne ceny) ?
    Jakie buty byłyby odpowiednie pod lekką stylizacje na specnaz MVD ?
    Jeśli nie obuwie typowo koszerne to czy można użyć jakiś innych butów (niemieckie, amerykańskie)?
    Będę wdzięczny za wszelkie porady :)
  9. # 100
    Co do sapogów mam pytanko. Gdzie to ustrojstwo dorwać poza alledrogo? Do tego raczej większy rozmiar 30/31cm czyli tak z 46 a na wspomnianym alledrogo widuję tylko czterdziestki ostatnio...
    Ewentualnie z innej beczki, czasem latają po sieci oficerki ruskie, bliżej nie zidentyfikowane ale raczej lepsze z dobrej skóry w granicach 300zł. Ma to jakiś sens w przypadku robienia się na specka KGB/pogranicznika z '91. Pytanie durne i podejrzewam że to mija się z celem, z tym, że irytuje to że są tylko moskwy, sapogi i desanty...
  10. # 101
    Co do oficerek to ja też mam pytanie. Kto używał oficerek ze skóry o "groszkowej" fakturze, a kto o gładkiej?
  11. # 102
    gładkie:
    - Chomówki przeznaczone do mundurów galowych szeregowych jak i oze względu na skórzaną podeszwę podkute
    groszkowane:
    - Juftówki czyli sapogi do codziennego użytku dla oficerów i chorążych
    - Sapogi kierzowe są dla szeregowych. różnica pomiędzy juftówkami jest taka że w kierzowych cholewa jest z tworzywa czyli kierzy
  12. # 103
    Kontynuując temat.
    Są jakieś zdjęcia z tak dajmy na to od 1985 do upadku ZSRR żołnierzy w butach innych niż produkcji rosyjskiej? (mam na myśli obuwie wojskowe nie adidasy itp.).
    Mam na myśli specków oczywiście, ew. "elitarne" jednostki WDW itp.
  13. # 104
    Czasami trafiają się zdjęcia z afganu z wojakami noszącymi coś na kształt opinaczy.
    Jeśli mnie pamięć nie myli, to były to butki armi afgańskiej... ale ma pamięć zawodna jest.
  14. # 105
    Rozumiem, że czarne? (Akurat mam ale brąz)
  15. # 106
    @Blood - nie wiem, widziałem tylko czarno białe zdjęcia...
  16. # 107
    Obuwie w końcu zakupione :)

    http://fotozrzut.pl/
  17. # 108
    gdzie dostales ten model? od dluzszego czasu ich poszukuje
  18. # 109
    Autor cytatu: Szarikgdzie dostales ten model? od dluzszego czasu ich poszukuje


    Na indywidualne zamówienie od allegrowicza który kiedyś wystawiał buty "Biercy" tamże :) Szybka akcja, dobra cena :)
  19. # 110
    ralf - podaj trochę więcej informacji o tajemniczym sprzedawcy :) Daj jakieś namiary . Dzięki
  20. # 111
    Proszę bardzo :P Tajemniczy sprzedawca z allegro to Oleg Leshchenko :) Podaję niżej maila do niego, można śmiało pisać po polsku :)

    oleg.leshchenko@mail.ru
    • cyp
    • 2013-07-13
    # 112
    Oleg swój chłop, dość tanio sprowadza te rzeczy, spokojnie można się z nim dogadać przez telefon.
  21. # 113
    Autor cytatu: ralf-pNa indywidualne zamówienie od allegrowicza który kiedyś wystawiał buty "Biercy" tamże :) Szybka akcja, dobra cena :)


    ooo! nie wiedziałem że można składać indywidualne zamówienia :D dzięki za informacje i także polecam zakupy u tego pana :)
  22. # 114
    Również podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisali koledzy. Świetny sprzedawca, można kupować bez obaw.
  23. # 115
    Dzięki Waszej pomocy i namiarom doszły już do mnie takie same buciki jak na zdjęciu u kolegi ralf-p. Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc.
  24. # 116
    Testował już ktoś te buty?
    http://www.garsing.ru/catalogue/classic/435.html
    • cyp
    • 2013-08-26
    # 117
    Nadszedł czas, aby kupić sobie jakieś konkretne obuwie na jesień i zimę, a że chciałbym pogodzić moją rusofilię z normalnym użytkowaniem, to mam pytanko. Jakie polecacie obecnie buty na raczej mroźne dni (miałem w tą zimę Corcorany Jumpy i powiem, że nogi odpadały z zimna)? Oczywiście chodzi mi o takie, które zdarza się nosić Rosjanom. Najbardziej przemawiają do mnie trekkingowe, ale tu już właśnie nie wiem jakie konkretnie firmy i modele.
  25. # 118
    Cyprian to pytanie raczej bez mozliwosci udzielenia poprawnej odpowiedzi...
    Znam kilku rosjan i tam jesli jest moneta to zakupy sa z gornej polki,tyczy sie to wszystkiego,doslownie..
    Dlatego mysle ,ze i Batesy Tora Bora by wchodzily w gre rownie mozliwie, jak i zwykle chinskie trampały przy kopiejkach w portfelu..
    To po zdjeciach widac,ze nie stronia a wrecz coraz czesciej uzywaja zachodnich,amerykanskich nawet ciuchow,oporzadzenia,dodatkow,w tym i obuwia..
    Oczywiscie moja teoria opiera sie na przypuszczeniu ,ze kwestie ta ksztaltuje zasobnosc poszczegolnego portfela
    • cyp
    • 2013-08-27
    # 119
    Tak mi sie wlasnie zdawalo, ze jest jak piszesz ale nie chcialem sugerowac... Wiec wejde na tacticala i tam zapytam co sie teraz nosi. Dzieki!
  26. # 120
    Autor cytatu: cypNajbardziej przemawiają do mnie trekkingowe

    Przy butach trekkingowych musisz zwrócić uwagę żeby były konkretnie do zimowego trekkingu, bo one mają membrany z ociepleniem. W zwykłych butach trekkingowych przy temperaturze -15 zdrętwieją Ci nogi.
    No i nie byłbym przesadnie ortodoksyjny w kwestii "rosyjskości" takich butów. Na zdjęciach widać multum nieodróżnialnych modeli.