• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 121
    @Kamil - przy -15 do trekingów warto zaopatrzyć się w odpowiednie skarpetki.
  2. # 122
    Wszystko sie sprowadza do terenu i warunkow ,nie tylko temperaturowych
    Staram sie przewidziec zawsze czy bedzie woda po kostki,snieg mokry,czy podmokle laki
    Temperatura minusowa,przy skarpetach odpowiednich( uzywam amerykancuff armijnych-polecam)bedzie na drugim miejscu,sednem stanie sie membrana,wysokosc buta( trekingi czesto sa przed kostke),a takze protektor

    Dlatego polecam zawsze posiadanie conajmniej dwoch par,o roznych wlasnie aspektach obuwniczych
    Jesli impreza jest kilkudniowa,warto zabrac zapasowe trepy zawsze,nawet jesli sie ich nie uzyje...

    Kiedys zakupilem trepy o Chaka( ten cwancykator z ebayusraju), typowy ruski badziew,raczej do stylizacji..a tu prosze...jedne z lepszych trepkow na lato jakie mialem,a przerobilem dosc duzo par renomowanych i kontraktowych...
    Zawsze powtarzam ,ze buty odpowiednio dobrane to wiecej niz sie wydaje dla komfortu,zdrowia i ...lansu;))
    • cyp
    • 2013-08-27
    # 123
    No to sam już nie wiem co wybrać... Najlepiej coś za kostkę w czym będzie mi ciepło w zimie, bo dość szybko mi palce drętwieją, nawet czasem przy grubych skarpetach.
  3. # 124
    1. Za kostke
    2. Membrana jezeli przewidujesz blota jesienne,wiosenne topnienia

    Polecam Belleville,Batesy- nawet te z zamkiem z boku a z membrana,dobrze chronia przed woda
    Ja uzywalem jeszcze Merrelli oraz Löwa i Meidl
    I wbrew ogolnym twierdzeniom najbardziej mi pasowaly...Batesy...

    Skarpety to niezbedny,bardzo wazny aspekt
    Kup wojskowe,ktore maja podwojne czoło,podeszwe i piete,powinny byc w formie conajmniej krotkiej podkolanowki,to dodatkowo zabezpiecza ci fragment nogi pomiedzy butem,koncowka nogawki,
  4. # 125
    Ja tam zawsze będę jednak polecał buty, które można przymierzyć i sprawdzić jak leżą na nodze. Z tego powodu jestem mało autentyczny i dwie moje ostatnie pary obuwia "na strzelanki" to właśnie treki.

    Oczywiście inaczej ma się sprawa rekonstrukcji, gdzie trzeba już nosić odpowiednie buty.

    Kwestia butów trekingowych używanych przez Rosjan to na pewno można sprawdzić jakie modele nosi Karden na http://foto.mail.ru/mail/photoshooter/ ale z tego co pamiętam najtańsze one nie były.
  5. # 126
    Autor cytatu: kazik
    Kwestia butów trekingowych używanych przez Rosjan to na pewno można sprawdzić jakie modele nosi Karden na http://foto.mail.ru/mail/photoshooter/ ale z tego co pamiętam najtańsze one nie były.

    Przejrzałem i znalazłem buty 3 firm: Aku, Asolo i Salewa. Dwa pierwsze są ze średniej półki cenowej, są to całkiem przyzwoite marki, łatwo je dostać w Polsce (np. w Hi Mountain). Salewa to wyższa półka, bardzo dobre buty, ale poza internetem ciężko coś wyrwać poniżej 700zł. W dodatku u mnie w Warszawie niełatwo je dostać.
    • cyp
    • 2013-08-28
    # 127
    Chyba zdecyduje sie na Batesy jakies wysokie, aczkolwiek nadal nie jestem pewien czy nie lepsze beda trekkingi.
  6. # 128
    Co za buty ma ten pan po lewej i prawej?

    Załączniki:

    • sumrak_fsb_bieslan_2004_01.jpg
  7. # 129
    Wyglądają jak Buteks Kobra
  8. # 130
    Tak wyglądają.A jak wygląda wytrzymałość i dostępność tych butów w Polsce?Widziałem je w jednym niemieckim sklepie internetowym ale kosztowały 100 euro no i rozmiar za duży.
    • Edi
    • 2013-08-31
    # 131
    Wtedy jeszcze Buteksów nie było. To są Crispi Sahara.
  9. # 132
    Małe doprecyzowanie listy butów u Kardena (wraz z nazwami konkretnych modeli):
    - AKU Suiterra
    - Asolo Granite GV (0M4001) 505 Graphite-Black
    - Magnum Spider 5.1
    - Salewa Harrier Trek Gore-Tex
    - Garsing 61C (to akurat rosyjska marka jakby ktoś nie wiedział)

    Jakby ktoś chciał być naprawdę tró, to musi też kupować jedynie rozmiar 43, bo taki nosi Karden ;)
    • cyp
    • 2013-09-01
    # 133
    O, będę super koszerny! Też mam taki rozmiar ;-)
  10. # 134
    Odkopię trochę temat-czy miał ktoś do czynienia z tymi wynalazkami? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5257246843 Archiwum: obejrzyj aukcję
    Niedługo stanę przed wyborem rosyjskiego obuwia i zastanawiam się czy warto zaoszczędzić te 40 zł, bo za 160 są berce.
  11. # 135
    Te tańsze są lepsze. Powiem tak pokonałem w tych butach MRU i dziesiątki kilometrów po lesie. Fantastyczne koszerne i wygodne. Wolę chodzić w nich niż w Batesach 2267. Z początku okrutnie skrzypią i chodzenie w nich to porażka ale z czasem wkładka formuje się do stopy i jest wspaniale. Za 120 zł nie ma lepszych butów nieporównywalnie lepsze od Józefów.
  12. # 136
    Czy te buty są solidne http://allegro.pl/buty-rosyjskie-bercy-nowe-roz-48-duzy-i5525295014.html Archiwum: obejrzyj aukcję ?
    Jak z wygodą i używaniem w cieplejszych warunkach? Dodam że na codzień chodziłem w polskich wz 933 ocieplanych więc latem już nie szło wytrzymać ale były dla mnie wygodne.
  13. # 137
    Bercy i wygoda nie idą w parze :D
  14. # 138
    jak chcesz do biegania po strzelankach albo do reko to są OK.
    Do wszystkiego innego- dramat.
    Zero amortyzacji stopy, chłoną wodę jak gąbka.
    No i pamiętaj, że są większe o numer od rzeczywistego- to jeden z ostatnich modeli pod onuce.
  15. # 139
    A nie można tego wrzucić do tematu "A co to jest?" zamiast robić nowy? :P
  16. # 140
    Wystarczyło napisać w temacie "Desanty, Sapogi, czyli po prostu buty"
  17. # 141
    Te http://allegro.pl/buty-rosyjskie-nowe-roz-45-i5557048475.html Archiwum: obejrzyj aukcję są dużo lepsze od Berców, tańsze i nie do zajechania. GRH Desantura gorąco poleca te buty.
  18. # 142
    Z ciekawości spytam ile tysięcy lat trzeba to rozchadzać żeby dało się jako tako chodzić?
  19. # 143
    wbrew pozorom...
    Skóra jest mięciutka, nie jest źle.
    Zanim jednak pójdziesz w nich gdzieś dalej, to najpierw warto robić krótkie odcinki... co by noga dopasowała się.
  20. # 144
    W rosyjskim reko to but dopasuje się do nogi a nie noga do buta. :) Wystarczy kilka wycieczek po lesie dystanse ok 10 kilometrów i jak buty przestaną skrzypieć to będziesz wiedział że jest dobrze. Porada konsumencka ubieraj dwie skarpetki nieważne czy jest -10 czy = 30 :)
  21. # 145
    Ma ktoś więcej informacji na temat butów sklasyfikowanych jako wczesne desanty w pierwszym poście? Głównie chodzi mi o to czy były używane w Afganistanie(zdjęcia). Gdzieś wyczytałem, że były produkowane w latach 89 do 91 co by raczej wskazywało, że to "późne desanty". Sam znalazłem jedno zdjęcie gdzie jest możliwe, że to są te buty.

    Załączniki:

    • hfh.jpg
  22. # 146
    Dobra, znalazłem to co mnie interesowało.

    http://forum.ww2.ru/index.php?showtopic=150277
  23. # 147
    A ja mam natomiast pytanie jeśli chodzi o Kobry Buteksu. Warto brać je od VSO? Jak z trwałością i wygodą? vitiazspec.com/p/1576/773/buteks-buty-kobra-x-boot-12020-buty.html
  24. # 148
    Chudy-pytanie czy chcesz buty do lasu na błoto pluchę bagienko takie typowo ,,okopowe,, czy chcesz wygodne buty jak producent nadmienia -typu miejskiego- suchy las łąka CQB. W tym drugim przypadku polecam KOBRY bo nie ma wygodniejszych butków na rynku-to moja prywatna opinia . Jeśli interesuje cię ciężki but ,,okopowy ,, to musisz wybrać opcje dopasowania nóg do czegoś cięższego.
  25. # 149
    Czy Kobry skorzane powinny przemakac chodzac po chodniku w deszcz? Zaznaczam ze impregnowalem je
  26. # 150
    Czego oczekujesz od zwykłych trampek? ;)