• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    m.in. Ciekawe fotki hełmów oraz customowe repliki hełmów grupy airoftowej z Ukrainy.

    http://kajaba.io.ua/album_0 - galerie mają 4 strony.
  2. # 62
    Rzeczywiście niezłe, szczególnie że planuję swojego trochę zcustomić :)
  3. # 63
    Podobne do Zsh-1 przewija się co jakiś czas na zdjęciach - ale czy to Zsh-1 czy coś innego, to nie wiem - nie przyglądałem się za bardzo.
  4. # 64
    Autor cytatu: robakim.in. Ciekawe fotki hełmów oraz customowe repliki hełmów grupy airoftowej z Ukrainy.

    http://kajaba.io.ua/album_0 - galerie mają 4 strony.

    Czy Wy też macie wrażenie, że te ich repliki hełmów jakieś takie małe się wydają?
  5. # 65
    raczej normalne - bo pokazywane na zdjęciach są obok oryginału
    • Edi
    • 2010-11-05
    # 66
    ZSh-1 jest używana głównie w OMONie
  6. # 67
    Hmm a Skaty gdzie są używane?
    Czym one w ogóle różnią się od Zsh-1 i czy montowano na Skatach przyłbicę???
    • Edi
    • 2010-11-05 *
    # 68
    Skat-2DT jest również produkowany bez przyłbicy i jest to jedyny Skat który jest od dawna powszechnie używany. Tu na szybko zdjęcie z ostatniego Interpolitexu:
    ./uploads/helmy/skat/__vkuzmin_interpolitex_2010_skat-2dt.jpg

    Trochę mylicie pewne sprawy. Airsoftowe repliki hełmów (takie jak na zdjęciach poniżej) są replikami hełmów ZSh-1, a nie Skat. Tak, wiem, że od dawien dawna funkcjonuje w środowisku nazywanie tych hełmów Skatami (nawet Tadeusz za dawnych czasów wprowadzając na polski rynek te hełmy nazywał je Skatami), ale to nie są Skaty tylko repliki hełmów ZSh-1. Skat (SCAT) to zupełnie inna bajka, hełmy te (http://www.armocom.ru/scate.htm) nie są powszechnie używane w rosyjskich służbach.
    ./uploads/helmy/zsz-1/__equipcenter_zsh-1_replica_01.jpg ./uploads/helmy/zsz-1/__equipcenter_zsh-1_replica_05.jpg


    Autor cytatu: robakiZwykłe Skaty widziałem na fotkach Specnazu MVD: Ruś i Vitaź.

    Mógłbyś zapodać fotki, to raz na zawsze wyjaśnimy co to są naprawdę za hełmy :D , bo na pewno nie Skaty.
  7. # 69
    Kurcze ale rozgorzała dyskusja :)

    Ostatnia fotka jaką prezentujesz to fotka repliki Zsh-1
    z serii sprzedawanej niegdyś w kilku sklepach w Rosji i Białorusi np. http://www.equipcenter.ru/category/protection/

    Wg mojej wiedzy - niezależnie od replik na jakich nie ma się co opierać, prawdziwy Zsh-1 z przyłbicą czy bez
    ma fasunek praktycznie taki jak repliki, i śrubki trochę ponad okleiną gumową - z przodu dwie, po dwie po bokach i 3 z tyłu.

    Zagadza się więc twierdzenie, że repliki jakie krążą są replikami Zsh-1 a nie Skatów.
    Rację mają więc sprzedawcy z Rosji którzy sprzedają te repliki jako Zsh-1,
    nieprawdę pisze Owca na Frontowcu (Wybacz!) że to replika Zsh-1 Skat bo to dwa różne hełmy.
    To samo dotyczy Tadka i ekipy z Red-Alliance gdzie przynajmniej niektórzy te repliki określają jako Skaty.

    Czym są w takim razie hełmy "gołe" i gładkie hełmy bez zaczepów na przyłbicę i blaszek itp. jakie widać na fotkach
    z okresu kiedy nie było Skata-2DT?
    Skat-2DT jest w wersji z przyłbicą i bez i ma charakterystyczne śrubki z walcowatym łbem, a nie obłym jak Zsh-1.
    Zaraz zapodam fotki.
    • Edi
    • 2010-11-05 *
    # 70
    Autor cytatu: robaki
    Czym są w takim razie hełmy "gołe" i gładkie hełmy bez zaczepów na przyłbicę i blaszek itp. jakie widać na fotkach
    z okresu kiedy nie było Skata-2DT?
    Skat-2DT jest w wersji z przyłbicą i bez i ma charakterystyczne śrubki z walcowatym łbem, a nie obłym jak Zsh-1.
    Zaraz zapodam fotki.


    Na 90% ZSh-1, ale wrzuć fotki to ustalimy.

    A co do fasunku, rozmieszczenia śrub i innych elementów, to mogą się one różnic w poszczególnych hełmach, wynika to z wprowadzania modyfikacji na bieżąco - tyczy to się większości hełmów, nie tylko ZSh-1.
  8. # 71
    Pousuwałem poprzednie posty coby nie robić ludziom wody zmózgó.

    Edi - pozwolę sobie na podsumowanie:

    ZSH-1

    wersje na stronie producenta: http://www.classcom.ru/wmc/en/pas/eslem/?id=1099573602

    Dla przykładu zdjęcie z interpolitexu (by Vitaly Kuzmin) wersji z przyłbicą i nakarczkiem.
    ./uploads/helmy/zsz-1/__vkuzmin_interpolitex_2009_zsh-1_01.jpg
    oraz w użyciu bojowym:
    ./uploads/helmy/zsz-1/__bratiszka_zsh-1_01.jpg

    Widać charakterystyczne dwie śruby z obłym łbem i trzy z tyłu - wszytskie blisko "uszczelki", oraz fasunek praktycznie identyczny jak w replikach.

    SKAT-2DT

    Opis producenta: http://www.armocom.ru/scat2e.htm

    Dla przykładu zdjęcie z interpolitexu (by Vitaly Kuzmin) wersji zielonej, z zieloną "uszczelką".
    Widać śruby, z przodu jedna centralnie w odróżnieniu od Zsh-1 oraz Skata klasycznego.
    Fasunek ewidentnie inny niż Zsh-1

    ./uploads/helmy/skat/__vkuzmin_interpolitex_2009_skat-2dt_01.jpg

    W użyciu bojowym:
    ./uploads/helmy/skat/__bratiszka_skat-2dt_03.jpg ./uploads/helmy/skat/__bratiszka_skat-2dt_04.jpg ./uploads/helmy/skat/__bratiszka_skat-2dt_05.jpg ./uploads/helmy/skat/__skat-2dt_01.jpg


    SKAT

    Opis producenta: http://www.armocom.ru/scate.htm

    Dla przykładu zdjęcie z interpolitexu (by Vitaly Kuzmin) wersji czarnej.
    Widać brak śrubek od czoła oraz grubą wyściółkę całego hełmu i również inny fasunek niż Zsh-1.

    ./uploads/helmy/skat/__vkuzmin_interpolitex_2009_skat_m1_01.jpg

    W wersji zielonej:
    /lh/photo/lWcIaNF6wzD9u2f5i-4I6A?feat=embedwebsite

    /lh/photo/K4qW0SjecE79o2ar0zmZFw?feat=embedwebsite

    /lh/photo/u6pk5VyMd_rRHz18sswoXw?feat=embedwebsite


    Powyższe wersje nie mają klasy ochrony. Jest to wersja "udaroochronna". Są też wersje I i II kalsy ochrony.

    Użycie wersji bez klasy ochrony w czasie terningu (znalazłem tylko jedno żródło).
    Widać klamry przy skroniach, i tylko dwa nity po bokach:
    ./uploads/helmy/skat/__bratiszka_skat_01.jpg

    A teraz coś o replikach Zsh-1 niesłusznie zwanych Skatami:

    Aktualnie produkowana replika Zsh-1 np. http://www.equipcenter.ru
    ma nieco inny kształt dolnej części niż prawdziwy Zsh-1. Jest bardziej rozchylona a'la Darth Vader, niż zagieta do srodka w stronę szyi
    jak w kasku na skuter do jakiego jest podobny bojowy Zsh-1.
    Wg moich podejrzeń jest to spowodowane użyciem w replice Zsh-1 tej samej skorupy co w replice Zsh-1-2 gdzie ta ostatnia ma własnie taki kształt.

    Drugą sprawą jest rozmieszczenie śrubek, co w porównaniu do oryginału od razu rzuca się w oczy.
    Śrubki są w innych miejscach i dużo wyżej od krawędzi niż w oryginale.
    Fasunek w miarę OK.

    ./uploads/helmy/zsz-1/__equipcenter_zsh-1_replica_01.jpg ./uploads/helmy/zsz-1/__equipcenter_zsh-1_replica_03.jpg ./uploads/helmy/zsz-1/__equipcenter_zsh-1_replica_05.jpg

    Repliki produkowane na Białorusi ОДО-АГАВАПЛЮС sprowadzane kiedyś przez Tadka, obecnie w na frontowcu:

    Mają właściwy kształt, i rozmieszczenie śrub - nawet są one krzyżakowe jak w oryginale.
    Fasunek również OK. Do tego Tadkowe mają znany ze zdjęć czerwony klips zapięcia.
    ./uploads/helmy/zsz-1/__tadek_01.jpg ./uploads/helmy/zsz-1/__tadek_02.jpg ./uploads/helmy/zsz-1/__tadek_03.jpg ./uploads/helmy/zsz-1/__tadek_04.jpg

    W sumie więc jeśli więc szukamy dobrej kopii Zsh-1 najlepiej nadają się stare Tadkowe zapasy i inne ezgemplarze krążące po świecie.
    Aktualnie robione kopie są mniej wierne oryginałowi.
    Za to z tej samej serii jak najbardziej koszerne wydają się być Zsh-1-2 niestety nie są dostępne aktualnie - "nakład wyczerpany".

    Prośba i IDENTYFIKACJĘ:

    Co jest pod tymi bańkami wielkimi jak arbuz - po zapięciu chyba ZSh-1 ?

    ./uploads/helmy/skat/__bratiszka_skat-2dt_01.jpg ./uploads/helmy/skat/__bratiszka_skat-2dt_02.jpg

    Co to za wersja Zsh-1 - z innym fasunkiem i bez śrub nad czołem: http://talks.guns.ru/forummessage/114/696841.html
    Prawdopodobnie widoczna na tych fotkach:
    /lh/photo/LfvpEfb6611im7GGIqcFYw?feat=embedwebsite

    /lh/photo/GW-CbZIWT62k6eThjs4MvQ?feat=embedwebsite


    No i zawsze można sobie dać "chin-cup" do Zsh-1 - chyba że jakaś seria miała tak fabrycznie - gość na pierwszym planie:
    /lh/photo/4qgWUdD2HDpB1We9y7_GHg?feat=embedwebsite
    • Edi
    • 2010-11-05 *
    # 72
    Jako ciekawostkę podam, że headset montowany na ZSh-1(pierwsze zdjęcie z postu wyżej) jest identyczny jak w "Rysiach" :D (Ryś: http://picasaweb.google.com/rosyjski.specnaz/KardeN?authkey=Gv1sRgCJHgp92KjOe9EQ#5515724128878344914 )

    Autor cytatu: robakiZa to z tej samej serii jak najbardziej koszerne wydają się być Zsh-1-2 niestety nie są dostępne w żadnym sklepie.
    Niestety też wyszły im potworki, nie do końca zgodne z oryginałem.

    Autor cytatu: robakiCo jest pod tymi bańkami wielkimi jak arbuz - po zapięciu chyba ZSh-1 ?

    Skat-2DT
  9. # 73
    Autor cytatu: robakiZa to z tej samej serii jak najbardziej koszerne wydają się być Zsh-1-2 niestety nie są dostępne w żadnym sklepie.

    Autor cytatu: EdiNiestety też wyszły im potworki, nie do końca zgodne z oryginałem.


    Przyłbica jest tandetna, ale i tak "na koszer" to w polu biegają bez przyłbic.
    Po jej zdjęciu sam hełm moim zdaniem jest do przyjęcia.
  10. # 74
    Czerwony klips też jest w replikach ZSz-1 z equipcenter, przynajmniej w wersji z przyłbicą (taką jak tutaj: http://rusmil.net/forum/uploads/helmy/zsz-1/__vkuzmin_interpolitex_2009_zsh-1_01.jpg )
    • Edi
    • 2010-11-05
    # 75
    ale to chyba było kilka rodzajów czerwonych klipsów na przestrzeni tych kilku lat produkcji
  11. # 76
    Pewnie tak, swoja drogą jestem ciekaw ile Zsh-1 trafiło do sił federacji rosyjskiej i na ile mogą się one różnić seriami.
    Chyba najczęściej spotykany jest klips czerwony kwadratowy, ale jak widać na wersji z Interpolitexu ten nowy kształt jest spotykany i czerwony i czarny.
  12. # 77
    Domniemam że klipsy montują jak leci. Kiedyś Kazik do testów z RedZona dostał z ZSz-1 czerwonym i szarym klipsem. Ja w swoim ZSh-1 z przyłbicą mam szary klips.
    Co do śrub - zewnętrzne mam czarne proste, wewnętrzne - krzyżakowe.
    Fasunek - mam identyczny jak w Tadkowym, tylko klips szary.

    Jak wygospodaruję chwilę, to jutro porobię fotki swojego.
  13. # 78
    Coś mi się pomieszało, bo ten ZSz-1 z przyłbicą, który miałem do obmacania miał jednak inne zapięcie:
    ./uploads/helmy/zsz-1/ZSh-1_zapiecie1.jpgZapięcie z hełmu bez przyłbicy ./uploads/helmy/zsz-1/ZSh-1_zapiecie2.jpgZapięcie z hełmu z przyłbicą
    Ponoć oba pochodziły z tej samej fabryki (ОДО-АГАВАПЛЮС).

    edycja: Jeszcze całościowe zdjęcia hełmów, żeby było wiadomo gdzie mają nity etc.:
    ./uploads/helmy/zsz-1/ZSh-1_replica_01.jpg./uploads/helmy/zsz-1/ZSh-1_replica_02.jpg./uploads/helmy/zsz-1/ZSh-1_replica_03.jpg
    PS. Te hełmy były od Redzone'a, teraz Potwór ma hełm z przyłbicą z Equipcenter, więc będzie można porównać.
  14. # 79
    Z tego co widzę - różnica między moim a tym co zamieścił kazik, jest tylko w zapięciu - nawet ten kretyński fiolet w pasku pod brodą mam ten sam.
  15. # 80
    Ja mam bez przyłbicy starszą replikę i zatrzask identyczny jak po lewej - ale nie przyszyty na żywca,
    tylko jak w oryginałach na klamerce z regulowanym paskiem. Tak że "chin-cup" można odpiąć.
    Paski czarne:)
  16. # 81
    U mnie jest zapięcie takie jak po prawej, tylko zamiast czerwonego guziczka, mam szary (właściwie to nie guziczek a zacisk).
  17. # 82
    Potfur - jak z wagą i wygodą tego hełmu?
  18. # 83
    Nie ważyłem, mam tylko zapis z listu przewozowego - 3400g (2 hełmy + karton i folia z bąblami). Komfort, heh, tyle co po chacie pochodziłem, wszystko da się łatwo wyregulować, dopasować - nic nie tańczy i nie skacze. W "polu" nie miałem okazji testować.
  19. # 84
    helm bodajze wazy 995g wrazenia jak Potora - lazilem po chacie ale moze jak zdrowie pozwoli w ten weekend spedze w nim troche w polu bo maja byc budynki na strzelance
  20. # 85
    Jak ważyłem, to bez przyłbicy ważył 915 gram, a z przyłbicą 1335 gram.
  21. # 86
    • Edi
    • 2010-11-09
    # 87
    to już lepiej poszukać chociażby na talks.guns, bo na jebaju to jak za zboże zapłacimy
  22. # 88
    to tak w ramach humoru :)
  23. # 89
    taka ciekawostka rosyjski helm K6-3 jest 100% kopia belgijskiego (lub austriackiego) helmu.. wygladaja identycznie tyle ze nie pamietam nazwy..
    nawet jakas polska firma miala na sprzedaz wersje treningowa wykonana z aluminium bardzo tanio

    ----------edit------------
    juz sobie przypomnialem nazwe.. szwajcarski PSH-77

    ./uploads/helmy/__tig_psh-77_vs_altyn_01.jpg ./uploads/helmy/__tig_psh-77_vs_altyn_02.jpg
    • Edi
    • 2010-11-10 *
    # 90
    taka ciekawostka rosyjski helm K6-3 jest 100% kopia belgijskiego (lub austriackiego) helmu.. wygladaja identycznie tyle ze nie pamietam nazwy..
    nawet jakas polska firma miala na sprzedaz wersje treningowa wykonana z aluminium bardzo tanio

    ----------edit------------
    juz sobie przypomnialem nazwe.. szwajcarski PSH-77


    Po pierwsze nie jest 100% kopią i to co na twoich obrazkach podpisane jest jako "swiss helmet", jest TIGiem PSH-77 po usunięciu oryginalnego headsetu i zamontowaniu (już przez Rosjan) tego z Altyna. Po drugie na zdjęciach masz Altyna ("russian helmet"), a nie K6-3. Po trzecie K6-3 jest kopią Altyna, a nie szwajcarskiego TIGa. Więc pomimo szczerych chęci trafiłeś kulą w płot.

    Hełmy Altyn i K6-3 to nie to samo, choć seria hełmów K6 była właśnie wzorowana na Altynach.

    K6-3:
    ./uploads/helmy/k6/__k6-3_01.png ./uploads/helmy/k6/__k6_types.jpg ./uploads/helmy/k6/__k6_helmets_beslan_01.jpg ./uploads/helmy/k6/__k6_helmets_beslan_02.jpg