• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 121
    To co pokazano na obrazku opisano niżej w instrukcji.Nic tylko plecak na plecy i maszerować :)
    •  
      Foox
    • 2009-05-26 *
    # 122
    Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o spławowskim plecaku Рейдовый 60+20 ?

    Interesuje mnei szczególnie to, czy z bocznych kieszeni można zrobić plecak? Chodzi mi o takei coś jak mają Berghaus Atlas czy plecaki Royal Marinsów.
  2. # 123
    (wydzielone z tematu "drogi rusie")
    Autor cytatu: ADi2. Jaki jest 'najpopularniejszy' (najczęściej spotykany) plecak wśród trepów?
    Mieszok :)
    Ew. RD54 (w desancie).

    Chyba, że chodzi ci o "zakupy prywatne", ale tutaj to raczej nie ma jakiegoś super często spotykanego plecaka.
    •  
      ADi
    • 2009-08-24 *
    # 124
    Dzięki Kazik , to wiele tłumaczy. To pozostanę przy Mieszoku ,a jak mi się coś groszy ostoi to i RD'eka (wszystkie są we florze , czy można też trafić inne?) sobie kupię.
  3. # 125
    Piaskowy, flora i oliwka (Rd54SZ), ale ten ostatni to nowość więc wątpię by zwykłe trepy go dostały.
  4. # 126
    Autor cytatu: Cincinoliwka (Rd54SZ)

    A nie RD54N? No i jest on robiony przez SSO.

    Tak w ogóle to jeszcze widywałem takie: http://i22.photobucket.com/albums/b331/Finarvas/Airsoft/rucks/IMG_3548.jpg i takie: http://www.soldiering.ru/equipment/equipment/rus/img/eq_img_011.gif
    Chociaż podobno co do plecaków nie ma tam żadnego standardu (oprócz RDków dla WDW).
  5. # 127
    Autor cytatu: KamilA nie RD54N?

    W cenniku sposnu piszą RD54SZ...
  6. # 128
    Ktos sie orientuje czy Ataka-3 ma kieszenie boczne na stale jak w RD-99 czy sa one doczepiane ?
    • Edi
    • 2009-12-11
    # 129
    Boczne są na stałe, zaś środkowa jest na palsy.
  7. # 130
    Szkoda, (szukam plecaka z odpinanymi kieszeniami bocznymi).
    •  
      Foox
    • 2009-12-12
    # 131
    Pojemność jak rozumiem "na większe wypady"?
  8. # 132
    Tak jest ! Foox.
    •  
      Foox
    • 2009-12-13 *
    # 133
  9. # 134
    To juz chyba wole Atake-3... Wpadlem na szatanski pomysl wlasnorecznego przerobienia kieszeni bocznych :D
  10. # 135
    a ja mam pytanie co w takim RD sie nosiło oprócz menażki kubka i bluzy od KZs/KLMK?
  11. # 136
    @Hipis - zajrzyj na poprzednią stronę tego wątku...
  12. # 137
    Autor cytatu: Hipis88a ja mam pytanie co w takim RD sie nosiło oprócz menażki kubka i bluzy od KZs/KLMK?

    z ta bluzą to mnie rozwaliłeś :)
    Skąd taki pomysł???

    RD-54 to plecak przeznaczony dla przenoszenia sprzetu wojskowego i przedmiotów osobistych podczas desantu spadochronowego, jak i po nim, żołnierzy WDW i MP.
    Z czego się składa RD każdy wie.
    Do czego służą kieszenie, ładownice to już większy problem.
    1. Tornister przeznaczony jest do przenoszenia:
    - amunicji do AK...,
    - materiału wybuchowego (kostek, naboi itp.),
    - zestawu przeciw oddziaływaniu broni ABC (podejrzewam ze to pierwotnie była maska pgazka i narzutka przeciw promienna – taki rodzaj papierowej pałatki jednorazowego użycia.)
    - racji żywnościowych
    - menażki (pierwotnie zwykłej menachy ogólnowojskowej, później zestawu kombinowanego dla WDW pierwszego jak i drugiego wzoru),
    - łyżki
    - przyborów toaletowych (ręcznik, mydło, szczotka do zębów + środek do ich mycia)
    - płaszcz lub pałatkę troczy się na zewnątrz plecaka

    2. Boczne kieszenie:
    - granat go RPG-2 – rozkręcony i rozbrojony. Zapalnik w przegródce w ładownicy na granaty.
    W czasach nam bardziej współczesnych nabój do RPG-7... jest trochę za duży i się nie rozkręca wie zamiast tego pakuje się ...naboje.
    - granat ppanc (RPG-43, RPG-6 i serii RKG-3) wraz z zapalnikiem - rozkręcony i rozbrojony. Zapalnik w przegródce w bocznej kieszeni plecaka.
    - materiał wybuchowy,
    - amunicja do AK...
    3. Ładownica na granaty:
    - dwa granie RG-42, RGD-5, F-1, wraz z zapalnikami.
    - w ładownicy tej w razie potrzeby zamiast (lub po) granatach przenosi się amunicję do broni ręcznej w paczkach.
    4. Ładownica na magole- wiadomo
    5. Pokrowiec na łopatkę –wiadomo
    6. Układanie plecaka:
    - Najpierw zapełniamy tornister. Na dno idzie w kolejności:
    a) żywność,
    b) menażka (przy starej wersji do menażki wkłada się naboje dla lepszego wykorzystania przestrzeni plecaka),
    c) amunicja,
    d) środki przeciw oddziaływaniu broni ABC,
    e) przybory toaletowe,
    f) łycha
    Do tornistra można włożyć manierkę (przy zestawie kombinowanym już to mamy zrobione)

    - Prawa kieszeń: w zależności od specjalności patrz pk.2 i tak:
    a) dla minera (sapera) ta kieszeń to miejsce gdzie układa swoje zabawki tj. kostki, lonty, itp. Zapalniki w piórniku układa się osobno w tornistrze.
    b) celowniczy kaemu układa sobie w tej kieszonce ... jeszcze więcej naboi w paczkach.

    - Lewa kieszeń: ładujemy co się nie pomieściło do tornistra (środki przeciw ABC najczęściej tam lądują wraz z manierko-menażką)no i oczywiście przybornik do czyszczenia giwery.

    Tyle regulamin.
    Wiem, wiem, zaraz się zacznie, ze regulamin to tylko w koszarach, w polu to juz nie itp.
    Zapewniam ze nawet w polu regulamin był przestrzegany i to dowódca pododziału okreslał co kto zabiera i w jakich ilościach .
    Na dowolnośc i indywidualizm nie ma miejsca zwłaszcza w plecaku RD-54 :)
    Inną i zupełnie odmienna sprawą jest zastosowanie i wypełnienie tych plecaków prze specków w afganie gdzie dowolność doboru środków ogniowych była większa niż w linii WDW, ale takze tutaj o tym co żołnierz ładuje do plecaka decyduje dowódca :)
    O nieskończonej liczbie wszelkich przeróbek erdeka nie wspominam bo to temat nie do ogarnięcia :)
  13. # 138
    Jeśli chodzi o "przeróbki" RD-54 to Stepi (a.k.a. Weedmeister) dosyć ciekawie opisał jedną z nich na r-a:
    http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=13893.msg135587#msg135587
  14. # 139
    Łoł, naprawdę zajebisty custom!
  15. # 140
    wielkie dzięki Saperski o to mi chodziło
    •  
      ADi
    • 2010-01-20 *
    # 141
    @Saperski:
    Jeśli dobrze zrozumiałem jest to regulamin jeszcze z czasów Afganu?
    Ciekawe czym się różni aktualny.
  16. # 142
    Autor cytatu: ADi@Saperski:
    Jeśli dobrze zrozumiałem jest to regulamin jeszcze z czasów Afganu?
    Ciekawe czym się różni aktualny.

    Nie to nie czasy afgana :)
    To czasy jak go wprowadzono do użytku czyli lata50/60 i później :)
    Afgan to zupełnie inna bajka- zmieniły się czasy, zmieniły się potrzeby, zmieniły się zadania i erdek okazał się za mały, za stary, sprzet etatowo pakowany do niego w górach nie był potrzebny itd itp. :)
    Aktualnie --- erdeszka się konczy :)
    Powtórzę prawidło jakie przyświecało w CA jak i współczesnej AFR (jak i innych armii świata)
    "... o tym co żołnierz ładuje do plecaka decyduje dowódca"
    "Na dowolność i indywidualizm nie ma miejsca zwłaszcza w plecaku RD-54 "

    edka:
    Co teraz się pakuje do plecaka u ruskich niech się wypowiedzą fachowcy od współczesnej Rosji :)
    Podejrzewam ze "wypchanie" niewiele się zmieniło :)
  17. # 143
    Przy okazji pytanko odnosnie malowania plecaków - czy ktos wie jakie zasady były przy malowaniu plecaków i jakie wzory były malowane oraz co oznaczały?
  18. # 144
    Malowanie? Przyznam się że pierwsze słyszę o malowaniu...
  19. # 145
    Zapewne chodzi o oznaczenia wykonane od szablonu. Nooo, takie białą farbą czy cuś.
  20. # 146
    Aaaahaaaa... to już inna bajka, bo na moim RD'eku jest ich od cholery, białe, czerwone, czarne...
  21. # 147
    Autor cytatu: MW-750 malowania plecaków - czy ktos wie jakie zasady były przy malowaniu plecaków i jakie wzory były malowane oraz co oznaczały?


    Autor cytatu: Potfur, bo na moim RD'eku jest ich od cholery, białe, czerwone, czarne...

    Temat rzeka :)
    Nie ma ŻADNYCH prawideł odnośnie malowania tychże, sam widziałem 10-15 różnych "wzorów" i sposobów oraz kolorów malowania erdeków.
    Na pewno szablonowano/pisano nr kompanii i nr szweja w różnej kolejności czy to w liczniku czy mianowniku cyfry itp itd.

    PS podobny " syf" jest w numerowaniu mazutek pancerniaków, co kompania, batalion, kraj to obyczaj i wzornik inny :)
  22. # 148
    Pytam, bo chciałem wiedzieć czy warto je odnawiać. Z jednej strony wytarł sie tak że praktycznie nie idzie go odczytać a z drugiej strony są ślady "przerabiania" - zamalowany na zielono poprzedni znak wychodzący spod farby a na nim inny znak: kołko przedzielone na pół w poziomie, u góry (w liczniku jak kto woli) coś niezbyt czytelne a na dole (w mianowniku) PIP.

    Tak przy okazji napomknę ze mam też pokrowiec manierki z białym napisem "3B3" z czego pierwsza litera lub cyfra jest dwa razy wieksza od pozostałych. Moze to jest "3 wzwod" czyli trzeci pluton - nie mylić z erekcją :-)?

    Czy ktoś wie czy takie malunki były stosowane w WDW w 1987r?
  23. # 149
    Na moim starym i zjechanym RDku mam ,,wymalowane" chlorem jakiś numerek w kółku na jednej kieszeni. Na czasie zrobię zdjęcie.
  24. # 150
    ja mam jeszcze pytanie, bo nie wiem czy Mieszok sie nadaje na reko afgana? Bo jakos nie wiem czy będzie mnie kiedyś stać na RD