Niezalogowany (Zaloguj się)
  • Kategorie

Подобные

Podobne

• Konkurs

• rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

• Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1. # 1141
    Tak mnie naszło w związku z zapowiedzami Dexa odnośnie 40mm :) Wszyscy kombinują ze spawaniem, cięciem itp., a okazuje się, że na cm040b (ak105) da radę zamontować GP30 bez specjalnych cyrków.

Załączniki:

• img_3404.jpg
    • img_3405.jpg
    •  
      Maza
    • 2014-08-10
    # 1142
    Przez chwilę myślałem, że masz zaczepiony 1p29
  2. # 1143
    Jaki masz gwint na podstawie muszki w tym cm.040 ? Podobno GP nie przeciśnie się przez podstawę z gwintem 24mm.
    http://i24.photobucket.com/albums/c17/justinmcmillion/Krinks/ak-105_fsb_002.jpg
  3. # 1144
    @ Kakaroth

można, pytanie po co :)
    •  
      Maza
    • 2014-08-13 *
    # 1145
    Zachar,
    Cymka ma przelotkę, pod którą jest zwykła 14tka. W odróżnieniu od orginału albo E&La to mucha i gwint to dwa oddzielne elementy.
    Z resztą widać, że tłumik jest trochę dalej niż normalnie.
  4. # 1146
    Zgadza się, w cymie jest przejściówka z 14 na 24mm. Dołożyłem przedłużkę 2cm, niestety chińskie rączki tak zakleiły imbusa mocującego przejściówkę, że musiałem go rozwiercić i 1-2mm gwintu się zjechało.

Po co? Bo można :) A jeśli Dexter faktycznie wprowadzi TAGi do sprzedaży to będę mógł kombinować coś dodatkowo :)

No i chciałem sprawdzić, czy się da to zrobić w prostszy sposób niż wszystkie opisywane w necie (cięcie i powtórne spawanie lufy itp.)

No i wygląda nawet, nawet :) Chociaż niekoszerne, ale cieszy oko jakoś :)
  5. # 1147
    Autor cytatu: KakarothTak mnie naszło w związku z zapowiedzami Dexa odnośnie 40mm.

na gunfajerze sa...
  6. # 1148

na gunfajerze sa...

Są i chyba jest błąd...

Do prowadzenia ognia z granatów Tactical Game Innovation wystarczy standardowy airsoftowy granatnik 40mm, np. typu M203 bądź GP-25 (30).

Mam GP od Dboyia i standardowe granaty nie pasują. To jest błąd czy ja o czymś nie wiem?

Źródło: http://gunfire.pl/product-pol-1152205475-Zestaw-startowy-Paladin.html
  7. # 1149
    Do Boyi-a tylko dedykowane vogi,reszta producentów "chyba" bangla na 40mm...
  8. # 1150
    "BG-15" od G&P też ma swój, nietypowy model granatów.
  9. # 1151
    GP25 robiło kilka firm, większość kilka lat temu a teraz tylko GP30. Były gp-25 CA, KA, G&P (baardzo mała ilość) i kilka customów. Nie tylko DBoysami GP-25 stoi :)
  10. # 1152
    CA i KA robiły GP-30, oba są kopiami repliki GP-30 produkcji STARa - wszystkie 3 używały 40mm szelsów z replik granatników M203.
    Przed nimi był "BG-15" (tak na prawdę GP-25) od G&P - łatwo go odróżnić od DBoysa, bo nie miał celownika. Była to chyba kopia projektu firmy CAW (albo CAW skopiował G&P, już nie pamiętam). Różnica między nimi była chyba taka, że CAW używał szelsów 40mm, a G&P swoich własnych przypominających WOGi. Madbull przez jakiś czas produkował granaty pasujące do G&P.

A niedawno przyszło DBoys i zrobiło najlepiej wykonany granatnik ze wszystkich, a przynajmniej posiadający celownik oraz poprawny sposób montażu.
  11. # 1153
    Igurowa maska przeszła w moje ręce , tutaj taka mała zapowiedz, tego co z niej powstanie :)
    KLIK
  12. # 1154
    O proszę, zamieścisz tutaj może jakieś wymiary, bo u nas też się przymierzamy do wykonania takich przyłbic :)
  13. # 1155
    Jasne, nie ma problemu. Jeśli chodzi o wymiary to nie ukrywam że robiłem je "na oko" po prostu porónując proporcjami wymiary maski cyklopa z moją maską jeszcze wtedy ze szparą. Wymiary wizjera który widzisz na zdjęciu mierzyłem metrem krawieckim , tak aby przylegał do maski.
    Prosz bardzo

@Kakaroth - powiedz mi proszę jakich granatów używasz do swojej gp 30 ? Bo dorwałem ostatnio 6 letnie gp30 , prawdopodobnie ACM. Podobno wchodzą do niego nawet granaty od M203? (Jeśli offtop to bardzo przepraszam)
  14. # 1156
    Moje GP30 to ACM, ale korzystam ze standardowych granatów 40mm do M203, konkretnie King Armsów. Przymierzam się do TAGów jak tylko Dex wprowadzi u siebie :) Tak, wiem, że są już na GF, ale cena Dexa jednak dużo bardziej zachęcająca... oby tylko przyszły po wypłacie :P
  15. # 1157
    A kombinowałeś coś z innymi firmami ? Są jakieś 40mm które nie wchodzą ?
  16. # 1158
    Jeszcze nie, zbyt mało ludzi nosi takowe ze sobą na strzelania i nie mam możliwości... na pewno dam znać jak coś nie będzie pasowało.
  17. # 1159
    Dzięki, jak mówiłem mieliśmy zamiar robić to samo. Zaoszczędziłeś nam trochę czasu! Jakbyś jeszcze mógł pomierzyć wymiary otworu od zewnętrznych krawędzi przyłbicy to już byłoby zupełnie super :)
  18. # 1160
    Wymiary będę mógł Ci podać dopiero we wtorek/środę , ponieważ oddałem przyłbicę jako formę do gięcia szybki wizjera :).
  19. # 1161
    OK, dzięki!
  20. # 1162
    @az ,maskę odzyskam w poniedziałek, tak więc wtedy podam Ci wymiary. Pytanko może lekko offtopowe, ale czy ktoś ma może pomysł z jakiej uszczelki , albo czym zastąpić czarną gumę dookoła wizjera w cyklopie ?
  21. # 1163
    Poszukaj w częściach samochodowych, u mnie w mieście maja taki specjalistyczny sklep. Chyba w alfie widziałem coś podobnego na drzwiach tam gdzie możesz sąsiadowi wypłacić swoimi.
  22. Może jakaś uszczelka zaciskowa?
  23. # 1165
    Też nad tym myślałem. :) Zastanawiam się też nad użyciem zwykłej ,rozciętej dętki rowerowej, ale wydaje mi się ,że może wyglądać za tandetnie...
  24. # 1166
  25. # 1167
    Albo można pokombinować ze zrobieniem formy dopasowując szybkę i blachę przyłbicy i zrobieniem odlewu z jakiegoś tworzywa. Bo z tą uszczelką to by było ok gdyby nie to że ta ramka ma specyficzne wcięcie i aż tak mocno nie odstaje nad blachę. Tutaj ładnie to widać: http://img842.imageshack.us/img842/3109/maska1helmet1shvisor800.jpg Poza tym nie sądzę by udało się znaleźć aż tak grubą i szeroką uszczelkę.
  26. # 1168
    No dobra to i ja sie trochę przylansze:)

"Klasycznie"
    (wiadomo co orginal a co nie):

Załączniki:

• image.jpg
  27. # 1169
    Jeszcze klasyczniej ;)

E&L, śliwkowe okładki i magazynek od ostrego.

Załączniki:

• 66575.jpg
  28. # 1170
    Autor cytatu: az12121Albo można pokombinować ze zrobieniem formy dopasowując szybkę i blachę przyłbicy i zrobieniem odlewu z jakiegoś tworzywa. Bo z tą uszczelką to by było ok gdyby nie to że ta ramka ma specyficzne wcięcie i aż tak mocno nie odstaje nad blachę. Tutaj ładnie to widać: http://img842.imageshack.us/img842/3109/maska1helmet1shvisor800.jpg Poza tym nie sądzę by udało się znaleźć aż tak grubą i szeroką uszczelkę.

Też wezmę to pod uwagę :) Dzięki za wszystkie pomysły mg i czeburaszka , myślę że w poniedziałek sprawa powinna się rozstrzygnąć :). Jak tylko skończę cyklopa wrzucę fotki :)!