We wszystkich częściach Stalkera kałasze są 'leworęczne', zresztą jak masa innych udziwnień aby mieć dupochron przeciw pozwom o wykorzystywanie wizerunku.
To nie dupochron tylko wizualna zmiana aby gracz widzial jak zamek pracuje i mogl przyjmowac luski na klate. Ot taki komiczny standard wizualny uzywany w niektorych grach.
Czeczenieć, proszę zignoruj ostatni post forumowego głupka. Osobiście nie mam pojęcia, co to jest, ale zdecydowanie nie wygląda to jak kawałek optyki zamontowanej na Wintorezie ze zdjęć z Biesłanu.
Wygląda prawie jak NSPU. Ma tylko jakiś wihajster i jest pomalowany na słodki biały kolor niczym mój sowiecki mikroskop :D Może to wersja cywilna owego noktowizora pod inną nazwą?
Może jest to jakaś białoruska noktowizja dla myśliwych w białym zimowym kamuflażu
@jakubs może było na WSS w Biesłanie ale zdjęcie mogło zostać zrobione tak że szary 1PN58 mógł wyglądać jak ten biały tajemniczy
wyrób nieznanego(przeze mnie)producenta.
A że się jeszcze tak zapytam.Czy 1PN110 jest przeznaczony tylko i wyłącznie do RPG-29,czy można go jeszcze za pomocą szyny zamontować na AK?
EDYTA
I jeszcze jaka to generacja bo na stronie producenta są takie małe literki a ja chyba jestem ślepy i nigdzie nie widzę (choć zdaje mi się ze to chociażby 3,3+ ewentualnie 4)
Jestem praktycznie pewien, że skrót T3H-1 można rozszyfrować jako: трубка зрительная ночная
A więc luneta, a nie celownik (te mają zawsze w nazwie skrótowej "P" od прицел czyli NSP, PSO itp.).
Białe w NPZ są serie cywilne, teleskopy, mikroskopy itd.
Ponieważ, następnymi w produkcji lunetami noktowizyjnymi były podobne do ręcznej mechanicznej kamery lunetki z oznaczeniem kolejnym 2,3,4 to T3H-1 mógł być pierwotnym podejściem na rynek cywilny wykorzystującym wojskowy model
pozbawiony pewnych funkcji/jakości. To tylko moja teoria, bo prawdopodobnie masz w domu niezły cymes :)
Autor cytatu: robaki [span class=goog-te-sectional-gadget-link-text]Przetłumacz[/span] Jestem praktycznie pewien, że skrót T3H-1 można rozszyfrować jako: трубка зрительная ночнаяA więc luneta, a nie celownik (te mają zawsze w nazwie skrótowej "P" od прицел czyli NSP, PSO itp.).
Białe w NPZ są serie cywilne, teleskopy, mikroskopy itd.Ponieważ, następnymi w produkcji lunetami noktowizyjnymi były podobne do ręcznej mechanicznej kamery lunetki z oznaczeniem kolejnym 2,3,4 to T3H-1 mógł być pierwotnym podejściem na rynek cywilny wykorzystującym wojskowy model pozbawiony pewnych funkcji/jakości. To tylko moja teoria, bo prawdopodobnie masz w domu niezły cymes :)Co białego modelu w akcji jedyne zdjęcie jakie znalazłem tutaj: http://i50.tinypic.com/2dhcvt0.png :D
Czyli poza zastosowaniem mamy chyba zagadke rozwiazana. A wiec to luneta, nie celownik, bez mocowania na bron i pokretel regulacji. Biala i bez powyzszych regulacji czyli do zastosowan cywilnych. Numer 0200 sugeruje ze bylo to raczej rzadkie urzadenie skoro nikt nigdy go nie widzial, rosyjskie zrodla milcza, a koles zza granicy nagle kupuje tak niski numer. Wiecej grzechow nie pamietam...
W Bieslanie na pewno go nie bylo, moze w Dubrowce...?
To urządzenie nie jest praktycznie na pewno do zastosowań militarnych.
Nie ma mocowania na broń i nie ma podziałki ani znaczników do celowania, tym bardziej pokręteł regulacji.
Nazwa wg nomenklatury NPZ również sugeruje że jest to urządzenie do obserwacji a nie celowania.
Czyli zastosowanie milicyjne czy dla myśliwych również jest mało prawdodpodobne.
Gdyby byłaby to luneta do obserwacji nocnej dla np. pary snajperskiej miałaby przynajmniej podziałkę.
Trzeba jednak pamiętać, że Rosjanie produkowali już wtedy sprzęt noktowizyjny w postaci gogli, lornetek i celowników.
Taki wydziw jak powyższa lunetka to trochę kamień łupany w stosunku do powyższych.
Tak więc mimo, że urządzenie jest ciekawe chyba nie dojdziemy do żadnej spiskowej teorii :)
Dobre pytanie, to nie wygląda mi na wyrób ANA, podejrzewam że to produkt NPO-SM. Nie pasuje tylko kamuflaż, oni raczej nie robili w VSR-93.Może jakiś wczesny Sztorm? Podobnie koleś po lewej, kamizelka wygląda na pierwszy rzut oka właśnie jak Sztorm ale po przyglądnięciu się coś nie pasuje. W tym też kamuflaż (jak się przyjrzycie to zobaczycie Kamysz).