• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 301
    ADi, zmartwię Cię, ale samym malowaniem sobie nie poradzisz, bo to nie jest namalowane, a wyryte w lakierze :D
    Mój kuzyn sobie z tym łatwo poradził, ja jak tylko znajdę czas też tak zrobię.. tzn. używając dziwnych narzędzi jak noże, nożyczki, śrubokręty zedrzeć malowanie w miejscu znaczka do stali.. potem ładnie wyrównać papierem ściernym i spray :D

    Spray.. ja użyłem marki eurocolor(?) do gorących powierzchni takich jak np. tłumik w kolorze czarny mat.. nie widać żeby tam kiedykolwiek coś takiego było ;)
  2. # 302
    Ja zalepiłem masą modelarską "Green Stuff", wyrównałem papierem, i zamalowałem farbą akrylową "Chaos Black" produkcji Games Workshop.
    Ani śladu.
    •  
      ADi
    • 2009-05-06
    # 303
    Pomysły dobre. Jak tylko będę miał czas to postaram się coś z tym zrobić. Póki co pozostaje mi tylko poczernienie ,żeby się tak w oczy nie rzucało. ;)
  3. # 304
    No mi w moim AKSU zostało właśnie to logo, które zaczerniłem i magazynek do pomalowania :)
    Nad zaginaniem kolby się zastanawiam, ale widać, że to blacha, więc sobie różki młotkiem drewnianym postukam i dam fotki oczywiście :)
  4. # 305
    http://img11.imageshack.us/my.php?image=ak74gp.jpg


    Oto i moja dziecina

    I bez balastu
    http://img162.imageshack.us/my.php?image=ak74.jpg
  5. # 306
    Tak mi magazynek i chwyt nie pasują... :)
  6. # 307
    Jaaa a Sopel nosi białe skarpetki, jak dżekson! :)
    Heh - granatnik, zawsze mi się podobał.
  7. # 308
    Potfur nie dostanie przegrody do smersha którą dla niego cały czas mam:P

    Co do magazynka, to jest to hmm - VFC - więc sorry ;P

    Chwyt będzie gunfrajera brąz ciemny ( wood sie nazywa )

    Bedzie bajer :P
  8. # 309
    czy ja tam widzę piękne logo P&J? :P
  9. # 310
    To ja jeszcze raz:
    Lufa wystaje z urządzenia wylotowego.
    Szczerbina za mocno ustawiona. :P
    Oraz tak ułożenie drewien mi nie pasuje... IMO za duża szpara.

    A jak już w temacie chwytów jesteśmy - czy chwyt pistoletowy w AK-74 ma być błyszczący?
  10. # 311
    Szczerbina za mocno ustawiona. :P

    Bo SoP-PeL daleko mierzy ;-)
    A jak już w temacie chwytów jesteśmy - czy chwyt pistoletowy w AK-74 ma być błyszczący?

    I tak i nie. To zależy. Jaki? Czarny, czy "śliwkowy"? Z czasem się wyciera i zaczyna błyszczeć. Bakelitowe błyszczą ale też mogą zmatowieć.
  11. # 312
    Hmm.. a orientuje się ktoś co trzeba by zrobić w AK-74 i AKS-74 boyi, żeby było ją trudno odróżnić od ostrego?
    Na pewno malowanie drewien, magazynka, wybicie numerów na suwadle itd, usunięcie loga p&J.. co jeszcze?
  12. # 313
    Forest - przeczytaj od początku temat, będziesz miał trochę informacji. Choć niektórych rzeczy nie da się zmienić w domowym zaciszu.
  13. # 314
    Ja nie robie replik pokazowych tylko airsoftowe.
    To, że lufa wystaje - no cóż nie chciałem obcinać tego kikuta
    To, że szpara za duża - mniejszej nie można zrobić.
    Szczerbinka ustawiona ze względów ASG :)
  14. # 315
    http://borowiec.blanty.net/jpegi/aksu.JPG

    zrobione:
    -malowanie drewien
    -wybicie numerów i pomalowanie ich (pomalowałem ze względu na to, że mi się podobało) :D
    -poklepałem dolne ramię, nie dużo, ale zawsze :)
    -Dodatkowo pomalowałem magazynek, kolor nie wyszedł taki jak zamierzałem, ale jak zacząłem zabawę papierem ściernym to cholernie spodobał mi się taki jak teraz :P

    Teraz będę brał się za poszukiwanie na zdjęciach szczegółów :D
  15. # 316
    To pod karabinem to CYFRA?
  16. # 317
    tak
  17. # 318
    Mam pytanie do kogoś mocno wtajemniczonego w ciemną stronę mocy.. znaczy w szczegółowość :P
    Tzn. Czego brakuje w aksu boyi prócz tego co wykonałem? brakuje może jakiegoś pinu albo coś?

    W przyszłości może uda mi się zdobyć suwadło VFC i oryginalne drewna, więc temat tych dwóch rzeczy nie jest dla mnie bardzo interesujący, ale na pewno nie jednemu się może przydać.
  18. # 319
    Wszystko jest w tym temacie. Pozbądź się szyny. Skrócona rączka suwadła. Oryginalny wycior, ładownica.
  19. # 320
    z tym wyciorem i drewnami to beda hece :) by to w sensownej cenie dostac
  20. # 321
    rączkę już skróciłem dawno..
    hmm.. nigdy nie zauważyłem na zdjęciach braku szyny.. może dlatego, że myślałem, że jest.. Ale w takim razie jak montuje się na nie kolimatory itp.? a może się nie montuje? ;p
  21. # 322
    Może się nie montuje.
    Proponuję przeliczyć występowanie szyn na karabinkach AKS-74U. Odpowiedź nasuwa się sama. Przykładowo na 40 zdjęć gdzie widać stronę lewą zauważyłem 0 sztuk szyny bocznej. (zdjęcia pochodzą z lat 1980-2001).
    Szyna występuje w wersji AKS-74UN2. Czyli stosunkowo bardzo mało.
    W ogóle szyny masowo zaczęły się pojawiać dopiero w wersji M długiego karabinka AK-74. Wcześniejsze karabinki rodziny AK-74 miały szynę tylko w wersjach N.
    Podobnie jest z AKM. Gdzie szyna przeznaczona do montażu celowników noktowizyjnych występowała tylko w wersjach N.
    Nie biorę pod uwagę, późniejszych jednostkowych modyfikacji.

    Dlatego drogi użytkowniku tego forum, chcesz mieć ładną replikę mogącą służyć w rekonstrukcji lub stylizacji. Pozbądź się szyny montażowej z AK-74/AKS-74, AKM czy też AKS-74U.
  22. # 323
    Ładnie opisane, dzięki,

    a orientujesz się może czy brakuje jakiegoś nita, albo innego szczegółu?
  23. # 324
    nalezy dodac ze z moich informacji wynika iz szyny przychodzily luzem na magazyn i montowal je rusznikarz jednostki (tak przynajmniej bylo w dpd w kownie) ale generalnie nalezy stosowac sie do tego co powiedzial Yakarov
  24. # 325
    A ja tak jeszcze spytam- czy są produkowane jakieś kieszenie na kolbę? Chodzi mi o to, że chcę zmienić ramową, na pełną i zrobić coś z baterią. Jeśli jest jakaś ruska ładownica na kolbę, to bym spróbował ją ściągnąć, a jeśli nie ma, to zastanawiam się, nad wsadzeniem baterii w opakowanie po opatrunku. Tylko w takim wypadku znowu powstaje pytanie: czy opatrunki dalej są tak noszone? Robię się na soldata z WDW w Gruzji i chciałbym, żeby karabin i to co na nim, było w miarę zgodne z prawdą. Mam SLRa SV, z czarnymi okładzinami i GP30.

    przeniosłem posta do bardziej adekwatnego tematu ... - k.
  25. # 326
    Autor cytatu: czarny001Tylko w takim wypadku znowu powstaje pytanie: czy opatrunki dalej są tak noszone?


    Tak, owinięte opaską uciskową oczywiście.
  26. # 327
    Jak AKM to taka szyna:
    http://img221.imageshack.us/img221/9660/img3876t.jpg
    Właśnie ją zamontowałem. Dwuczęściowa. Blacha nitowana a do tego przykręcana szyna. I tak zrobił się ładny AKMN.
    SoP-PeL dzięki za pomoc.
  27. # 328
    @yakarov, a srubki powinny by na plaski srubokret - krzyzaki to wymysl kapitalizmu ;)
  28. # 329
    No i przydałby się drewniany lub bakelitowy chwyt pistoletowy, bo ten czarny psuje efekt (to tak gwoli malkontenctwa ;) ).
  29. # 330
    Imo metalowy mag byłby bardziej koszerny. ;)