• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 331
    gadzinka - i bakelitowe, i metalowe są koszerne, więc "lepiej wyglądający".


    Jaki kolor powinien mieć chwyt pistoletowy przy drewnianych chwytach w AKS-74?
  2. # 332
    Drewniany (jak w AK), albo śliwkowy.
  3. # 333
    Autor cytatu: Grygorij GermowJaki kolor powinien mieć chwyt pistoletowy przy drewnianych chwytach w AKS-74?


    Zależy od daty produkcji... różne były. Od jasnych jak w magazynkach, aż do bardzo ciemnych.
  4. # 334
    Autor cytatu: gadzinkaImo metalowy mag byłby bardziej koszerny. ;)

    No ten magazynek jest koszerny ;-) w ch.j Bakelit z Tuły.
    Mogłem podczepić także koszerny aluminiowy...ale mi się nie chciało. Albo się nie znam ;-)
    Chwyt "bakelitowy" jest ale powiedzmy w warsztacie ;-) tak samo jak sklejkowy. Poza tym rano idę postrzelać i musi być tak jak jest.
    Znajdź mi takie śrubki !

    A i szukam trytu na muszkę do AKM.

    Edytka:
    A tak w ogóle to ja pokazuje szynę a Wy mi tu o chwycie. A ilu z was ma bakelitowy albo drewniany mądrale ;-) ?
  5. # 335
    a tryt u mnie lezy o ile pamietam :) a srubki od wspolnego znajomego ci zalatwie :P
  6. # 336
    Okey Yakarow, nie znam się, to są jedynie moje estetyczne upodobania. ;-)
  7. # 337
    Uuu:P Jarek, fajnie wyszło:)
  8. # 338
    Autor cytatu: yakarovA tak w ogóle to ja pokazuje szynę a Wy mi tu o chwycie. A ilu z was ma bakelitowy albo drewniany mądrale ;-) ?

    Bo Twoje produkcje to klasa i ja już jestem przyzwyczajony do wyższych standardów w Twoich kałaszkach :)
  9. # 339
    Towarzysze, już doszliśmy do tego że się nie znam ( xD ) , to bez wstydu mogę się zapytać, czym się różni ta szyna od tej "normalnej" jaskółki, czy tam "motylka" od AK-74N?
  10. # 340
    @gadzinka, ksztaltem :) bo funkcjonalnosc ta sama ma trzymac celownik do korpusu :)
  11. # 341
    I np. taki NSPU można prawidłowo zamontować na takiej "old style" szynie jak i na motylku, bez żadnych modyfikacji?
  12. # 342
    a tego nie sprawdzalem empirycznie - ale juz niebawem sprawdze jak dopadne jarka replike w lapki
  13. # 343
    Trudno to jednoznacznie powiedzieć... zwłaszcza, że to ja jestem autorem tej szyny;P
  14. # 344
    Da się normalnie zamontować co się chce.
    Taką szynę zrobiłem, bo jest prawidłowa do AKMN. W latach 60-70 takie coś było montowane. Oczywiście bardzo rzadko bo to tylko pod celowniki noktowizyjne.
    Bardzo podobne były montowane w RPKN i AKMSN.

    @ gadzinka z tym nieznaniem to był "sarkazmożart" ;-) nie obruszaj się.

    Autor cytatu: SoP-PeLTrudno to jednoznacznie powiedzieć... zwłaszcza, że to ja jestem autorem tej szyny;P

    Nie całej, nie całej. Ale twój wkład jest dość znaczny i ważny. ;-). Mam nadzieję, że dokumentacja techniczna uległa zniszczeniu ;-).
  15. # 345
    @Yakarowie, nie oburzam się, odebrałem to jak najbardziej "prawidłowo". ;D
  16. # 346
    Nie wiem gdzie spytać, więc pytam tu:
    Raz w roku, z kumplami z AS robimy za obsługę na konwentach fantastyki. Pilnujemy porządku, pomagamy przenosić szpargały itp. Oczywiście robimy to w pełnym oporządzeniu i z giwerami (bez ammo i batek of course). W tym roku chcę dokleić do, włożonego w klamę, hi-cap'a oryginalny mag z trzema szt. zdekowanej amunicji. I to pojawia się problem: oryginalnego maga do 74ki nie mogę znaleźć, więc myślałem o magazynku od tantala. Magazynki te były wymienne z magami do 74, ale czy były takie same?

    P.S. Magi oczywiście czarne.
  17. # 347
    Inna faktura plastiku, inne oznaczenia. Kształt mniej więcej taki sam.
  18. # 348
    A ja z tego co pamiętam, to wymienne były... Z magami do AKM. :)

    Dzisiaj wywaliłem szynę boczną, teraz jeszcze dziury czymś zapełnić i pomalować na czarno.
    Ponownie pytam, teraz już konkretnie:
    1. Jaką farbą pomalować okładziny oraz chwyt na śliwkę?
    2. Jak malować?
    (3. Jakim lakierem pomalować chwyt?)
  19. # 349
    Autor cytatu: Grygorij GermowA ja z tego co pamiętam, to wymienne były... Z magami do AKM. :)

    Nie mogły być, bo to inny kaliber.

    Co do pytań... przejrzyj ten topik, już wszystko było :)
  20. # 350
    Kamil - wiem, że inny kaliber. Ale kiedyś czytałem, że można było podpiąć do Tantala magazynek od AKM, a od 74 już nie.

    Znalazłem o malowaniu chwytu.
    Ale jak zrobić, żeby okładziny nie były błyszczące?
  21. # 351
    Autor cytatu: Grygorij GermowAle kiedyś czytałem, że można było podpiąć do Tantala magazynek od AKM, a od 74 już nie.


    W prototypach.
  22. # 352
    Posiada ktoś bądź ma możliwość zrobienia rysunku technicznego drewnianego łoża i nakładki rury gazowej do AK-74? Razem z podaniem grubości i drewna, z którego wykonane są "deseczki" w sklejce?
    •  
      ADi
    • 2009-07-16 *
    # 353
    Panowie,
    w jakim sklepie można kupić kolanko rury gazowej i podstawę muszki ze stali?
    Przeszukałem parę sklepów i nie mogłem znaleźć.

    Pozdrawiam,
    Adi
  23. # 354
    W Polsce tylko ze znalu można dostać chyba.
    I do jakiej repliki? Jaka firma? Sklep w Polsce czy za granicą?
    •  
      ADi
    • 2009-07-16 *
    # 355
    AKS74 Boyi. Producent obojętnie. Najlepiej w Polsce. ;)
  24. # 356
  25. # 357
    Fajne :)
  26. # 358
    Od ostrego odpowiednika?
    Łoże mi coś przypomina to od Tantala.
  27. # 359
    Tak, od ostrego. Łoże ebonitowe od Tantala.
  28. # 360
    A jak z montażem urządzenia powrotnego? Bo coś mi to wygląda na łączone z "replikowym".