• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 391
    Yakarov świetna robota :)

    @ comradeSzoti możesz się do mnie odezwać? mail w profilu
  2. # 392
    Ile taka replika suwadła kosztuje?
  3. # 393
    Autor cytatu: Kamil[div class=quote][span class=cite]Autor cytatu: fumfel hubert[/span]Posiada ktoś może foto szyny bocznej na akmsn?[/div]
    No przecież jest zdjęcie szyny na AKMie Yakarova.


    Taka sama? Raczej powinna być inna, ew. gdzie indziej przykręcona, zawias kolby nie miałby się gdzie podziać...
  4. # 394
    Oczywiście, że ta szyna jest inna w wersji dla składanej kolby.

    edit - Snail.
    •  
      bari
    • 2009-10-30
    # 395
  5. # 396
    Witam a AKMN różni się tylko dtłumikiem i szyną od zwykłego AKMa?? Jeżeli tak to gdzie dostanę taką szynę oraz tłumik?
  6. # 397
    airsoftowy czy orginał?
  7. # 398
    Airsoftowy. A jak Ci sie chce opisywać to oryginał też możesz opisać. A jeszcze takie pytanie te magi są faktycznie do AKMa czyli 7,62??
    http://www.taiwangun.com/magazynki_magazynki_aeg_mid-cap/magazynek_mid-cap_do_akm_p_j-938.html
  8. # 399
    airsoftowy taki tlumik plomienia robil ktos w chinach
    orginaly - egun,allegro, works itp

    z szynami jest ciezko ale da sie kupic od kolekcjonerow

    tak byly bakelity 7,62 :) orginaly sa dosc trudno dostepne
  9. # 400
    Bardzo Ci dziękuję, na taką odpowiedź czekałem a jeszcze takie pytanko. AKMNy są używane współcześnie czy nie?
  10. # 401
    Takiego tłumika płomienia nie robi nikt w Chinach. Na szczęście.
    Szyny są dostępne ale kopie w cenach powyżej 100$
    Do AKMSŁ szyna też jest dwuczęściowa, ale płytka montażowa jest mniejsza i montuje się ją przed zawiasem kolby. Ale tutaj występuje także inne ramię kolby (i nie jest tylko wycięte na minięcie szyny. Ma nieco inna konstrukcję. Były bodajże 3 typy płytek montażowych.
    Jasne, że może być używany (choć to tylko małe zmiany niewiele wnoszące).

    To wcięcie w pokrywie to takie było przetłoczenie. W sumie to teraz je zauważyłem.
  11. # 402
    oj jarek gdzies widzialem bylo to opisane jako SVD type ;) ale to z 2 lata temu bylo
  12. # 403
    To nie to samo. Podobny zupełnie do niczego.
  13. # 404
    moge dac namiary na kogos kto posiada orginalna szyne RMP-5 i niedokonczona jej replike, mysle ze replike szyny sprzeda za kilka dych (orginal i replika na sell)
    http://img4.imageshack.us/img4/8439/fvbf.jpg
  14. # 405
    Autor cytatu: fumfel hubertTaka sama? Raczej powinna być inna, ew. gdzie indziej przykręcona, zawias kolby nie miałby się gdzie podziać...

    A sorry, oczywiście racja, nie przyuważyłem że chodzi o S'kę.
  15. # 406
    To ja poproszę te namiary na rakr@op.pl
  16. # 407
    W związku z tym, że jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się przywitać.

    Podjąłem próbę konwersji Junkera-4/AK-74M na AKS-74N, produkcji ok. 1985, ale jeszcze z drewnianymi okładzinami. W pierwszej kolejności założyłem z "ostrego" chwyt, nakładkę na rurę gazową i bakielitowy chwyt pistoletowy. Teraz miałbym pytanie do bardziej obytych z airsoftowymi kałachami forumowiczów. Chodzi mianowicie o kolbę ramową, z dostaniem "ostrej" mam trudności, a nie wiem czy przykładowo zastosowanie takiej ma sens? :
    Specshop VFC kolba od AKS-74

    Zwłaszcza, że cena tej jest raczej wysoka jak na element repliki. Czy nie odstaje jakością wykonania od korpusu z Iżewska i czy nie będą występowały luzy, albo czy kolby z airsoftowych AKSów-74 mają odpowiedni wymiar i trafią po złożeniu w zatrzask? Podobnie z pokrywą komory zamkowej, czy da radę zamienić na np. produkowaną przez Element, czy jednak lepiej szukać "ostrej"?

    A teraz kilka fotek, w tym z dekiem PBSa z Iżewska
    Yunker-4
    Yunker-4 v2
    Yunker-4 v3
    Yunker-4 z PBS1
    Pozdrawiam
    Dominik Nowak
  17. # 408
    Wygląda ładnie, szczególnie chwyt pistoletowy. Tylko drewno wygląda mi na AKMa (wentylacyjne otwory - tutaj znajdziesz zdjęcia drewien AK-74 )

    Saperski zamontował kolbę, którą podlinkowałeś w swoim Junkerze, ale nie wiem jak bardzo jest to problematyczne. I nie ma sensu kupować kolby VFC, skoro DBoys robią identyczną za o wiele mniejszą cenę. Na razie znalazłem tylko na Taiwangunie razem z komorą zamkową, ale i tak taniej o 100zł: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_czesci_metalowe/metalowe_body_do_aks74_wraz_z_kolba-53.html
    Możliwe, że na Gunfire, albo Zbrojowni mają samą kolbę na sprzedaż.

    Pokrywę komory zamkowej najlepiej jakbyś wziął od polskiego AKMa, czy czegoś takiego - też są żebrowane, a z długością nie będzie problemów (Element będzie za długi).

    Przydałoby się jeszcze zmienić urządzenie wylotowe na takie: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_tlumiki_plomienia/stalowy_tlumik_plomienia_ak74_cm-538.html (starsze modele mają inne niż obecnie produkowane)

    Hm. w sumie jeszcze można by wymienić rygiel rury gazowej, ale nie wiem na ile to jest problematyczne. Poza tym się nieco czepiam prawdę mówiąc ;)
  18. # 409
    Dzięki za info,
    Drewna kupiłem kiedyś od Ukraińca - wiem, że wentylowane chwyty zdarzały się a AK-74 zdecydowanie rzadziej, prawdę powiedziawszy nie jestem w stanie odróżnić ich od wentylowanych z AKMa. Rzeczywiście kolba od Boyi jest tańsza, jeśli to kopia VFC, tylko czy będzie pasować. Mocowanie do korpusu wygląda identycznie, ale jak pasuje na długość?
    Przynajmniej z ostrego AKSa powinna jednak pasować, na zdjęciach z Czeczenii i z Gruzji widać sporo AKS-74 z gładkimi pokrywami i okładzinami z M, więc albo wymieniano części w starszych, albo przez jakiś czas przynajmniej równolegle produkowano AK-74(M) ze składaną kolbą z tworzywa i ze "szkieletową".

    Pozdrawiam
    Dominik Nowak
  19. # 410
    Różnica w drewnach jest taka, że drewna od 74 mają jeszcze zwężenie na wysokości samych otworów (tak jakbyś wziął drewno od 74 i po prostu zrobił w nim wentylację).

    Mógłbyś wrzucić zdjęcia AKS-74 z gładkimi pokrywami? Bo szczerze mówiąc nigdy takich nie widziałem. A to, że zdarzały się z plastikami (także czarnymi) to oczywiście fakt.
  20. # 411
    AKMS
    /gallery/d/2897-1/01.jpg
    /gallery/d/2904-1/03.jpg
    /gallery/d/2901-1/02.jpg
    /gallery/d/2907-1/04.jpg
  21. # 412
    Na bazie czego zbudowany?
  22. # 413
    Ech, ja pamiętam jakie wrażenie robił na mnie pierwszy AKMS z PBSem Jarka, na Tomaszowie '07, kiedy nie było jeszcze żadnych seryjnych replik tej broni :)
  23. # 414
    Tak spartolić.... magazynki :D

    Jarek normalnie spać nie można :)
  24. # 415
    G&G. Oksydowany cały, więc podczas użytkowania oksyda sama ładnie schodzi. Z pudełka jest tak ładnie zrobiony, że nie ma sensu za bardzo coś wymieniać. Rurę gazową jedynie dałem z oryginału.
    Oryginalne drewna i własnoręcznie robiony sklejkowy chwyt pistoletowy. Tyle. W PBSie rozwierciłem jeszcze otwór wylotowy do realnych rozmiarów.

    @Duhec.
    Magazynki spartoliłem dawno, dawno temu, jak jeszcze o rekonstrukcji nie myślałem.
  25. # 416
    Nacięć na chwycie nie ma. A powinny być. ;)
    • Edi
    • 2009-11-09
    # 417
    Tak trochę poza tematem spytam. Miał ktoś okazję porównać wykończenie AKMSów G&G i VFC, bo jak rozumiem G&G daje oksyde, a VFC też oksyduje, czy maluje? Subiektywnie, który lepiej optycznie wypada.
  26. # 418
    @grigorij gerymow:
    o jakie naciecia ci chodzi? tu masz foto orginalnego chwytu
    http://snail.cad.pl/gallery/4sale/DSC_0160.jpg
  27. # 419
    Oba wyglądają super, gng się błyszczy, a vfc jest szaro-matowy (oksyda?), więc co kto lubi. Poza tym vfc jest lepiej wykończony.
  28. # 420
    Jeśli w AKM/AKMS od VFC jest takie same jak w 74M od VFC, to moim zdaniem nie jest to oksyda. Ale ja oksydy poza RMW/LCT nie widziałem (w sensie - nie wiem jak wygląda "na żywo").
    Porównanie:
    ./uploads/sprzet_ak74m_vfc/vfc_ak74m_03.jpg

    Edycja:
    Jak spojrzymy na stronę VFC, to wykończenie AKMa opisują jako:
    "Sandblasting" (piaskowanie?) i QPQ (???)
    martwy link

    Tak samo dla AK74M:
    martwy link