• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • Edi
    • 2009-11-09
    # 421
    Ale ostry AKM(S) jest raczej wykończony na połysk niż półmat/mat? Czy jest to raczej kwestia lat użytkowania, czyli ciągłego czyszczenia i smarowania?
  1. # 422
    Mi też się wydaje, że powinien być połysk. Ale ostatnio niczego już nie jestem pewien :F
  2. # 423
    Nie wiem jak radzieckie, ale mój radomski AKMS miał fakturę jak fosfatowany magazynek. Na zdjęciu wyraźnie widać różnicę między szarawym odcieniem, a błyszczącą czernią. Zresztą przyjdzie Jarek, to pewnie pozamiata temat.
  3. # 424
    A AKMS osoby z tyłu dla odmiany jest czarny i błyszczący jak magazynek :)
  4. # 425
    Autor cytatu: kazikJeśli w AKM/AKMS od VFC jest takie same jak w 74M od VFC, to moim zdaniem nie jest to oksyda.

    Przecież w książeczce od VFC'eków jest napisane w jaki sposób były kryte - i nie jest to oksyda.
    • Edi
    • 2009-11-09 *
    # 426
    To "Sandblasting" jest we wszystkich AK, natomiast w błyszczących AKS-74N, AKS-74UN i AK-74 mamy jeszcze "ECO", zaś w matowych AK-74M, AK-105 i AKM mamy "QPQ". Co te eko-kupy oznaczają?
  5. # 427
    ECO - electric coating cośtam (nie pamiętam)
    QPQ - azotowanie w solach (?)
    •  
      ADi
    • 2009-11-09 *
    # 428
    @Massud:
    Mój AKMS wygląda 'prawie' identycznie(drewna w lepszym stanie i chwyt pistoletowy czarny ,no i mocniej styrana podstawa czerbinki - prawie tak szara jak w twoim , podobnie jak podstawa muszki i kolanko gaz rury) jak ten pierwszy z prawej z tego zdjęcia co zamieściłeś.
    Mogę być dumny. Nawet kolbę ma tak samo styraną. ;]

    Wykończenie było matowe. Ale tak wypolerowałem i wysmarowałem ,że teraz tego że to był mat nie widać.
  6. # 429
    Bo radzieckie AKM/AKMS ma być oksydowany i pokrywany miksturą "klejowo-malarską" o specjalnych proporcjach. Dlatego radzieckie się błyszczą. Podobnie jak magazynki.
    Nacięć na chwycie sklejkowym nie ma.
    Może i VFC jest lepszy bo ma kołeczki itd. ale pod airsoft G&G bije VFC na głowę. Po wymianie 5 części i odpowiednim złożeniu jest to niezwykle kulturalnie pracująca kosiarka.
  7. # 430
    Teraz jestem uber-pro-Specnaz!

    A co do drewnianych chwytów - te były chyba tylko przy pierwszych seriach nacinane. Tak wnioskuję z tych zdjęć, które posiadam ("Strzał", nr 7/8 2009).

    Załączniki:

    • PB1007502323.jpg
  8. # 431
    Jak pisałem, na sklejkowych chwytach nie ma nacięć. Tylko na litym drewnie jest "fakturka"
    Pierwsze serie AK otrzymywały ebonitowe dwuczęściowe chwyty, druga seria lite drewno lub sklejka podobnie jak 3 seria.
    AKM pierwsze serie sklejkowe później ebonitowe, AKMS bardzo rzadko ebonitowe.
    AK-74 sklejkowe - pierwsze serie, później ebonitowe i poliamidowe.
    RPK, RPK-74 sklejkowe.
    PK sklejkowe. Bardzo rzadko ebonitowe.
    Wszystkie wersje M chwyty wykonane z tworzywa sztucznego.
    Oczywiście w odniesieniu do radzieckich/rosyjskich produkcji.
  9. # 432
    ./uploads/kazik/kazik_ak74m_tacticool1.jpg
    Na foto:
    - AK74M VFC,
    - okładzina LHV-47 (produkcji CAA/TDI Arms),
    - chwyt "stubby" (G&P),
    - kolimator PK-23,
    - stopka + guma na kolbę,
    - dwupunktowy pas SPOSNu, z nieco zmienionym sposobem montażu (dorzuciłem po prostu po pasku ze Smersza).

    PS. Wydało się, jestem "krypto-taktyczny" :o

    PS.2. Od strony praktycznej, to tak na prawdę:
    - nie używam tego magazynka prawie w ogóle na strzelankach (bo za długi),
    - nie wiem czy stopka będzie konieczna (czy replika nie jest i tak wystarczająco długa),
    - guma pewnie mi spadnie po 30 minutach łażenia z nią, bo nie jestem jej w stanie sensownie zamocować jak w zwykłym AKS-74,
    - chwyt "stubby" jest wystarczająco duży na moje małe ręce, a większy by przeszkadzał przy zmianie magazynka.
  10. # 433
    Ten PK23 coś ma niski montaż bardzo.
  11. # 434
    No bo to niski montaż jest Fence :-)
  12. # 435
    Wysokość montaż od strony praktycznej jest dla mnie idealna. Nie lubię jak linia celowania jest zbyt wysoko względem lufy. Co prawda nie da się celować z muszki i szczerbinki, ale jak mam kolimator to jest mi to zbędne.
  13. # 436
    A bulbulatory ?
  14. # 437
    Nie mam za bardzo warunków by je wykonać :(
  15. # 438
    Cieniutkie wiertło do metalu i imadło? :)
  16. # 439
    No właśnie - u mnie brak imadła i wiertarki.
  17. # 440
    Autor cytatu: SoP-PeLNo bo to niski montaż jest Fence :-)


    No teraz to jest niski - zastanawiam się czy nie był wysoki? :) Od kogo go kupiłeś Kazik?
  18. # 441
    Od Sopla.
  19. # 442
    No to był wysoki - tylko został ucięty. Za bardzo mi się gibał na boki (montaż w RPK guardera miał złe wymiary).
  20. # 443
    No to fajnie, że ty już to zrobiłeś - bo ja bym pewnie sprawę skopał, gdybym chciał to zrobić ;)
  21. # 444
    Generalnie to co napisałeś o praktyczności niższego montażu też oceniałem pozytywnie. Bo RPK ma bardzo wysoki dwójnóg (długie magazynki) a do tego dochodziła jeszcze wysokośc koli - co powodowało, że sylwetka osoby strzelającej była bardzo widoczna. Rownież i ten powód był przyczyną zmniejsze nia wysokości montażu. A poza tym niski lepeij wygląda. :)
  22. # 445
    Kazik a czy nie wchodzi ci podstawa muszki w widok z koli??
  23. # 446
    Przecież na zdjęciu widać, że jest niżej niż sam 'dziura' kolimatora.
    ---
    A teraz lans mojego pieścidełka: LINK (które nota bene jest na sprzedaż).
    Do pełni koszerności brakuje tylko drewien, zakrzywień na kolbie.. i odpowiedniej śrubki w chwycie.

    Szyna montażowa została usunięta, rączka suwadła skrócona na prawidłową długość i masa innych pierdół, o których nie pamiętam.

    Cóż, nie ukrywajmy - replika jest 'łysa' :) nie jestem fanem gadżeciarstwa :D
  24. # 447
    No nie mów że swoją sunię sprzedajesz...
  25. # 448
    Jop, rozważam taką możliwość - wsio zależy od oferty.
  26. # 449
    Właśnie pękło,
    ma ktoś może możliwość porównania wymiarów rygla rury gazowej 'boja' z wymiarami prawdziwka? Wiem, że podstawa szczerbinki w replice jest szersza, mam nadzieje że z ryglem jest inaczej

    ...a jeśli ktoś ma taką możliwość, to chętnie przeczytam komentarz co do wymiarów :)
    z góry dzięki
  27. # 450
    W replice rygiel jest o niecałe 4mm szerszy, na całej szerokości i ok 3mm na szerokości samego bolca rygla.

    Edytka:
    Pomyliłem się szerszy jest w replice. Namieszałem sobie trochę.