• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 241
    14mm rączka suwadła od krawędzi rączki licząc do osi karabinu. I taka bardziej zaokrąglona. Widać na dobrych zdjęciach AKS-74U.

    ale jak zeszlifuje te 14mm to tej rączki prawie, że niema :/ na pewno dobry wymiar podałeś?


    Rączka suwadła, czyli sam 'liść', nie łodyżka, ~14mm, ładnie pozaokrąglany - wygląda jak bóg przykazał :D

    I są fotki:
    http://mwachowski.pl/rus/aksu_handle_short_01.jpg http://mwachowski.pl/rus/aksu_handle_short_02.jpg
  2. # 242
    ja zrobiłem "na oko" patrząc na zdjęcie ;)
    Odważyłem się na to rozwiązanie mimo tego, że "na oko" to chłop w szpitalu umarł :P
    Niedługo jak dopadnę jakąś cyfrówkę to dam fotki ;)
  3. # 243
    Opatrunek założony nowy, ważny do 2015.
    Chyba największa mieszanka sprzętu - jest tu niemiecka bluza, sporo polskich rzeczy (kompas z roku '57) i parę rosyjskich.

    Załączniki:

    • P215011112.jpg
    •  
      ADi
    • 2009-02-17
    # 244
    Witam,
    Takie pytanie bo u mnie ten...
    http://img11.imageshack.us/img11/3121/ak744mf3.jpg
    ...pin jest dość mocno obity a z bezpośrednich okolic odprysła farba(dzieło poprzedniego właściciela).
    Jak wygląda zużycie tego pina w rzeczywistości?
    Pytam bo nie wiem czy malować całe body i dopiero zabierać się za postarzanie czy darować sobie i od ręki zaczynać.

    PS. Autor zdjęcia proszony o wybaczenie , nie miałem aparatu pod ręką by zrobić zdjęcie mojego AK :
  4. # 245
    Ten pin jest bardzo rzadko wybijany. Przez co nawet na zmaranych AK jest zazwyczaj czarny.
    •  
      ADi
    • 2009-02-18
    # 246
    A w jakich przypadkach jest wybijany? Zdarzają się jakieś poważniejsze awarie AK wymagające wybicie tego pina?
    I czy szansa jest by w oryginale też farba odprysła?
  5. # 247
    Wybijany jest gdy jest konieczność rozłączenia lufy i komory zamkowej. Nie jest on wybijany od tak sobie, bo zrobiłyby się na pewno luzy na obsadzie lufy<->lufie.
  6. # 248
    Tak jak napisał fumfel hubert.
    A ja pisałem odnośnie twojego pytanie uwzględniając właśnie prawdziwą broń.
    •  
      ADi
    • 2009-02-22
    # 249
    Mam pytanie , ale nie wiem czy to odpowiedni temat na nie...

    Jak pewnie zauważyliście w wielu replikach produkcji chińskiej zatrzask kolby jest ze 'znalu'. Podczas mrozów pękł mi i kolba wcale nie może być w pozycji "otwartej". Czy wiecie gdzie da się kupić taki element? Czy może od razu lepiej się brać za wymiarowanie i na tokarkę siadać?

    Pozdrawiam
  7. # 250
    1. na tokarce tego nie zrobisz ;)
    2. jest u krakmanów w zakładce części metalowe za 35zł ;)
    3. nie wiem czy wiesz, ale ZnAl'owy zatrzask w chińskich replikach (cyma, boyi) jest znalowy tylko w boyi. Dopiero te nowe dboys full steel mają stalowe zatrzaski. Cyma jeśli dobrze mi wiadomo, od początku w karabinkach ak z kolbą ramową ma stalowe zatrzaski. ;)
    •  
      ADi
    • 2009-02-22
    # 251
    Dzięki za szybką odpowiedz. Od razu mi lżej na sercu.


    PS.
    Mówiąc "tokarce" miałem na myśli ogólnie zakład/narzędziownie. ;)
  8. # 252
    Tak od siebie dodam, że u mnie też ten zatrzask poszedł. Ale wtedy jeszcze tej części u krakmanów nie było, albo jej nie zauważyłem. Dlatego kupiłem cały nowy korpus, oprócz tego, że zatrzask był ze stali, to jeszcze piny nie były malowane jak to miało miejsce w oryginale. Drugi korpus też był od Boyi'a, więc mnie zdziwiło, że zatrzask był był stalowy...
  9. # 253
    Z nudów zakupiłem sprężynę suwadła od ak w celu zaadaptowania go do swojego ak-74m.
    Wiedziałem że bez prac nie podpasuje, lecz po przyjrzeniu się, podmieniłem samą sprężynę do atrapy suwadła dekoracyjnego VFC (pełnego).
    okazało się, że sprężyna ma prawie takie same wymiary jak oryginał i obydwa elementy oryginał i kopię można bez problemu rozebrać bezinwazyjnie.
    Po zmianie sprężyny, przeładowuje się jak ostrego :)
    Naprawdę warto, dźwięk jest śliczny :D
  10. # 254
    A można hopka ustawić bez urywania palców? :D
  11. # 255
    Może to nie być potrzebne... zwłaszcza, ze nie ma gdzie upchnąć baterii.... :>
  12. # 256
    Bateria stockowa śmiało mieści się w kolbie.
    Jak znajdę aparat to wrzucę fotkę z zamontowaną baterią.
  13. # 257
    HU bez problemu można ustawić, z czasem jest wyczucie.
    Czy nie potrzebne? To już zależy, każdy ma inny punkt widzenia, ja osobiście dążę do maksymalnego urealnienia tej repliki.
    Bawiłem się Yunkerami i w mojej replice suwadło chodzi tak samo :)
    Baterie trzeba schować albo na zewnątrz lub wewnątrz kolby (ja mam od prawdziwka AK-74m), jest tam miejsce ale wtedy nie byłoby przybornika...
    Więc u mnie batka jest na zewnątrz w pokrowcu na magazynek ;P
    •  
      ADi
    • 2009-02-26 *
    # 258
    Nikt ze znajomych nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie , a więc zadam je tu...

    Czy cyfry i linie na szczerbince od AK74 są malowane na biało tak jak w AKM?

    Pozdrawiam,
    ADi
  14. # 259
    Autor cytatu: ADiAKM47


    No coments...


    ..A tak na temat, było już na forum ;) odp. brzmi nie :)

    .. kurde przez tego akm47 idę się zastanawiać nad samobójstwem..
    •  
      ADi
    • 2009-02-26 *
    # 260
    Poprawione , no cóż , człowiek uczy się na błędach. Wynikło to raczej z pośpiechu. Za ten błąd mogę tylko piwo postawić ;P
    (nie , nie wszystkim :) )

    PS. Dzięki za odpowiedz.
  15. # 261
    Autor cytatu: ForestNo coments...
    Przygarniał kocioł garnkowi ;)
  16. # 262
    Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post , i od razu zadaje pytanie:

    Czy może mi ktoś wyjaśnić jak jest zamontowana stała kolba (plastikowa) w ak74m . Są wersje z taką stałą składaną i stałą na stałe stałą :) .
    Posiadam AK74 VFC, czy obejdzie się bez zmiany body jeśli będę chciał wymienić na tą plastikową kolbę ?
  17. # 263
    Nie. musisz zmienić body.
    Kupisz chińskie - są w dobrej cenie. Kupiec na body od stałego na bank się znajdzie - bo to element pożądany np. do konwersji na beryla.

    Pozdrawiam!
  18. # 264
    Ok, dzięki za szybką odpowiedź.
  19. # 265
    Autor cytatu: ZitosCzy może mi ktoś wyjaśnić jak jest zamontowana stała kolba (plastikowa) w ak74m . Są wersje z taką stałą składaną i stałą na stałe stałą :)


    Tak gwoli ścisłości (wiem że nie na temat więc drżę o przyszłość tego posta): Nie ma AK74M ze stałą kolbą. Jest to po prostu AK74 z plastikami. AK74M ma zawsze kolbę składaną.
  20. # 266
    Złamał mi się (no nie żeby tak do końca sam...) rygiel od rury gazowej w AKS-74 Boyi. Rygiel pękł dokładnie w połowie. Zrobiony był z jakiegoś badziewiatego metalu. Co mogę z tym zrobić i czy zawracać sobie tym głowę? Do czego w rzeczywistości ten rygiel jest potrzebny, wydaje mi się, że w mojej replice to tylko "atrapa".
  21. # 267
    W rzeczywistości służy do tego samego, do czego służy u ciebie, czyli "rygluje" rurę gazową. Ten badziewny metal to ZnAl, czyli stop cynku i aluminium. U ciebie to nie była atrapa, ten rygiel się obraca do góry i możesz w tym momencie wyjąć rurę gazową. o ile się nie mylę, krakmani mogą coś takiego mieć.
  22. # 268
    zakladam ze krakmani beda miec z full steel, bo znalu na znal imo nie oplaca sie wymieniac
  23. # 269
    Ja mam ze znalu i nie kombinuje przy tym, trzyma się. Osobiście wątpię, żeby krakmani mieli ze stali, boyi jeszcze nie wypuścił serii full steel...
  24. # 270
    Czyli by zabawkę rozłożyć muszę to cudo wymienić...

    A co do szorowania, tarcia, rysowania, obijania, etc., robiliście taki tuning przed upływem gwarancji?