• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Autor cytatu: PotfurSaperski - mam odmienne zdanie na temat kilku rzeczy.
    Admin - to nie jest osoba która odpowiada za treści na stronie, jej odpowiedzialność ogranicza się do tego by strona działała i działała dobrze.
    Od tego by strona miała treść i to sensowną treść - są redaktorzy.



    A mnie sie wydawało że administrator to także taki redaktor naczelny :)
    Jeżeli tak nie jest to przepraszam.
    Redaktorzy, owszem niezbędni ale bez red.naczelnego każdy z nich może pisać co chce i główna przewodnia myśl pisma, strony ... rozmywa się w obłokach koncepcji redaktorów.

    Autor cytatu: Potfur

    Gdyby było tak jak ty piszesz - to bym spał na pieniądzach, a niestety - rynek dyktuje - ja tworzę i daje narzędzie na którym ktoś kto nie ma pojęcia jak ja to zrobiłem, robił to co ma robić.



    to Potfur słaby marketing he he


    Autor cytatu: Potfur


    Pod względem prezentacji informacji - czasopisma kobiece - są na o wiele wyższym poziomie - nie mylić 'czasopisma kobiecego' z takimi tworami jak "Bravo Grill" czy "Super Express", to są dziwadła zawierające intelektualną papkę, gdzie grafika jest tylko kolejnym elementem zapełniającym stronę.
    Ja mam na myśli czasopisma gdzie azcetyzm literek jest uzupełniany przez świetne zdjęcia, nie na odwrót - razem strona graficzna i informacyjna tworzą spójną całość, a i każde z osobna może być interesującym materiałem.


    To się wyjaśniło :)
  2. # 32
    Słaby marketing to u mnie standard :D
    Ma to też swoje zalety - robię to co umiem, w czym jestem dobry i co lubię :D - nie muszę zajmować się treścią z dziedzin mi tak odległych że łojojoj - bo bym robił treści dla Anny Marii Jopek a potem dla jakiejś firmy farmaceutycznej a jeszcze pod wieczór jakimiś hotelami (takie przykłady), a tak - robię im stronę, zgarniam finanse i wychodzę - gdy się psuję albo trzeba coś dodać, wracam - robię - odbieram należność - wychodzę.

    Idem jeść a potem layouty i updejt silnika :)
  3. # 33
    W roku bieżącym mija 19 lat od zakończenia konfliktu, i o ile dla ZSRR jest to rozdział zamknięty, a według wielu jedna z przyczyn upadku imperium, o tyle Afganistan nadal pozostaje areną zmagań militarnych. Ironia losu i koło historii doprowadziły do tego, że po 20 latach od pobytu na froncie afgańsko-radzieckim, Polski Minister Obrony Narodowej wysyła żołnierzy Wojska Polskiego w te same miejsca, ale z inną misją; a Afganistan nadal nie jest spokojnym państwem, podobnie jak 100 i 200 lat temu.
    Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Razwiedka” powstała formalnie w 2008 i zrzesza w formie dobrowolnej osoby interesujące się kolekcjonowaniem wyposażenia i umundurowania Armii Czerwonej oraz odtwarzaniem jednostek Ograniczonego Kontyngentu Wojsk Radzieckich w Afganistanie z okresu 1979-1989. Rosyjskie słowo „Razwiedka” oznacza rozpoznanie i jest synonimem wszelkich operacji mających na celu pozyskanie informacji o sile, pozycjach, uzbrojeniu, planach nieprzyjaciela. W Armii Radzieckiej kompanie „razwiedczyków” były zawsze awangardą, jednakże dopiero konflikt afgański pokazał ich prawdziwą siłę – kiedy to były oczami i uszami 40 Armii.
    Celem grupy rekonstrukcji historycznej jest popularyzowanie historii jednego z ważniejszych konfliktów XXw. poprzez prezentowanie umundurowania i wyposażenia stosowanego przez żołnierzy Armii Radzieckiej podczas kampanii afgańskiej. Dbałości o detale, takie jak m.in. odznaczenia czy czerwone gwiazdy na nakryciach głowy, nie należy jednakże mylić z propagowaniem ustroju totalitarnego, jaki panował w tym okresie w ZSRR. Kolekcjonowane przez nas przedmioty są przejawem historii jednostek i pojedynczych ludzi – wplątanych przez wir historii w konflikt, którego często nie chcieli być stroną. Mamy zatem nadzieję, że czerwone gwiazdy będą odbierane jedynie jako relikt systemu, a nie jako manifestacja poglądów politycznych.
    Grupa składa się z osób w przedziale wiekowym od 18 do 40 lat, działają w niej zarówno osoby parające się rekonstrukcją od prawie 10 lat jak i młodzi ludzie, pełni pomysłów i zaangażowania. Chętnie powiększymy stan naszej grupy o kolejnych członków. Oferujemy wymianę wiedzy, informacji, eksponatów, a także uczestnictwo w ciekawych imprezach rekonstrukcyjnych i zlotach.
  4. # 34
    Will - za jakieś 2-3 godzinki, przeczytaj jeszcze raz ten tekst, bo jest niezły, ale momentami są malutkie zgrzyty - jak by ci nie wyszło ubieranie myśli w słowa.
  5. # 35
    no no :) dobre ! tylko, moze sprobowac to: "Grupa składa się z osób w przedziale wiekowym od 18 do 40 lat" przerobic na "Grupa składa się z osób o róznym wieku"
  6. # 36
    A co to za zdanie "Grupa składa się z osób w różnym wieku" ? :)
  7. # 37
    ehh to tylko miala byc demo wersja tego zdania ;)
  8. # 38
    Ważne
    Will - w tym tekście, jak byś mógł zmienić, to mniej napisz o razwiedce a więcej o samej grupie.
    Przydał by się też malutki artykulik - gdzieś tak na 1str. A4 o samej oryginalnej razwiedce.
  9. # 39
    Widzę, że wiele się zdarzyło jak nie zaglądałem na forum ;)
    Niestety nie mam zdolności pisarskich :(
    Wg mnie Potfur ma rację w sprawie osobnej funkcji redaktor(a|ów) . Pozostałe osoby zawsze mogą wrzucić na forum artykuł i admin lub redaktor będzie mógł wrzucić to na stronę - tak będzie najbezpieczniej.

    p.s.: jak się odmienia "Potfur"? :)
  10. # 40
    Odmienia się tak samo jak Potwór :) tylko pisze inaczej :D

    Robię layout - ale coś mi nie idzie, pomysłu konkretnego brak...
  11. # 41
    Grupa Rekonstrukcji Historycznej Razwiedka były zawsze awangardą, jednakże dopiero konflikt afgański pokazał ich prawdziwą siłę – kiedy to były oczami i uszami 40 Armii.

    (cytat z www razwiedki)
    What?!
  12. # 42
    Za dużo rzeczy jest teraz wyświetlane bo layout jest w częściach pierwszych :)
    Jak kamil nie masz co robić, to możesz poszukać jakichś dobrych zdjęć :)
  13. # 43
    Coś Ty, za dużą radochę sprawia mi wytykanie Tobie błędów i nie robienie samemu niczego ;)

    A konkretnie jakie te zdjęcia?
  14. # 44
    Materiały - tekstowe materiały - Will sam wszystkiego nie napisze, a ja nie czuje się kompetentny by produkować teksty.
    Zdjęcia - takie by dało się nimi wzbogacić artykuły - obecnie nie ma nic do pokazania.
    Jest mi potrzebna też mapa afganistanu, taka z górami ale bez wielkich napisów, coś w ten deseń -> http://www.leerburg.com/photos/afghanistan%20map.gif , tylko bez napisów i bez takiej pikselozy - nie musi być aż taka duża, starczy 640x480.
  15. # 45
    wieczorem mogę ci taką mapę w wektorkach strzelić, ale znasz moje wektorowe możliwości, więc nie będzie to jakiś super-hi-quality
  16. # 46
    grigorij zrobil rok temu tlo do www z mapa afganu, moze sie podizeli ;)
    jak bede dis mial czas to zweryfikuje te moje wypociny
  17. # 47
    No i jak panowie, jak idzie praca nad stronką? Bo widzę, ze od paru dni nic się nie zmienia.
  18. # 48
    A na co liczyłeś?
    Jedyny tekst jaki dostałem to Will'a, nikt więcej nic nie spłodził - więc i nawet co pokazywać nie ma.

    Nie martw się - do imprezy będzie skończone (przynajmniej z mojej strony).
  19. # 49
    Na nic nie liczyłem, ciekaw byłem.
  20. # 50
    Widzisz potfur - moja zasada sie sprawdza - do ognia doklada tylko ten komu zimno. O konflicie nie odwazam sie pisac, kilka fotek poslalem kazikowi do wmasgu - moze z tego cos wybrac?
  21. # 51
    Podesłałem je (wspomniane fotki) wczoraj Potworowi.
  22. # 52
    Fotki od Kazika - wykorzystane
    Efekt widać tu -> O grupie

    Ja swoje w 90% zrobiłem, pozostałych 10% nie zrobię bez reszty materiałów (chodzi o tzw. chmurki - są włączone, ale nie mają gdzie prowadzić, więc nie są widoczne).

    [edit]
    Will - wiem, spodziewałem się tego.
    Ale sami sobie krzywdę robią - to co jest - to nie jest minimum, z którym można pokazywać stronkę ludziom.

    [edit2]
    Saperski - może ty byś skrobnął coś o konflikcie? Tak z pół strony, na obecną chwilę - starczy zdawkowo nawet, byle by coś do czytania było. Jak chcesz - to z chęcią założę ci konto na stronce, byś sam mógł pisać.
  23. # 53
    Podmieniłem (przekadrowałem) drugie foto na "o grupie", by nie było widać Zenka (gościa z długimi włosami).
  24. # 54
    Autor cytatu: willardWidzisz potfur - moja zasada sie sprawdza - do ognia doklada tylko ten komu zimno.

    Części zawsze będzie ciepło - dużo krzyczeć, błyszczeć a robią niech inni :(

    Autor cytatu: willard O konflicie nie odwazam sie pisac...


    Ja się odważyłem he he

    Autor cytatu: Potfur



    [edit2]
    Saperski - może ty byś skrobnął coś o konflikcie? Tak z pół strony, na obecną chwilę - starczy zdawkowo nawet, byle by coś do czytania było. Jak chcesz - to z chęcią założę ci konto na stronce, byś sam mógł pisać.


    Skrobnąć to skrobnąłem już wczoraj rano, teks musi poleżakowac minimum do jutra by dojrzał :)
    To zakładaj, :) byle nie był nie było jakich haków w formatowaniu tekstu bo w tych sprawach jestem trochę opóźniony :)

    edycja:
    a tak przy okazji to może warto dać jakiś banerek na stronę z napisem GRH razwiedka.
    Teraz jak się nią odpala to mam wrażenie ze to strona fotograficzna zwłaszcza patrząc na to zdjęcie z zenitem:)
  25. # 55
    Podeślij mi maila wachowskim[at]o2.pl jaki chcesz login, a ja ci poślę całą instrukcję obsługi.

    Jak będą lepsze zdjęcia - to się zmieni - to nie problem. Można nawet zrobić by się wczytywało losowo zdjęcie z puli zadanych.
  26. # 56
    Towarzysze...w tekscie o konflikcie chyba jest oszybka.."Magistrala" to o ile wiem operacja majaca na celu odblokowanie oblezonego Chostu a nie utrzymanie droznosci dróg...Chyba,ze to jakas inna "Magistrala" A poza tym to mam od znajomych sygnały,z e póki co stronka jest bardzo sympatyczna.
  27. # 57
    Autor cytatu: tomwdwChyba,ze to jakas inna "Magistrala" A poza tym to mam od znajomych sygnały,z e póki co stronka jest bardzo sympatyczna.

    To mnie cieszy - chociaż stronka wciąż ewoluuje.

    Co do "Magistrali" - ja tam nie wiem, mam nadzieję że autor tekstu - Saperski - się wypowie.
  28. # 58
    Autor cytatu: kazikPodmieniłem (przekadrowałem) drugie foto na "o grupie", by nie było widać Zenka (gościa z długimi włosami).

    No to teraz kadr jest super - widać nic ;) Może zamiast kadrować, wystarczyłoby obciąć mu włosy? ;)
    Postaram się, by po Modlinie była jakaś fotograficzna sieczka do wrzucenia na stronę.
  29. # 59
    Autor cytatu: grigorij
    No to teraz kadr jest super - widać nic ;) Może zamiast kadrować, wystarczyłoby obciąć mu włosy? ;)
    Z braku laku lepsze takie foto niż nic ;) A na obecnej wersji trudno się do czegoś przyczepić (poza Jędkerowym stanikiem, ale go prawie nie widać). Fota jest głównie wypełniaczem przestrzeni (by ludziom nie znudziło się czytanie zbyt szybko) i nawiązuje do treści (cele GRH).
  30. # 60
    Autor cytatu: tomwdwTowarzysze...w tekscie o konflikcie chyba jest oszybka.."Magistrala" to o ile wiem operacja majaca na celu odblokowanie oblezonego Chostu a nie utrzymanie droznosci dróg...Chyba,ze to jakas inna "Magistrala" A poza tym to mam od znajomych sygnały,z e póki co stronka jest bardzo sympatyczna.

    Tomek a znasz inną dobrą drogę do granicy niż przez prowincję chost i samo miasto ??? :)
    To jest uogólnienie - jak bym zagłębiał się w temat to wyszło by kilkanaście stron.
    I tak jest przydługie, rozlazło się zobaczymy jak się dotrze :)