• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Tez prawda, do tego samego doszedłem po pewnym namysle..nie od razu załapałem co miałes na mysli:-) Potraktowałem "Magistrale" jako operacje stricte wojskową tzn. deblokada Chostu:-)
  2. # 62
    Wg mnie wcale nie jest przydługie - jest w sam raz. 10 lat wojny opisać krócej tylko ja bym potrafił ;) Zmieściłbym się w krótkim smsie ;)
  3. # 63
    pora wypchać czymś galerię. moi kandydaci (niektóre fotki przerobiłem na B&W, by super jaskrawa trawa aż tak nie raziła):
    http://picasaweb.google.pl/ksajkowski/StronaGrh?authkey=loU3jbCaSuA

    przypominam, że tak jak wspomniane było wcześniej lepiej by fotek było mało, ale by były super. Tak w ogóle chodzi mi o to byście powiedzieli, które wam się najbardziej podobają.
  4. # 64
    Zdjęcia są spoko. Wyretuszować trochę i wrzucić. Może również jakieś sprawozdanie z imprezy?
  5. # 65
    Co do zdjęcia z f1 dlaczego nie? Jeśli byłby to przewodnik to mógł mieć nawet broń. Poza tym będąc w obozie i tak miałby styczność z bronią, co najwyżej mógłby ukraść...zdjęcie jest ok.
    Cała reszta też.
    moje propozycje dodatkowe: zdjęcie 4146 i 4138
  6. # 66
    4138 byłoby super gdyby nie ... plastikowa cukiernica :D wygląda zbyt nowocześnie i trudno ją wyretuszować (jest w centrum zdjęcia). ale by ludzie nie musieli szukać tej fotki to i tak ją dodałem do albumu na picasie.

    4146 nie mam, chodzi ci o 4148?

    edycja: 4146 odnalezione i dodane do albumu
  7. # 67
    Ulotki nierozdane posiadam ja w skrzynce wiec na nastepna impreze (krakow) zabiore.
  8. # 68
  9. # 69
    http://picasaweb.google.pl/ksajkowski/NaStroneGrhV2?authkey=OIHBzlrgoMQ

    nowa wersja galerii (a raczej jej propozycja) - tym razem zszopowane niektóre jak trzeba (grafitti, zapalniczka). jesli jakieś foto z dowolnych powodów wam nie pasuje to piszcie.
  10. # 70
    Jeśli nie ma być w kolorze, to może lepiej by było stylizować je?
    PS.
    Pytanko - na cholerę toto czerwone i faliste?
  11. # 71
    Autor cytatu: PotfurJeśli nie ma być w kolorze, to może lepiej by było stylizować je?
    Ja tego akurat rady zrobić nie dam. Z resztą i tak osobiście wolę zwykłą czerń i biel. No ale nie wiem co na to vox populi.

    Autor cytatu: PotfurPytanko - na cholerę toto czerwone i faliste?
    Nie mieliśmy zbyt dużo materiałów na miejscu, wszystko było donoszone, no i ten kawałek falistego czegoś też tam trafił.
  12. # 72
    jeśli tak to wygląda, to mój vox populi głosuje na jedynkę ;)
  13. # 73
    A jak już czarno białe Kazik to je trochę rozjaśnić jeszcze trzeba.
  14. # 74
    jesli o mnie chodzi styl 2(post # 72) był by najlepszy
  15. # 75
    IMO styl 3 ;)
  16. # 76
    O jednej rzeczy nikt z nas nie napisał - ani Kazik ani ja.
    Mamy na serwerze ograniczone zasoby - co jest normalne, wszędzie - i chodzi tu o miejsce na dysku, bazy danych i ... o pamięć.

    Ostatni raz jak sprawdzałem - to mieliśmy coś koło 8 mega, pozwala to na obróbkę obrazków do rozdzielczości 800x600px (obróbką jest też tworzenie miniatur), więc jeśli nie zechce się komuś robić miniatur ręcznie, to jesteśmy skazani na obrazki nie większe niż 800x600px.
    Obecnie by się wszystko nie wypieprzało - i na razwiedce i na forum, PHP sprawdza wymaganą pamięć do obróbki obrazka, jeśli nie wystarczy - to nie obrabia, 'resajz' obrazka spada na html'a - tak samo się robi z obrazkami z zewnętrznych serwerów - dla nich, miniaturek nie robimy (ale to tyczy się tylko forum).
  17. # 77
    Styl 3 - post #74 jest git. Ewentualnie może troszkę ziarna do tego ?

    edycja:
    kilka może zostać kolorowych kilka biało-czarnych...np te z "pola" w cz/b a z "obozu" kolor...
    i zdecydowanie trzeba je pomniejszyć...nie muszą być jakieś wielkie (tak jak te wyżej przekolorowane to wg mnie już są za duże)
  18. # 78
    Widzę, że idziemy w artyzm ;) ja się nie znam więc się nie wypowiadam - wszystko mi się podoba. Odnośnie spraw technicznych, to po pierwsze uważam, że 800x600 powinno w zupełności wystarczyć, po drugie, miniaturki można zrobić "ręcznie" ale skryptowo - kiedyś jakiś programik do generowania galerii robił mi takie miniaturki.
    Dyskutując o stronce, ktoś sugerował, by zamieszczać tylko najlepsze zdjęcia, a do reszty podawać tylko linki.
    Jest jeszcze "po trzecie", mianowicie istnieje opcja zrzutki na upgrade serwera gdy będzie trzeba ;)
  19. # 79
    800*600 wystarcza w zupełnośći, co do upgrade to sie zgadzam z grigorijem, pomimo moich antyskladkowych pogladow :)
    nie wiem jak wy ale nasunela mi sie jescze jedna rzecz, moze by dodawac do fotek maly tekst z adresem strony ? jak np na tej fotce -> /operacja-poludnie-2007/image001.jpg
  20. # 80
    Apropos zrzutki - uważam że powinniśmy się również zrzucać na serwer, na którym stoi rus.mil i strona razwiedki. Trochę nie fair że bulą tylko Potfur i Kazik. A jak się podzieli na kilkanaście osób, to wyjdą jakieś drobniaki.
  21. # 81
    Obecnie serwer jest opłacony do grudnia, ale bez obaw, przypomnimy sobie o was gdy trzeba będzie płacić (domena + serwer).
  22. # 82
    Autor cytatu: yakarovStyl 3 - post #74 jest git. Ewentualnie może troszkę ziarna do tego ?

    Można, ale nie każdy lubi ziarno, ja lubię - kazik nie :). Dodatkowo, to czy dać ziarno, czy nie - zależy od rozdzielczości docelowej zdjęcia, jeśli damy ziarno na obrazku w rozdziałce 640x480, to będzie sieczka a nie obrazek. Jak damy przy 800x600 lekkie ziarno, to będzie ładnie.
    Nad dopracowywaniem 'obróbki' posiedzimy potem, jak już wybierzemy styl.

    Autor cytatu: yakarovkilka może zostać kolorowych kilka biało-czarnych...np te z "pola" w cz/b a z "obozu" kolor...

    Czarno białe, wzorowane na zdjęcia z epoki (czyli lekko zrypane :) ) - to robił bym te zdjęcia, których nie daje się uratować, gdzie żywo-zielonej roślinności jest nieprzyzwoicie wiele.

    Autor cytatu: yakarovi zdecydowanie trzeba je pomniejszyć...nie muszą być jakieś wielkie (tak jak te wyżej przekolorowane to wg mnie już są za duże)

    Wielkość propozycji, jest taka, by było widać straty jakości i tym podobne rzeczy.
    W momencie gdy zejdziemy do 800x600, niektórych 'zonków' nie będzie widać nawet.

    ---
    Proponuję by kazik założył osobny wątek o opłacaniu domeny i serwera, jest kilka spraw, które musimy powiedzieć wam (my - w sensie kazik i ja), by być fair z płaceniem za cokolwiek.

    ---
    Odnośnie robienia miniatur i tego typu rzeczy.
    Osobiście uważam, że fotki można bez problemu wrzucać w 800x600. Jest to na tyle duży obraz by jego zawartość była czytelna, a zarazem na tyle mały - by waga obrazka nie przekraczała 250kb. Ważnym jest to - że nie wrzucamy fotek na stronkę, by je potem ściągać i obrabiać je w programach graficznych. My je wrzucamy by je oglądano.

    Co do dodawania napisów na zdjęciach.
    Nie ma z tym najmniejszego problemu, można wstawić w dowolnym miejscu obrazka napis czy też logo razwiedki - przy czym osobiście bym wstawiał napis/logo tylko na pełnowymiarowym, miniaturom bym odpuścił.

    Jeżeli przyjmiemy że pełnowymiarowe zdjęcie nie przekroczy 800x600 lub 600x800, to PHP sobie z tym poradzi bez problemu.
    ---
    Zestawienie wszystkich styli + styl dla fotek czarno białych - to jest to samo co styl 2, tylko że czarno biały + warstwa rozjaśniająca z plamami.

    [edit]
    Wkradł się błąd na obrazku (a nie chce mi się poprawiać) - to co jest napisane na obrazku jako Styl 2, to jest tak naprawdę Styl 3.
  23. # 83
    moim skromnym zdaniem - czarnobialy najlepszy, potem styl 2 :) (jesli chodzi o w/w obrazek zbiorczy)
  24. # 84
    W sumie to mi obojętny czy będzie styl 1 czy 2, oba nieźle wyglądają. Byleby nie było za dużo ziarna i tych innych "przeszkadzajek" na zdjęciu. ;)

    edycja:
    co do znaku na fotkach, to wg mnie wystarczy adres URL strony w którymś z rogów
  25. # 85
    Co do stylów to uważam tak samo jak Snail ;).
  26. # 86
    Ja także...lewa strona sampla.
  27. # 87
    To ja bym poprosił teraz Kazika - by przygotował tę galerię co ma całą czarnobiałą - ale w kolorze, a ja już obrobię.
    Na picassie starczy mi 1024x768.
  28. # 88
    Klikać w LINK .

    Są tam obrazki które dało się uratować (b&w i kolor), wszystkie uwagi - bazgrać tutaj.
    Jeśli nie będzie żadnych ale - to umieszczę w galerii.

    Aie - wsie łobrazki są w rozdziałce max 800x600, więc na picassie może być widać pikselki gdzie niegdzie.
  29. # 89
    Jest ładnie! A podpisy zajebiste :D

    Jak już będziesz wrzucał zdjęcia, to w dziale "Imprezy" wywal podpis, że to BĘDZIE nasz debiut.
  30. # 90
    jak dla mnie wygląda dobrze (tudzież super)