• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 121
    Nie zawsze mam dostęp do netu...
    Rozumiem, że nie jadę?
  2. # 122
    Oczywiście, że jedziemy. Tyle, że ja będę co rusz zmieniał wdzianko, a o żarcie się nie martw, kartek zawsze jest nadmiar :)
  3. # 123
    Jedzeniem się podzielę, po bratersku :) Ja mało jadam...
  4. # 124
    Konrad, Flacha, pchnijcie mi po mailiku pro forma, a ja przesle Jarkowi 3 wersje listy ;)
  5. # 125
    Weźcie porządnego fotografa, niech się postara - nawet niech artystycznych popstryka (będą dobre do uzupełniania artykułów), bo ta zielona popa z Żor to heh...
  6. # 126
    Niestety - nasz fotograf (Krzych) ma jakieś sprawy zawodowe, więc fotki trzeba będzie sobie trzaskać we własnym zakresie.
  7. # 127
    Może namówię fotografa, ale byłby tylko 3 maja najprawdopodobniej.
  8. # 128
    Jeśli nie będziecie mieć etatowego fotografa - to trzaskajcie ile wlezie, co wlezie i jak wlezie (czyli nawet z kretyńskich pozycji, kretyńskie rzeczy), musimy mieć czym zapełniać stronkę - i nie chodzi mi o zdjęcia do galerii, te będą porządnie selekcjonowane przez znawców tematu :) - ale chodzi o zapychacze do artykułów/tekstów - takich zdjęć najczęściej nam zbraknie.

    Czyli : nie żałujcie kliszy, czy pamięci w aparatach :D
  9. # 129
    Ja chcialem zeby w sekcji z opisami wlanac profesjonalne fotki postaci + opis + foto sprzetu. Tak jak w slawnych pozycja Lylesa (us uniforms of the vietnam war) czy jak w desmondzie, ale lepiej.
    Tylko do tego rozumiem trzeba studiem dysponowac zeby wyszlo ladne oswietlenie i tlo neutralne jasne. A nie kawalkiem przedpokoju ;)
  10. # 130
    W dobie cyfrowej obróbki zdjęć - nie trzeba, wystarczy jednolitego koloru ściana, innego niż mundur - dobre oświetlenie i w miarę normalny aparat. Resztę się już da zrobić w fotoszopie :).
  11. # 131
    W kwestii postarzania.
    http://img50.imageshack.us/img50/139/dsc00154qk8.jpg
    Kartki + zapałki

    Najpierw wrzuciłem kartki do piekarnika. Przy 210 stopniach efekt raczej mierny. Kąpiel w nadmanganianie potasu + suszenie w piekarniku daje taki efekt. W rogu dałem kawałek białej kartki dla porównania.
    Niestety chwilowo nie mam aparatu w domu, więc musiałem posłużyć się telefonem.

    Przy okazji zapałki, które teraz do mnie doszły.
  12. # 132
    Jak dla wygląda super.

    Można by pomyśleć by na tych kartkach strzelić adres www GRH (czy to w stopce strony, czy to na drugiej stronie). Oczywiście ponieważ masz już je gotowe, to trzeba by było to zrobić ręcznie (napisać).
  13. # 133
    Kazik - mam ledwo 7 stron. Zawsze mogę nadrukować na odwrocie. Tylko nie wiem czy drukarka to przyjmie :) Jak załatwię trochę pepieru to zrobie więcej, ale to na ksero muszę iść. Myślę tylko czy format A4 nie jest za duży.


    Myślał ktoś nad zrobieniem "kierunkowskazu" ? Nie wiem jak to mądrze nazwać :) Tabliczke z napisem Mockba -> xxx km itp.
  14. # 134
    Drogowskazu, kierunkowskazy są w samochodzie :P Ale pomysł dobry, mogę taką sklecić.
  15. # 135
    ja bym se odpuscil bo to jest potem las tabliczek, co stoisko to jakas.
    Ja chciale mzrobic tymczasowe obozowisko CA, a nie koszary ;) bardziej sie przyda taka tablica na bramke:

    Załączniki:

    • blokpost.info.JPG
  16. # 136
    to akurat jest znosnie latwe i tanie do wykonania
    blacha, szablon i spray :)
  17. # 137
    Co do kartek to nadrukowałem piec zestawówó w formacie A5, spoko wyglada. Tylko dajcie cynk co napisac na odwrocie. Dzis mam nocke w pracy to po partyzancku jeszcze moge podrukowac w kolorze, tylko ile??;-)

    Załączniki:

  18. # 138
    Nie szkoda tuszu na kolor? No dobra, mówimy tu o drukarce z pracy, więc pewnie nie szkoda ;) Wydaje mi się, że jakieś 20-40 sztuk starczy.

    Na odwrocie chyba wystarczy " http://razwiedka.rusmil.net/ "

    Tak w ogóle proponuję, by Marysiowe ulotki zostawić sobie na display, natomiast naprodukować jak najwięcej (i jak najtaniej) ulotek będących zwykłym kserem, by ludzie sobie je mogli zabierać. Do czegoś takiego format A5 nadałby się idealnie (bo nie jest ani za duże, ani za małe).
  19. # 139
    Dobra to podrukuje kazdego kompletu po 40 kartek=80 ulotek kazdego rodzaju w formacie A5 + te które do tej pory druknałem to daje nam po 100 ulotek * 5 rodzajów=500 ulotek...i wszystkie ladne Towarzyszki na zlocie zostana przymusowo obdarowane kartkami..tylko,ze za nie miesa ani cukru nie kupia. Trzeba im od razu mówic co zyskaja realizujac u nas te kartki heheheh ;-) A moze adres napisac w wersji www.razwiedka.rusmil.net?? Moim zdanie to takie normalniejsze dla zwykłego uzytkownika neta.

    Załączniki:

  20. # 140
    wow :o jak tyle tego jest wydaje mi się, że już spokojnie starczy

    moze być z www, ale osobiście wtedy ten adres wydaje mi się strasznie długi ;)
  21. # 141
    i tak nikt tego adresu nie zapamięta więc jeden kit w jaki sposób będzie zapisany :)
  22. # 142
    Po to będą kartki by nie trzeba było zapamiętywać :)
  23. # 143
    Melduje, że własnie skonczyłem drukowanie ulotek sztuk 500.Teraz tylko potne i bedzie git. Na odwrocie jest tekst: "Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Razwiedka" www.razwiedka.rusmil.net i ładna czerwona gwiazda;-)
  24. # 144
    szacun!
  25. # 145
    A tak poza tematem. Jakiś prąd tam jest? ;)
  26. # 146
    Will mówił,ze z pradem moze byc problem, wiec magnetofon bedzie podłaczony do willowego uaza do zapalniczki...dzis miałem test, podłaczyłem do samochodu taty (w razie jakby miało cos wybuchnac to moja furka zostaje na dojazd do zlotu hehe) i i magnetofon zagadał wiec nie ma bólu, muza bedzie.
  27. # 147
    raczej myślałem czy gdzieś telefon podpiąć idzie :P
  28. # 148
    A gdzie spanie? Jak byłem ostatnio w Modlinie, pamiętam takie metalowe prycze w niezbyt ciepłych pomieszczeniach.
  29. # 149
    pisalem juz zze spanie albo na dworze albo w koszarach gdzie jest zimno i wilgotno. troche pradu gdzies sie znajdzie ale to zlot a nie hotelik.
  30. # 150
    Nikt hotelu nie oczekuje ;) ale dobrze by było wiedzieć, że w razie czego będzie można podładować akumulatory w aparacie/telefonie.