• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Maza
    • 2013-12-23
    # 91
    Zawuważyłem jedną śmieszną rzecz, wszyscy gadają na zewnętrzne części CM, ale to cyma jako jeden z nielicznych producentów ma kolbę szkieletową spawaną nie zgrzewaną jak LCT, E&L, Boyi.
    Wczoraj jak robiłem "specnaz-sonny-prozikas" manewry w trawie i kolbą przywaliłem w pustą butelką po żołądkowej to jeden pręcik mi się dość ostro poluzował.
  1. # 92
    W dodatku cymy 0.48 to pośrednik pomiędzy systemem VFC a LCT

    LCT ponieważ gearbox montowany jest na szynie wystającej z lufy zewnętrznej zamiast klocka w L-kształtnego i tej plastikowej podstawki, a VFC bo ma 2 popularne kołki montażowe i tylko jeden wkręt dociskowy pod szczerbinką.

    Boyi to kopia VFC,
    Cyma to kopia TM(starsze modele)/VFC/LCT,
    E&L to kopia LCT
  2. # 93
    Wie ktoś jak dokręcić muszkę ? Tłok ma pełną szczękę stalową czy tylko trzy zęby? bo ktoś pisał że całą.
  3. # 94
    Cholera ja dzisiaj dopiero otworzyłem paczkę, i też odeślę replikę na prawie zwrotu, kolba i selektor mają straszne luzy, oksyda wygląda jak najpodlejsza farbka, pod deklem spryskałem środkiem do usuwania farb, i jest to oksyda na pewno, ale nie wiem mój akms boyi sprawiał lepsze wrażenie..., kolba jest na 99% pomalowana farbą i bałem się ją spryskać, magazynek rozwalony, kruchy plastik, sprężynki blokowania kolby i maga dają słaby opór, jest ryzyko że szybko się wyrobią, 400- 500 zł jeszcze bym dał ze względu na stalową lufę, ale nie 900 na pewno. Jedynie gearbox ciekawie wygląda, ma nadlewki dookoła cylindra, dla wzmocnienia, i komora przykręcana do gb, też ciekawi mnie ten patent. Ale miałem LCT, Real sworda, i niestety ta replika przypomina mi tylko pierwsze generacje boyia.
  4. # 95
    onick mógłbyś wrzucić trochę zdjęć repliki?
  5. # 96
  6. # 97
    Jak ja się cieszę, że kupiłem LCT, a nie czekałem na to E&L. Im więcej osób odbiera swoje paczki, tym częściej słyszę, że coś uszkodzone, coś niedorobione, aż dziw, że czegoś w pudełku nie brakuje.
    Znajomy mi pisał, że korpus prawdopodobnie oksydowany, ale ściera się jak cienka warstwa farby, dlatego mamy teorię, że chinole lecą z oksydą na zimno.

    Szkoda, że nie ma już praktycznie Inokatsu i VFC, jedynie z drugiej ręki.
    •  
      Maza
    • 2013-12-24
    # 98
    HunterKiller. Ciągle są jeszcze zestawy Guardera AK, full stalowe i oksydowane. Coś w rodzaju inokatsu.
  7. # 99
    Jak ktoś chce wydać 1200 pln na replikę jedynie do celów kolekcjonerskich to już chyba lepiej deko kupić.

    Ten pęknięty mag szczyt chamstwa gunfire na FB jakiś
    czas temu zamieściło post że dostawa dotarła i że teraz technicy muszą sprawdzić repliki. Bezczelni do bólu.

    Btw Maza jaką oksydę na zimno polecasz? Chodzi mi o wypełnianie drobnych rys,otarć ?
  8. # 100
    Owszem Maza, są, ale to już tak nie brzmi jak "mam AKMa od Inokatsu" normalnie +20 do lansu za sama firmę. :p

    Ja wydałem na swojego LCT 1200 i jestem w pełni zadowolony. Owszem wykończenie mogłoby być bliższe do VFC, no ale w moim wypadku chodziło bardziej o możliwość strzelania, a po tym szczegóły. Jakbym szedł w sztywne reko to pewnie bym szukał Ino/VFC albo z miejsca kupił deko.

    Mniejsza z tym. Fakt jest taki, że GF hucznie głosił i rzucał fotami, jakie to EL będzie super i zaczepisty, a wyszła jakaś słaba podróbka LCT. Takie mam przynajmniej wrażenie.
  9. # 101
    Szczerze dziwi mnie mitologizacja Inokatsu, przecież LCT to to samo z tym, że zmieniono nazwę marki (pozbyto się pośrednika). W związku z tym repliki Ino mają te same problemy, co wczesne modele LCT:
    1. Konstrukcja na śrubkach (m.in. lufy, kolanka gazowego i podstawy muszki - lufa dalej zdaje się jest tak samo mocowana)
    2. Źle umieszczone pozycje selektora (to dalej jest)
    3. Brak "real takedown" (cokolwiek to znaczyło, ale zmienioło się z wprowadzeniem LCT "New Version")
  10. # 102
    Kazik, mam na podłodze teraz LCTka i kurcze wykończenie jest inne niż miałem w inokatsu. Faktem jest, że mieli żałosny montaz na te wszystkie imbusy ale materiał, nity z innej stali to było coś w 2007r.
    Jestem jeszcze na tzw. kolacji więc jutro porównanie pisze : http://rusmil.net/forum/discussion/5123/vfc-lct-el-foto-porownanie/
  11. # 103
    Chcialbym zwrocic uwage, ze nie miales "lysego" Ino, a produkt Russia Mania Workshop. Mozliwe, ze RMW jeszcze cos z nimi robili przed wyslaniem.

    Dodatkowo wykonczenie w VFC z serii na serie tez sie rozni (stare z polyskiem i nowe mat).
  12. # 104
    Tu mnie masz, kupowane od RMW, ale pudło, manual, miało wszystko loga inokatsu. Do tego GB sie dokupywało z listy. Nowych VFC nie widziałem, mam tylko grzesiowego ak74 (chyba koło 2007) i mojego aksu z 2006 - oba z połyskiem. Niedługo napiszemy księżkę o historii replik AK w ostatnim dziesięcioleciu :)



    PS
    Dziś pozwoliłem sobie zrobić jeszcze mini test strzelecki. Cel to karton wielkości A3 na dystansie 32m. Kulki goldfire 0.25g, zero wiatru +7C, 11.1 lipo.

    - LCT - poległo totalnie. 345-366 fps @0.25g, hopup sieje jak chce, ciężko wyregulować. Po regulacjach około 7/10 kulek trafia w cel.
    - EL - bez problemu hopup ustawiony i widać, że ładnie i jednostajnie kręci. zasięg wiekszy niż LCT, osiągi o niebo lepsze choć obawiałem się tego zalania oliwą. na chrono 361-370 fps @ 0.25g. po ustawieniu hopa (5-8 kulek) wszystkei strzały bez problemu w celu, tor lotu idealnie po linii przyrządów.

    Pod tym kątem EL bije LCT - out of the box performance.
  13. # 105
    Z wyglądu bebechy lct może ładniejsze i bardziej spasowane, ale e&l ma całkiem mądre rozwiązania wewnątrz i wygrał.
    Oddajesz willardzie w ramach zwrotu ? Ja jednak oddaje cena/ jakość kuleje - za wysoka cena za takie cuś, zewnętrznie mam wrażenie że boyiacze w wersji sw są o niebo lepiej wykonane. Bebechy fajne ale z tą oksydą na zimno polecieli w kulki.
  14. # 106
    Tak, moj dzis wraca do nich. Zastanawialem sie nad RK08S zamiast LCt104 ktore mam na biurku ale to wykonczenie boyi z faktura to jakas porazka. Nie chce mi sie nowej repliki rozbierac, piaskowac, malowac... chyba tego lct zostawie choc na start trzeba kolejna 100 wlozyc w glowice,gume, prowadnice...
  15. # 107
    Willard miałem dokładnie 3 kałachy dboys co prawda żaden nie był full steel ale wszystkie miały luzy były tak samo chamsko wykonane i zawsze trzeba było do nich doinwestować żeby osiągami doganiały głupie cm0,48 nie mówiąc o droższych replikach. Tanio wychodzi zawsze drogo bo i tak w końcu zaczniesz poprawiać chińszczyzne a to nowa gumka a to zjedzie sie gówniany tłok, oksyda itd. doinwestowałem do swojego lct raptem 70pln bo głowicę i prowadnicę sprężyny kupiłem używane i nie zamieniłbym go na tamte 3 nowe kałachy.
    •  
      Igur
    • 2013-12-30 *
    # 108
    Fakt, do boya trzeba doinwestować i poprawić chińczyka, ale jeśli będziesz używał repliki do CQB to polecam, nie trzeba nic wymieniać w gb. Strzelasz aż coś nie pierdyknie.
    Mam suczkę stalową boya i na stockowych bebeszkach hula już 2gi sezon, nigdy nie otwierałem gb, stabilne 350fps gumka HU przemieliła ponad 12000 kulek i dalej podkręca zadowalająco. Jest to stary wypust z roku 2009-11 (tak mi się wydaje).
    Te nowsze boyce to lipa jeśli chodzi o farbę i nity, musisz sobie dokręcić śrubki i dopasować rurę gazową.
    Moje rk08s jest już w miare ogarnięte zewnętrznie, odsyłałem na gwarancję aby przynitowali kabłąk który odpadł :D
    Lepiej weź LCT.
    •  
      Maza
    • 2013-12-30
    # 109
    Jak ja wymieniłem części na stalowe w moim RK-12 to drugą suczkę złożyłem xD

    Co do bebechów, nie są najgorsze. U mnie trzyma swoje 380fps, jednak zamierzam je trochę poprawić. Przy stockowej dyszy, cylindrze i komorze (którą trochę zepsułem) GB nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Żeby dociągnąć do 410-20 na stocku wymieniam tylko cylinder na dopasowany do lufy, komorę alu i dłuższą dyszę.

    Co do części zewnętrznych, nie wiem jak u Was, ale u mnie wymieniony zawias pokrywy zamka boyi ma inny kolor, tak samo okucie łoża, zamek i muszka. Są czarne i błyszczące, nie matowe. Z wyglądu jak oksydowane, albo pokryte taką samą powłoką jak emki boyia.
    Jedyne na co mogę narzekać to krzywa podstawa szczerbinki i zgrzewana kolba, która po spotkaniu z pustą butelką po żołądkowej złapała luz na górnym szczebelku. W przyszłości jak trafię to zamienię na kolbę cymy, która co dziwne jest spawana. Albo na kopię zenita jak wyjdzie.
  16. # 110
    Ja bebechami boyia się nie martwię, bo parę markowych części ze zbioru tam wstawię, i problem z głowy, komorę dam sobię przykręcaną do gb jak e&l, i git, w przyszłości może oksyda i lufa zewn. stalowa, suma kosztów może dobije do 900zł, lepsze to niż ten e&l, brrr, nie mogę patrzeć na niego, odsyłam to jak willard, za taką cenę takie cuś!
  17. # 111
    Jeśli ktoś byłby ciekawy bebechów E&L tutaj kilka fotek wykonane dzięki uprzejmości krhilbil :

    http://imageshack.us/g/1/10476010/
  18. # 112
    nic cudownego z tego co widać ;]
  19. # 113
    pisałem na poprzedniej stronie co jest metalowe co plastikowe, i co się sypnęło po 1000 bb przebiegu...

    Taki lepiej zewnętrznie wykonany Boyi.

    ale jest + za mocowanie komory hopsa na śrubkę do gearboxa :)
  20. # 114
    Tutaj ktoś kiedyś sprzedawał zaoksydowanego boyiacza 06s, jak dla mnie biję elkę na głowę, a dokręcane komory znalazłem ostatnio na ebairsofcie ;)
    http://forums.zeroin.co.uk/showthread.php?154757-Kalash-AK74m-Wood-and-Steel
  21. # 115
    taa, oksyda na EL jest taka sobie,

    Podrzuć linkiem tej komry z mocowaniem do gb :)
    •  
      Maza
    • 2014-01-03 *
    # 116
    Ten oksydowany Boyi do złudzenia przypomina E&L. Z opisu wynika, że oksyda na zimno. Ja miałem ak zaoksydowane na gorąco i to metodą jak w fabryce (maczanie w oleju itp. zimek robił) i wyglądał jak pomalowany czarnym lakierem z połyskiem xD
  22. # 117
    Takie to:
    http://www.ebairsoft.com/aluminum-chamber-marui-p-2883.html
    http://www.ebairsoft.com/5ku66-chamber-marui-ak47-p-5558.html
    Identycznej jak w e&l jeszcze nie znalazłem, choć te same magazynki dostępne w sprzedaży są od ponad roku.
  23. # 118
    Witam gorąco wszystkich forumowiczów jako że to mój pierwszy post na rusmil.pl. Z racji że to jedyne forum na którym można znaleźć informacje na temat replik E&L to pozwolę sobie zadać pytanie bardziej oblatanym w temacie niz ja. Od kilku dni jestem posiadaczem AKS 74MN od E&L i tu moje pytanie do kolegów jakie magazynki pasują do tejże repliki?. Ktoś wyzej napisał że E&L to kopia LCT zatem czy z cała pewnością magi od LCT bedą kompatybilne z tą repliką?, z góry dziekuję.
    •  
      Igur
    • 2014-01-06
    # 119
    Na poprzedniej stronie masz napisane.
    Jest takie coś jak AK74MN? (chodzi mi o to N na końcu) AKMS na przykład też ma montaż i nikt go nie nazywa AKMSN.
  24. # 120
    @Igur
    tak jest , jeśli akms posiada szynę to jest u nas AKMSŁ poprawnie.