• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 151
    Stały M24, nie wygląda by miał tam jakąś przejściówkę.
  2. # 152
    :D

    Załączniki:

    • 1795947_680236445374042_2065069443_o.jpg
  3. # 153
    Ciekawe jak wyjdzie im wersja produkcyjna suczki, bo na FC jest juz info i zdjęcia prototypu "ELS-74U" który dotarł do nich
  4. # 154
    I jak z tymi testami ? Tak długo męczycie E&L. Jeśli chodzi o testy wytrzymałościowe są robiona na E&L i VFC jednocześnie ?
    •  
      Maza
    • 2014-02-12
    # 155
    VFC jest tak unikatową i luksusową repliką, że żal robić takie testy.
  5. # 156
    No tak, cena jest olbrzymia więc jakoś też musi być dobra. Ciekaw jestem czy przy próbach wytrzymałościowych pokonałoby inne firmy typu LCT/E&L.
  6. # 157
    Jeśli ktoś zafunduje LCT i VFC, ba Real Swordem też nie pogardzimy, to przeprowadzimy podobne testy co na E&L ;)
  7. # 158

    Załączniki:

    • 1796741_684208091643544_2003297108_o.jpg
    •  
      Igur
    • 2014-02-18
    # 159
    Tak poniszczyć :D
  8. # 160
    Oj tam, oj tam ;)

    Replika dostała ostro w dupe, ale młotek&siekiera&kombinerki plus wymiana kilku elementów, które niefortunnie się połamały i replika jak nowa...no prawie :D

    Niech się Adi wypowie, on bardziej kałachowy chłopak.
    •  
      ADi
    • 2014-02-18
    # 161
    Od razu kałachowy. ;)
    Parę nitów ubyło, trochę straciła wymiary, ale nic czego paroma uderzeniami siekiery i trytytkami nie dało by się naprawić. :D
    Jestem za to pozytywnie zaskoczony wytrzymałością elementów z tworzywa. Myślałem, że kolbę zaraz trafi szlag, a tu patrz. ;)
  9. # 162
    No no, 6 zdjęcie najlepsze, aż chciało by się dopisać "przywal mu, przywal łopatą, za kałacha". :D
    No i nowa dyscyplina olimpijska w Sochi; rzut akaczem w dal. :D

    Czekamy z niecierpliwością na filmik. :)
  10. # 163
    Witam.
    Czy ktoś z obecnych może się wypowiedzieć na temat używania w EL 11.1v? jako że 7,4 działa bardzo słabo postanowiłem zaopatrzyć się w 11.1v 20C GFC. Zastanawia mnie czy nie macie dubletów na singlu i jak z mechanizmem.

    Pozdrawiam
  11. # 164
    Bardziej pytanie na forum wmasg...ale, jakiej firmy batka i jaki C masz na tej 7,4V. No i czy jedziesz na oryginalnych sznurkach (kable) czy wymienione na lepsze.
  12. # 165
    Replika full stock, nic nie ruszałem. Bateria to Turnigy nano-tech 7,4v 1200mAh, 25-50C ładowana na Imax B6
  13. # 166
    Zatem powinno normalnie strzelać, chyba, że silnik jest słabszy niż w chinolach. Nie wiem też czy sprawdzałaś na chrono fpsy i rofa, ale jeśli nie ma mniej jak 13-14bb/s to nie widzę niz złego. Możesz pożyczyć od kogoś batkę 11.1 i wypróbować.
  14. # 167
    Fpsy to 374 na 0,25g. Rof w temp. 24*C to około 13k/s. Przy 8*C fpsy się nie zmieniają a rof 8k/s
    Mierzone na Xcortech 2000
    •  
      Maza
    • 2014-03-24 *
    # 168
    Jakby kogoś interesował montaz części od ostrego w E&L AK-74M.
    Jak narazie zamontowałem u siebie łoże oraz nakładkę z rurą gazową od ostrego AK-74M.

    Nakładka z rurą weszły bez problemu. Nic nie trzeba było robić i siedzą sztywno, solidnie jak fabryczne.

    W łożu trzeba było przypiłować ten klocek, który wchodzi w komorę zamkową. Z lewej i prawej strony no i od góry. Okucie łoża jest lekko większe od obsady, jednak oba elementy do siebie pasują.

    Niedługo będę sprawdzał kolbę.

    BTW: Uważajcie na mrówki, wczoraj na strzelance czerwone mrówy podziobały mi kwasem tłumik i z jednej strony mam "panterkę" :D
  15. # 169
    Możesz zrobić zdj tej "panterki"? Ciekawi mnie jak to wygląda ;D
    •  
      Maza
    • 2014-03-24
    # 170
    Nie mam zbytio czym, ale w środę kumpel z aparatem wraca więc zapytam się czy by cyknął parę zdjęć.
    Wygląda to jakby mi tłumik spleśniał.
  16. # 171
    Witam,
    Orientuje się może ktoś czy da się przystosować do użytku magi od G&G?
  17. # 172
    Da się, strona 3 - wykaz magów i co trzeba zrobić by bangały.
  18. # 173
    Jak dużo trzeba zeszlifować ząbka jeżeli mogę spytać?
  19. # 174
    Apropo crash-testów, rosjanie zrobili sobie testy dboyia i LCT, może mniej spektakularne od naszych polskich, ale pod koniec równie niszczycielskie, po filmiku widać że boyi ma w korpusie o wiele cieńsze blaszki i miększą stal, przy gnieździe maga wygięła się w zygzak, za to elementy na lufie wytrzymały w boyiu więcej, domyślam się że te z lct pospadały bo były tylko na imbusiki nie kołkowane starszej generacji.
    https://www.youtube.com/watch?v=0vTDoFk-lLU
  20. # 175
    Czy ktoś z posiadających E&L'a próbował demontować zatrzask magazynka? Lub montować magwell do repliki innego producenta, w której to ustrojstwo (czyt. zatrzask) jest nitowane a nie wkręcane do body?
    •  
      Igur
    • 2014-04-30
    # 176
    Hejcia, ktoś z posiadaczy replik E&L próbował może wsadzić zwykłe cymowskie/boycowe bebechy (gb/komora HU) do atrapy komory zamkowej? Gunfire wprowadził konwersje i zastanawiam się nad jej kupnem.
  21. # 177
    Do swojego próbowałem wsadzić GB CYMA, ale nie pasowały. Tzn. trzeba było piłować (dosyć mocno) miejsce w którym GB jest skręcony nad dyszą. Ale było to spowodowane oryginalną komorą HU, w którą trzeba się "wkręcić" (tzn. oryginalny GB jest przykręcony do komory). Przy kicie, gdzie nie masz komory HU teoretycznie nie powinno być tego problemu.
    •  
      Maza
    • 2014-04-30
    # 178
    Jakby kogoś interesowało, tłumik od orginału pasuje bez problemu, dzięki temu też bagnet wchodzi bez żadnych przeróbek.
    •  
      Igur
    • 2014-04-30
    # 179
    Dzięki za informacje :D
  22. # 180
    Jako, że godzinę temu dołączyłem do grona posiadaczy repliki E&L - EL-74 MN, postanowiłem dodać kilka spostrzeżeń od siebie.
    Do tej pory miałem do czynienia jedynie z replikami Cymy i Boyi'a, więc pierwsze wrażenia było jak najbardziej pozytywne, lecz nie obyło się bez pewnych zgrzytów.

    A więc:
    -Nakładka rury gazowej ma lekkie luzy
    -Chwyt posiadał spore, odstające nadlewki których pozbyłem się po pięciu minutach dłubania pilnikiem
    -Przedziałki na szczerbince są chyba bardziej żółte niż białe
    -Magazynek w zestawie to mid-cap, nie hi-cap - o ile na począku naprawdę mnie to ucieszyło to ten efekt minął gdy okazało się, że magazynek nie pasuje do repliki (chyba pierwszy znany mi tego typu przypadek -_-) Zabawne jest to, że ten sam magazynek idealnie pasuje do AKMS'a i AKS74u od Cymy - czyżbym zamiast hi-capa od E&L dostał mid-capa Cymy? Ktoś ma podobne doświadczenia?
    Tak jak inni zdążyli napisać o magazynkach - z Cymy, Boyi'a i King Arms'a wchodzą choć nie bez użycia siły tylko te ostatnie.
    -Mając na stanie dekiel od RPK postanowiłem od razu zamienić go z tym żebrowanym od E&L, jednak jest on minimalnie za długi.