• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 121
    Witaj Rafku,

    Co do magów się nie wypowiem (jak dla mnie wszystkie pasują do prawie* wszystkich kałachów...), ale wspomniałeś o jednej sprawie - braku informacji o E&L na innych forach. Też mnie to bardzo dziwi, nawet na WMASGu ledwo co jest. Nie bardzo rozumiem tego zjawiska.

    AKS-74MN jest nazwą producenta, w rzeczywistości jest to po prostu AKS-74N z poliamidowymi okładzinami (nie było dystynkcji pomiędzy sklejką, a poliamidem w oznaczeniu u Rosjan). A AK-74MN to ponownie przedobrzenie - modele M mają w standardzie przecież montaż na jaskółkę, więc N jest niepotrzebne.

    * - pomijam nową serię AK-74 TM
  2. # 122
    Ja mam pytanie odnośnie mocy repliki E&L. Willard podawał w teście że wyszło 361-370fps na 0,25g. Czy ktoś z posiadaczy również mierzył prędkość wylotową na 0,25 ? Zastanawia mnie to ponieważ z tego przedziału można wyliczyć że replika ma około 415-418 fps choć powinna mieć 430. Czy ma ktoś jakieś dane na ten temat? Wydaje mi się że przy m130 powinno być zdecydowanie więcej.

    Pozdrawiam i z góry dzięki za info. :)
  3. # 123
    Mój LCT jak kupowałem to GF też twierdziło że ma 400-410, a 3 chronometry uparcie twierdzą że ma 385-390 na kulkach 0,2g.

    To co podają sklepy, nie zawsze jest realne, bo albo podają na przykładzie jednego modelu, który akurat tyle miał (o ile nie zawyżają prędkości celowo jak to np z wiatrówkami jest). Albo podają to co opisał producent, a ten na ogół przeprowadza testy w odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach z b.dobrymi warunkami. Stąd może być różnica 10-15 fpsów.
    Szczelność i jakość spasowania też może się wahać, nawet u czołowych producentów, w końcu to tylko mechaniczne pudełko, nie satelita wojskowy.

    Przykładowo, kolega ma M4 Evolutiona i na sprężynie M110 ma 440 fpsów, czyli wzorowa szczelność, plus b.dobra lufa precyzyjna Promyka. A wcześniej miał KWA M16 i na sprężynie M130 ciężko było wyciągnąć 450fpsów, widać coś fabryka sknociła, może korpus był wygięty i powietrze uciekało.
  4. # 124
    Dzięki za odpowiedź :) tak więc póki ładnie strzela nie ma co ruszać :)

    Pozdrawiam
  5. # 125
    Zapraszam do przeczytania:
    http://forum.wmasg.pl/topic/144134-ak-el/page__st__20#entry1906788

    Gunfire napisało na swojej stronie, że E&L zawiera części z ostrego. Prosiłem o uściślenie i to jest odpowiedź:

    "Jeśli pytasz o element, to jest to rura gazowa. Jeśli pytasz o elementy, to jest tego nieco więcej. M.in. muszka z podstawą, szczerbinka, niektóre kolby, wycior, zwalniacz magazynka".

    Przyznam, że zaciekawiło mnie to, stąd też kolejny raz napisałem do RSOV (z wcześniejszych rozmów wynikało, że e&l nie będzie miało niestety nic wspólnego z ostrą). Na moje pytanie:

    "Hello,
    one of the E&L retailers in Poland claims that E&L AK replicas have some parts from real steel. For example - magazine catch, front sight etc. Is it true? Maybe there are more than one version of E&L AK?"

    Dostałem odpowiedź dziś:

    "Author: rsov admin

    Date Added: Thursday, 23 January 2014, 19:27:03
    Dear Sir
    EL AK is a very good full steel AEG Rifle, very similar to real steel, based on new LCT and VFC AK. Many parts from real steel AK should fit the EL. Despite its very good quality, there is no real steel parts in the stock version. There are many different models of EL, but its all one generation, and for now EL is not working on next gen AK AEG.
    Let us know if we can be any further assist.
    Debby"


    no i teraz nie wiem. jest tutaj ktoś, kto ma E&L i jakieś części z ostrego, by porównać, czy rzeczywiście są one w stocku? bo to by znacznie podnosiło wartość repliki i chyba bym się przełamał i skusił.
  6. # 126
    Niektóre zarzuty odnośnie "chińskości" części raczej by sugerowały użycie oryginalnych, bo zamiast wykonać mogli wziąć "oryginały". Z drugiej strony równie dobrze mogli też po prostu skopiować chińskie elementy (jeśli były pod ręką).

    Warto jednak zauważyć, że kolba w modelach "M" wygląda nietypowo jak na repliki, bo ma:
    - inaczej zbudowany zatrzask (jakby była to kolba oryginalna i go spiłowano - mowa o tym elemencie który jest integralną częścią kolby, a nie o zatrzasku wbudowanym w korpus): http://rusmil.net/forum/uploads/vfc_lct_enl/target43.html
    - inne zawiasy: http://rusmil.net/forum/uploads/vfc_lct_enl/target35.html

    Natomiast elementy drewniane są ręcznie strugane przez E&L (były promo zdjęcia to przedstawiające), więc tutaj raczej nie można powiedzieć, że pochodzą z ostrego.
  7. # 127
    MZ jedynie rura gazowa jest z ostrych - bo ma charakterystyczne chamskie naciecie szlifierka. Bycmoze jeszcze kolba tak jak kazik pisze. Reszta to marketingowa fantazja - sam mozesz porownac na zdjeciach jak wyglada jakosc wykonania EL. To co pokazuja na wideo i daja do recenzowania ma sie nijak do tego co dostaniesz w kartonie od GFC.
  8. # 128
    Willard ma rację, i dla nawet 3 głupich części z ostrego nie ma sensu tego kupować w tej cenie póki co, niech się oduczą marketingowych manipulacji, albo rzetelnie nazywają rzeczy po imieniu, taka sama cena jak za lct, a wykonanie wiele bardziej chamskie... i co do podstawy muszki z ostrego itp. no nie wiem..., ślady po odlewie widać z daleka, nie wiem czy chińskie ostre ak mają takie paskudne ślady, bo RS nie ma. Poza tym nadal zagadką jest oksyda, z czego to zrobili, jak dla mnie na chłopski rozum są wodne roztwory oksydy na zimno, zanurzasz i jest poczernione, a normalna oksyda w dużej fabryce wymaga stałego utrzymania temp itp, nawet w Polsce są firmy które się tym masowo zajmują, czy e&l tak dużo zaoszczędził że zrobili albo nie umieli wykonać porządnej oksydy? bo w lct jakoś się da...
  9. # 129
    PR-owy film od GFC http://www.youtube.com/watch?v=kGYPN6SXG34

    W 3:14 lektor twierdzi, że EL rozkłada się jak prawdziwek*, wyprodukowano w fabryce broni palnej** i wykorzystano "as many real parts as possible" ***. Ale znajdzie się i kłamstwo w tym materiale (i nie niedomówienie czy niedoprecyzowanie, tylko zwyczajne kłamstwo) 3:28 "everything is based on levers and pins", a jak wiadomo lufa jest na śrubach.
    Po obejrzeniu zdjęć od Willarda mogę jedynie stwierdzić, że jest to produkt przeciętny. A porównywanie do VFC i mówienie nam, że to produkty na podobnym poziomie, jest zwyczajnym przejawem ignorancji. O pękniętym uchwycie i magazynku nic nie napiszę, bo nawet nie wiem co.


    * szkoda, że w żadnej "reklamie" nikt nie wspomniał, że lufa trzyma się na "śrubeckach", a nie na kołku 7mm... Chociaż z drugiej strony pada tam pojęcie "field stripping", a przy polowym to chyba lufy się nie demontuje.
    ** http://rusmil.net/forum/discussion/4741/3/repliki-el/#Comment_61824
    *** skoro ich tak wiele, to czemu w myśl zdrowego PijaRu dystrybutor nie zdradzi nam o jakie części chodzi? Czyżby faktycznie miało się okazać, że tylko gaz-rura pasuje?
  10. # 130
    Sales, sales, sales . At all cost.
    Wejscie EL jest z punktu widzenia biznesowego ciekawym kejsem - jak sprzedac cos czy to cos nie jest :) i mimo larma srodowiska, do ktorego kierowany jest produkt (moje porownanie, uwagi recenzentow) miec to w dupie i dalej wciskac ludowi polprawdy.
    •  
      Igur
    • 2014-01-24
    # 131
    http://rusmil.net/forum/uploads/vfc_lct_enl/target10.html Po co jest dodatkowa dziura przy kabłąku? W innych replikach jest normalnie.

    Rura gazowa jest dziwnie zrobiona, chyba pochodzi z jakiegoś chińskiego TYPE, http://rusmil.net/forum/uploads/vfc_lct_enl/target76.html Można zobaczyć,że brak na niej wytłoczeń dalej za okładkę tak jak ma to miejsce w ostrych rurach od polskiego AK. http://imageshack.us/a/img404/3079/csqj.jpg
  11. To oczywiste, że jeśli coś moze być "od ostrego" to tylko to co się produkuje w Chinach "ostrego". Przecież nie kupują ostrych części od Rosjan coby je pakować do replik...
    •  
      Igur
    • 2014-01-24
    # 133
    Macie jakieś foto rury gazowej od ostrego typa?
  12. Type 56 ma rure gazową jak w AK-47
  13. # 135
    To w takim razie w tej replice AK-74M nie jest na pewno użyta rura od TYPE, ponieważ one mają okrągłe otwory na całości rury, a ta jest nowsza z otworami półokrągłymi przy łączeniu.
  14. # 136
    Mam w domu dwa egzemplarze E&L'a. Będzie artykuł naturalnie.

    Nie będę rozpisywał się na razie odnośnie wrażeń, bo i tak będę to musiał później przelać na tekst w ramach artykułu. Jednak w skrócie: różnice między modelem przedprod., a prod. są (na plus produkcyjnego). Wolę VFC (gdzie mój kołek trzymający lufę!), ale wg mnie i tak E&L jest klasą "high endową".

    Na razie foto z "sesji".

    Załączniki:

    • enl_ak-105_promo1.jpg
  15. # 137
    Ja tylko czekam na "światło" do swojej sztuki i koli na wysokim montażu.
    Na jakiej wysokości masz PK-01?
  16. # 138
    Miarki nie mogę znaleźć, więc nie zmierzę, ale ok. 4 cm.
  17. # 139
    Oj lans bedzie :)
  18. # 140
    Autor cytatu: ЧебурашкаType 56 ma rure gazową jak w AK-47
    Trzymajmy się prawidłowej terminologii. AK, nie AK-47.
  19. # 141
    Ciężko się celuje z zasuniętym ałtynem , co Sliver ? ;)
  20. # 142
    Mam już Aimpinta Micro T1 na wysokiej łapce na AK-105. Właśnie robiłem test na żywca i o dziwo całkiem nieźle to wychodzi. Nawet nie opieram przyłbicy na prowadnicy kolby więc jest luksus.
  21. # 143
    Drodzy posiadacze, jaki akumulator mieści się pod deklem? Pisząc do gunfire stwierdzili, że nie mają obecnie żadnej dedykowanej baterii. Ktoś na wmasg zmieścił 7,4 lipo ale to zdaje się za mało. Za tydzień mają dostawę i warto by było coś dopasować.
  22. # 144
    Mnie udało się zmieścić właśnie lipola 7.4V 1400mAh. Jak chcesz władować coś większego to albo w kolbę albo wymieniasz rurę gazową i piłujesz podstawę szczerbinki.
  23. # 145
    Osobiście myślałem nad redoxem 11,1 850 mah lub 11,1 1200 mah. Pierwszy ma 103 mm drugi 125 mm długości przy pozostałych wymiarach 21x16 mm. Zdaje się powinny zmieścić pod dekiel nie wchodząc w podstawę szczerbinki. Silver, jesteś w stanie coś na ten temat powiedzieć?
  24. # 146
    Wcisnąłem pod pokrywę sticka NiMh 9.6 1600, ale ... nie dam rady wtedy zamknąć wspomnianej pokrywy, bo kable w baterii są za długie.
  25. # 147
    Wchodzi 1100 redox 11,1 2+1 liscia.
  26. # 148
    O to już dobra wiadomość, jeszcze lepsza była by o pełnym dopasowaniu sticka nimh. Jeszcze co do magazynków, gunfire jednoznacznie odpisało mi, że cymy nie pasują.
  27. # 149
    Wczoraj szlifowałem magazynki jak i sam zatrzask. Teraz wchodzą wszystkie jakie wymieniłem x postów temu.
    Najpewniej siedzą metalowe 5.45 produkcji właśnie cymy. Kwestia pilnika i dłuższej chwili.
  28. # 150
    Świetna robota Silver :). Jeszcze jedno pytanko o gwint tłumika, tam siedzi 14mm lewy z przejściówką na 24 prawy czy to jest jeden kawałek z tym drugim?