• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 691
    Autor cytatu: Arbuzmateriał dobrze znosi śnieg, deszcz, wiatr.

    Nie przesadzałbym. Gorka to mundur przeciwwiatrowy, na dużym deszczu szybko przemoknie, co gorsza namoknięty brezent jest cholernie ciężki. Wystarczy usiąść na mokrym i już będziesz miał wilgotny cały tyłek. Na lekką mżawkę tak, na deszcz nie. Co do śniegu - gorka wytrzymuje go częściowo. Tzn. krótkie siedzenie na śniegu jest ok, długotrwałe ślęczenie w jednym miejscu na pewno przemoczy brezent. Polecam dodatkowo zaopatrzyć się w matę do siedzenia.
  2. # 692
    A impregnaty coś dają, czy brezent się z nimi nie lubi?
  3. # 693
    Sa specjalne impregnaty, które działają całkiem dobrze. Ale wtedy chodzenie w zaimpregnowanej Gorce w upalny dzień stanie się torturą :)
  4. # 694
    Zaznaczę na wszelki wypadek, że chyba nie ma co impregnować na zapas. Bo z masy osób, które znałem i które miały Gorki nikt w końcu swojej nie zaimpregnował - więc chyba nie ma aż takiej potrzeby, by wykonywać ten zabieg.
  5. # 695
    Witam.
    Od jakiś dwóch latek przeglądam różne portale, sklepy, aukcje i komisy w poszukiwaniu munduru wz.69 lub afgana, w które udało by mi się wcisnąć. Rozmiar jaki mnie interesuje to 62-6 i teraz pytanie - czy istnieje jakaś realna szansa dostania w/w mundurów w takich rozmiarówkach?
  6. # 696
    Wz. 69 - nie, afgan - realnie też nie bardzo. Miałem kiedyś zimówkę na 6 wzrostu, więc takowe choć rzadkie to były. Miałem też letnią na 58-5 (która była na mnie jak spadochron). Ale nigdy nie widziałem takiej na kogoś bardzo szerokiego i wysokiego. Teraz jest straszna posucha w temacie i ciężko dostać coś większego niż 50-4.
    •  
      Igur
    • 2013-10-06 *
    # 697
    Witam! Ostatnio kupiłem sobie maskałat krot w kamuflażu tigr.
    Posiadał on 2 naszywki, 1 była to naszywka teamu do którego należał wcześniejszy właściciel (zdjęta) i drugą taką : http://img809.imageshack.us/img809/3208/rth4.jpg
    Moje pytanie czy mogę ją zostawić , zastąpić, albo doszyć taką? > http://frontowiec.com/galerie/n/naszywka-rosja-flaga_1717.jpg
    Podobno maskałatów się nie naszywa, ale wolę spytać fachowców :D
  7. # 698
    By było koszernie to naszywki musiałyby być raczej pod MWD ;)
    •  
      Igur
    • 2013-10-06
    # 699
    Możesz podać przykłady?
  8. # 700
    Ja tam w obszywaniu maskałatów niewidzę nic nadzwyczajnego. Naszywka Rossija (może być też Rossija - Siły zbrojne) na lewy rękaw, natomiast aktualnie posiadaną Wedewe na prawy rękaw.
    •  
      Igur
    • 2013-10-06
    # 701
    Ok, dzięki za informacje. Pozdrawiam!
  9. # 702
    Autor cytatu: SzarikJa tam w obszywaniu maskałatów niewidzę nic nadzwyczajnego. Naszywka Rossija (może być też Rossija - Siły zbrojne) na lewy rękaw, natomiast aktualnie posiadaną Wedewe na prawy rękaw.
    To zdecydowanie niekoszerne na tym maskałacie.
    http://www.frontowiec.com/index.php?p597,naszywka-pododdzial-specjalnego-przeznaczenia
    Ta będzie OK,dajesz ją na prawe ramię i jest git.
  10. # 703
    ogólnie sposobów obszycia jest multum, sami rosjanie także często nietrzymają się zasad co nieraz widać na zdjęciach. Tak czy inaczej oba sposoby są poprawne.
  11. # 704
    Autor cytatu: Szarikogólnie sposobów obszycia jest multum, sami rosjanie także często nietrzymają się zasad co nieraz widać na zdjęciach. Tak czy inaczej oba sposoby są poprawne.

    Fakt, jednak mi chodzi o to że tych maskałatów, a nawet ogólniej- tego kamuflażu nie widuje się w szeregach WDW ;)
  12. # 705
    A jak to jest z combat-shirtami, szukałem czegoś ruskiego i nie znalazłem...
    Biorąc pod uwagę coraz większą swobodę w sprzęcie Alfy to zachodnia produkcja była by dopuszczalna?
  13. # 706
    Chyba tak, ktoś nawet kiedyś wypatrzył u nich nasze Helikony ;)
  14. # 707
    Będę mało taktowny i zwróce uwagę, że do noszenia combat shirtów trzeba jednak mieć "figurę". Osoby nawet o przeciętnej budowie ciała (z tylko "lekkim brzuszkiem") już zaczynają wyglądać mało ciekawie, nie wspominając o osobach, które dochowały się większych mięśni piwnych.
  15. # 708
    Zabrzmiało jak...? Jakaś dziwna sugestia :p
    Na szczęście na razie nie mam takiego problemu.
    A i fajnie, że Helikon bo akurat taki sobie czarny od nich upatrzyłem.
  16. # 709
    Zabrzmiało gejowsko, wiem. Ale w Anglii widuję wielu brzuchaczy i nie przeszkadza im to nosić combat shirty, przez co moje poczucie estetyki cierpi.
  17. # 710
    http://cs413625.vk.me/v413625173/23a5/pye7RD6uXdo.jpg

    Combat shirt w Multicamie, FSB.

    A propos - szelka oporządzenia pod Molle Defenderem od czarnego Smiersza (rzadkość). Jaki sens ma noszenie zawieszenia w ten sposób?
    •  
      Igur
    • 2013-10-08
    # 711
    Może na szybko ubierał :D
  18. # 712
    Zapewne Smersz jest poważnie odchudzony i spełnia u niego rolę pierwszej (?) linii.
    •  
      Maza
    • 2013-10-18
    # 713
    Panowie, mam problema. Szukam jakiejś dobrej kabury do Makarowa na Smiersza i nie mogę znaleźć odpowiedniej. Najlepiej jakby była otwarta, coś w rodzaju kabur Fobusa. Nie musi być produkcji Rosyjskiej, byle by była dostępna w Polsce.
    http://www.frontowiec.com/index.php?p2794,kabura-kp-42-na-pistolet-makarow takie coś znalazłem, ale zanim z tymi paskami się uporam to przeciwnik nafaszeruje mnie kompozytem.
    http://allegro.pl/kabura-fobus-na-micromax-380-makarov-9x18-w-i3632437788.html Archiwum: obejrzyj aukcję Archiwum: obejrzyj aukcję Nie mam pomysłu na zaczepienie tego o główny pas smiersza
    http://allegro.pl/kabura-fobus-na-micromax-380-makarov-9x18-w-i3632437788.html nad tym się zastanawiam, ale czy to wejdzie na pas?
    Jakich Wy kabur używacie do waszych zapasówek?
  19. # 714
    Stich Profi (niedostępne w Polsce) - mają mnóstwo wariantów kabur do PM.

    KP Wektor od SSO jest bardzo fajna - akceptuje małe pistolety jak Makarow, a nawet te całkiem spore jak APS. Używałem w niej Makarowa - całkiem spoko, blokada na gumę wystarcza żeby go utrzymać w miejscu.
  20. # 715
    Tutaj KP Wektor w użytku przez RSSN "Grad"

    Załączniki:

    • 575270_384255308285323_96919596_n.jpg
  21. # 716
    A coś do 1911 w ogóle jest?
    Dotychczas używałem przerobionej kabury od TT ale to było do sprzętu a'la 1985 rok.
    Teraz mam dylemat bo nigdy nie używałem żadnej współczesnej kabury, tym bardziej takiej udowej.
    Dodam, że potrzebuje do ASG, biegam teraz z AW338 i jak ktoś mi wyskoczy na 20 metrach to muszę szybko dobyć klamki, ale jednocześnie chciał bym, żeby było to zjadliwe z Rosyjską flagą ;)
    •  
      Igur
    • 2013-10-19 *
    # 717
    Maza- jakiego masz makarova, Umarexa, KWC,Baikał?
    •  
      Maza
    • 2013-10-19
    # 718
    Umarexa kupuje :)
    •  
      Igur
    • 2013-10-19 *
    # 719
    Podeślesz mi na miala swój nr GG? O ile chcesz i masz oczywiście. Mam do Ciebię parę pytań i nie chce zaśmiecać forum :D
    •  
      Maza
    • 2013-10-19
    # 720
    Jak zamówię ;) Dopiero tak w Listopadzie będę zamawiał wraz z kaburą Fobusa, którą trochę zmodyfikuje pod smiersza.