• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 331
    To jak już, to chyba "czynem nieuczciwej konkurencji":

    Autor cytatu: xxxFENCExxx
    "Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama, organizowanie systemu sprzedaży lawinowej oraz prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym"

    Było jeszcze to: "fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów", ale udało mi się wywalczyć zmianę.
  2. # 332
    No niestety...

    Krótko na temat i bez emocji:

    FENCE - wyszukałeś w google treść Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U.2003.153.1503). To że nie jesteś prawnikiem jest oczywiste, bo powołujesz się na słowniczek ustawowy a nie na orzeczenia SN czy komentarze, które szczegółowo wyjaśniają znaczenie poszczególnych przepisów. Miałbyś wtedy świadomość co wedle prawa jest czynem nieuczciwej konkurencji, oraz jakie ma to znaczenie praktyczne. Zapraszam do lektury rozdziału 2go Ustawy, który rozwija powołaną przez Ciebie klauzulę generalną.

    Owca, zanim zaczniesz korzystać z "wiedzy" FENCE polecam ci zapoznanie się z art.13 w/w ustawy, a dowiesz się kiedy produkt jest podróbką a kiedy nią nie jest.

    Kiedy zapoznasz się z orzeczeniami (I ACz 1208/94, I ACa 900/99, I CKN 1319/00 oraz III CK 15/04) zrozumiesz, że dopóki SSO nie wytoczy i nie wygra procesu przeciwko VSO o naruszenie zasad uczciwej konkurencji, to nie można mówić że VSO wprowadzając na rynek swoje produkty łamie prawo – co sugerujesz używając określenia „produkty VSO to zwykłe podróby ”

    Uprzejmie Cię informuję, że nazywanie podróbkami naśladownictwa, o którym mowa w art. 13 ust. 2 ustawy, zakrawa co najmniej o pomówienie, które z zgodnie z Art 14 ust.1 w/w ustawy jest czynem nieuczciwej konkurencji, jako rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości o innym przedsiębiorcy w celu wyrządzenia szkody.

    Miej proszę Konrad na uwadze, że tak naprawdę jedyną osobą która z tej całej dyskusji może mieć nieprzyjemności jesteś ty.

    P.S. A prosiłem...
  3. # 333
    Ależ nic nie stoi na przeszkodzie żeby Dexter wytoczył mi proces.
    Od tej pory będę jednak pisał: "Uważam, że produkty VSO to zwykłe podróby". I tu akurat prawo jest po mojej stronie i zezwala mi na taką wypowiedź, albowiem w świetle tegoż prawa wolno mi uważać co mi się żywnie podoba.

    A co do "nieuczciwej konkurencji" - tu jest definicja z rozwinięciem:
    http://prawo-konkurencji.blogspot.com/2009/07/czyn-nieuczciwej-konkurencji.html
    Ja oczywiście wiem, że każdy prawnik ma swoją wersję prawa.....
  4. # 334
    Dam ci trochę czasu na przeczytanie zadanej lektury, wyciągnięcie wniosków i zmianę zdania. Ewentualnie zapytaj prawnika w jakiej sytuacji sam się postawiłeś (i chyba to jest właściwsze rozwiązanie).

    Nie posiłkuj się googlem - bo polegniesz z kretesem. I jeszcze jedno - u nas w sądach nie można powiedzieć "sprzeciw".
  5. # 335
    Owiec, jak Cię lubię, ale Ty to się nie bierz za interpretację prawa po swojemu, bo jeszcze ktoś to przeczyta, uwierzy i będzie później ból i smutek.
  6. # 336
    Wybacz, Schwarz, Fence; wiedziałem, że tak się to skończy. na prawniczym bełkocie. czyli zamydlaniu sprawy jeszcze bardziej. szkoda. nic to nie wyjaśnia, wręcz przeciwnie.

    Czy naprawde istotna jest legalność pewnych poczynań? Czy nie mamy już zwykłego poczucia co jest OK a co nie? pisałem już że system argentyński też był długo legalny, wtedy co, był Ok, a teraz nam się moralność/ucziwość zmieniła razem z jakimś paragrafem?
    Gołym okiem widac handlową ściemę (bez znaczenia czy legalną) , mi do tego nie potrzebne prokuratorskie i adwokacie elaboraty.

    dla mnie nie ma znaczenia czy to podróbka czy replika czy niewiadomoco, ot typowe prawnicze bełkotanie, nawet nie tyle Wasze chłopaki co w tych magicznych ustawach. produkt nie jest oryginałem, a opis jest tak skonstruowany że trzeba mocno siedzieć w temacie żeby to odgadnąć. Tyle.

    Tak, mam uraz do prawnikow :) i do bankierów i wszelkiej maści ekonomistów :) generalnie do wszystkiego co sie kojarzy z "krawatem" (za długo sam go nosiłem) :)
    zdrówko i bez urazy (jeszcze mnie ktoś pozwie)
  7. # 337
    Uważam, że nie macie racji i jak macie na to ochotę możecie mnie pozwać za to do sądu.
    Ja mam swoje poglądy na ogólnie rozumianą uczciwość handlową i się ich nie wstydzę. A prawnicy mogą sobie udowadniać co chcą - jeden z najbardziej znanych prawników powiedział nawet kiedyś że nikt mu nie udowodni że czarne jest czarne, a białe jest białe. Jeśli uważacie, że ta sprawa i dobre obyczaje są warte sporu sądowego to nic nie stoi na przeszkodzie. Podbudujecie sobie ego i pokażecie mi, że jesteście mądrzejsi.
  8. # 338
    No Panowie...
    Nie przesadzajcie w zadna strone...

    Owca sobie ,Dexter sobie i to wszystko

    Ja jednak uwazam,ze nazywanie go klamca,oszustem,kretaczem a produktow podrobami to przesada

    I wyzej staralem sie SWOJE zdanie uzasadnic
    Kazdy moze pozostac przy swoim,tylko Konrad po kiego w.uja zawrotki robisz regularnie i non stop wypatrujesz kojejnych podstepow?

    Ma ochote Venice czy Dex ,pisac sobie na alledrogo ze to specnaz to napisz pozew ty ,lub do uokiku skrobnij kilka zdan itp...
    Ze to wedkarz,stolarz,gornik bialoruski a nie taki koszer zolnierz jak u ciebie
    Na razie wychodzi na to ze gosciu podebral ci spora czesc klientow i nadal tak sie bedZie dzialo
    Ma nizsze ceny,jakosc zblizona,niektorzy nie beda wydawali tylko za metki i " nie lepiacy kurzu" material 100 zeta wiecej...

    Przeciez kumasz to,a walczysz z wiatrakami,podpierajac sie doradztwem "domoroslych goglowych prawnikow"..
    Pozostan przy swoim kramie,trzymam mocno kciuki podobnie jak i za Dexa i niewidze problemu abyscie kazdy swoja nisze branzowa wypelniali
    Ty koszer,on " nie koszer"...
  9. # 339
    Bo Owca jest jak Katon Starszy; "Ceterum censeo Carthaginem(VSO) esse delendam!" :) :)
  10. # 340
    Ta cała dyskusja zakończy się powołaniem komisji... Macierewicza.
  11. # 341
    Jeśli ktoś uważnie,bez emocji popatrzy na moje aukcje w allegro czy nawet w komisie to uda mu się zauważyć co jest napisane przy każdej.

    I tak : Przy KLMK
    Oferta prywatna
    Do sprzedania maskałat KLMK rozmiar 2
    Oryginał
    Cena 130 PLN za nr 2


    a przy Anoraku:
    Lekki maskałat dwustronny zakładany przez głowę ANORAK zapinany na trzy guziki i z dwoma kieszeniami w bluzie i dwoma w spodniach w kamo Medusa.
    Producent : VSO Białoruś
    Dystrybutor: VENICE - M.Rogulska
    02-956 Warszawa ul.Gubinowska 4/139
    tel.501518388


    Tytuły w nagłówkach na Allegro - Maskałat,Medusa ,Chimera,Rosja,specnaz,mundur -są hasłami dla wyszukiwarki i mają na celu ułatwienie wyszukania takich lub podobnych towarów.
    Wyjaśniam to do znudzenia ale pewna grupa osób nie potrafi lub nie chce tego przyjąć do wiadomości.
    Zbitka słów ,,Mundur specnazu,, jest wytworem Konrada na użytek jego teorii.
  12. # 342
    Dex - cytat z aukcji - pogrubienia moje:
    "Do sprzedania nowa GORKA Cyfra Pogranicznik VITIAZ SPIECOSNASZCZENIE 50/4 Wzrost 176. Obwód klatki 100-104. Wiecej informacji na stronie: https://www.facebook.com/pages/VSO/104842166368746 Gorka składa się z bluzy z kapturem i spodni z szelkami. W bluzie dwie kieszenie na dole i dwie na rękawach. W spodniach dwa otwory przelotowe po boku i dwie kieszenie na udach oraz zawijane osłony do wpuszczenia w obuwie. Kaptur z możliwością regulacji. Rękawy i nogawki zakończone ściągaczem w gumką Wzmocnienie na łokciach i kolanach [b]Gorka jest wojskowym strojem armii rosyjskiej[/b]. Zaprojektowana została jako wierzchni ubiór górski wiatrochronny. Specjalne własności włókien brezentu po lekkim nasiąknięciu dają efekt praktycznie pełnej nie przepuszczalności dla wody i zapewniają dodatkowo duży komfort termiczny w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Tkanina –Baza –Brezent 100% bawełna wzmocnienia Greta 45% bawełna 55% poliester Info pod telefonem 501518388 e-mail : vitiazspec@wp.pl"

    Jakoś nie ma słowa Białoruś, za to jest sugestia, że jest to "wojskowy strój armii rosyjskiej"
    W Twoim tagowaniu na Allegro jakoś nie ma przecinków. Pomijając już, że takie akurat tagowanie jest co najmniej nadużyciem.

    Autor cytatu: dexterJeśli ktoś uważnie,bez emocji popatrzy na moje aukcje w allegro czy nawet w komisie to uda mu się zauważyć co jest napisane przy każdej.
    a przy Anoraku:
    Lekki maskałat dwustronny zakładany przez głowę ANORAK zapinany na trzy guziki i z dwoma kieszeniami w bluzie i dwoma w spodniach w kamo Medusa.
    Producent : VSO Białoruś
    Dystrybutor: VENICE - M.Rogulska
    02-956 Warszawa ul.Gubinowska 4/139
    tel.501518388

    i realna aukcja na Allegro:
    "Do sprzedania Anorak Medusa Vitiaz Specosnaszczenie.
    Rozmiar 52/5
    Wzrost 182
    Klatka 104-108
    Dwustronny lekki maskałat w rosyjskiej odmianie kamuflażu Eichenlaub SS- nazwa handlowa Medusa. Maskałat składa się z zakładanej przez głowę bluzy z dwoma kieszeniami wywracanymi na piersi i spodni z dwoma kieszeniami wywracanymi. Kaptur z możliwością regulacji i siatką zmniejszającą tłumienie dźwięków w okolicy uszu. Rękawy i nogawki zakończone ściągaczem w gumkę. W bluzie ściągacz w pasie i na linii bioder. Wzmocnienia na łokciach i kolanach.
    Tkanina 35% bawełna 65% poliester. Gramatura 180 gram
    Producent-Vitiazspecosnaszczenie-Białoruś
    Więcej info na stronie : https://www.facebook.com/pages/VSO/104842166368746
    Info pod telefonem 501518388 e-mail : pioven@wp.pl"


    Jakoś nie ma formuły, którą widzi tam Dexter...... Jest za to słowo "Białoruś" - dobre i tyle....

    Autor cytatu: MormaeglinTa cała dyskusja zakończy się powołaniem komisji... Macierewicza.

    Watcierewicza :))))))
  13. # 343
    http://rusmil.net/forum/discussion/3109/1/s-gorka-vitiaz/
    Zauważyłem tutaj ciekawą rzecz. Nie twierdziłeś przypadkiem w październiku 2011, że gorki które sprzedajesz, są z Alfy? Teraz w pierwszym poście napisane jest że VSO, a na pytanie Kazika, odpowiadasz że Alfa ;)
    Tak tylko pytam, nie chcę ściągać na siebie gromów.
  14. # 344
    Owca...
    Przeciez nie ja szukam helu w powietrzu,a ty ciagle beczysz,ze "gorka jest wojskowy strojem.."...
    A nie jest Panie Owcierewicz?:)))
  15. # 345
    Opis jakich pełno i w innych sklepach i aukcjach, przy produktach Milteca, helikona i podobnych, dla mnie dziwolągów. Co nie oznacza że złych, bo takie też są jak widac potrzebne, zresztą czasem kopie sa lepsze niż oryginały.
    widzisz Dexeter, moze, to jest tak, że Ty jako osoba, jesteś tutaj, można pogadać, przyczepić się itd. A jak przywalić się do Milteca i militaria.pl lub czegoś podobnego?
    Jestesmy przyzwyczajeni że różne duże firmy stosują najróżniesze "chłyty". A Ty sprawiłeś wrażenie kolegi/znajomego od wspólnego hobby, co stosuje takie "chłyty" w koleżeńskim handlu.
    więc nie dziw się i ludziom i dyskusji.
    bo ludzie tutaj odróżniają "kontrakt" od kopii, ale już choćby mój stary lat 70 kując sobie kurtkę na grzyby pochwalił mi się "Amerykańska wojskowa ";) a to jakaś lekko ordynarna kopia. Czy czuje się oszukany? nie, na grzyby jest OK, inni grzybiarze też nie odróżnią. Ale skąd u licha człowiek co wojsko zna z "4-ech pancernych" ma wiedzieć kto szyje dla usmc? Czy dystrybutor/producent nie może od razu powiedzieć że to kopia?
    A szczególnie jeśli obraca się w zamkniętym środowisku jak tu na forum. więc nie dziw się że niektórzy czują hmm...niesmak.
    Jestem pewien że gdyby to vso było firmą z działem zamówień/sprzątaczek/kierowników, to nie byłoby tej całej dyskusji, skończyłoby się na jednej uwadze Owcy, że to tylko kopie i tyle. a ludzie i tak byliby zadowoleni.
    zdrówko :)
  16. # 346
    Water, wiem że masz swoją wizję świata, ale obejrzyj sobie hasło "powietrze" i zobacz z czego się składa.... I tak pewnie nie uwierzysz, ale to już nie mój problem....
    Zmanipulowałeś cytat, wycinając najistotniejszą część, nie mówiąc już o kontekście w całości oferty Dextera.
  17. # 347
    Autor cytatu: Konrad "Owca"Water, wiem że masz swoją wizję świata, ale obejrzyj sobie hasło "powietrze" i zobacz z czego się składa.... I tak pewnie nie uwierzysz, ale to już nie mój problem....
    Zmanipulowałeś cytat, wycinając najistotniejszą część, nie mówiąc już o kontekście w całości oferty Dextera.


    Wiem,wiem...zmanipulowalem,dostalem lapowke od Dextera,szyja w chatce na kurzej stopce,material maja z papieru,nici maja z babiego lata,jestem oszukany ale nie mam tej swiadomosci,pewnikiem doradzam Vso za hajs,...
    A świstak siedzi i zawija w papierki...
    Daj juz sobie siana z uszczypliwosciami w moim kierunku,poniewaz ja mam poprostu odmienne zdanie od twojego....I TYLE!!!

    Argumenty którymi sie poslugujesz ,do mnie nie trafiaja ...I TYLE,!!!
    Jestes dla mnie sprzedawca takim samym jak Dex...I TYLE,!!!
    A na dodatek,gdyby ktos napisal ,ze jestes do d..y handlarzem tym badziewiem,to tez sie z tym niezgodze!bo moje doswiadczenia w handlu z toba so ok! ... I TYLE,!!!

    Przyjmij do wiadomosci odmiennosc zdania adwersarza....
    Ja uwazam,ze jezeli wpisuje na ebajusraju,aledrogo,cenowo itp haslo " koszula meska" to dalsze etapy wyszukiwania zaleza odemnie a nie od sprzedawcy,np Lagerfelda,MaoPinga,z krotkim czy dlugim rekawem,kolnierzykiem angielskim czy stojka,mankietami na guzik czy spinki,uzywak czy nuffka,ORYGINAL czy KOPIA....

    I nie wmawiaj mi na sile,ze powinienem uwazac inaczej,bo nie zyjemy w Hawanie,Pekinie,phenianie...
    Jak chce kupic sobie Vso to kupie,jak bede zadowolony to bede zadowolony,jak uwazam ze nie przeplacilem to tak jest,a jak bedzie inaczej ...to wtedy to napisza,ok?
  18. # 348
    Po pierwsze obiecałeś mi już parę razy że będziesz mnie ignorował w tym temacie, a po drugie oczywiście że możesz mieć swoje zdanie - tylko Ty z kolei nie zabraniaj mi wypowiadać mojego zdania.
  19. # 349
    Konrad przeczytaj powtornie swoje przytyki,uszczypliwosci wobec mnie,sprawdz kolejnosc wypowiedzi moich i twoich ,moze wtedy zobaczysz kto i kiedy oraz w jaki sposob sie odnosi w dialogu...
    Nieznajdziesz tutaj nigdzie rowniez zdania mojego zabraniajacego ci jakiejkolwiek wypowiedzi...
    Uwazam i mysle ze nie jestem odosobniony w tym,iz mieszasz ta sama bajere juz od dluzszego czasu,nic sensownego wiecej nie przedstawiajac,nic nie zyskujac
    Polaryzujesz tylko bardziej wypowiadajacych sie
    Bo Dexter przeciez ,mimo ze nie musial,wzial twoje sugestie pod rozwage i opisy pozmienial...
    Ale ty ciagle swoje..ze cyferki,ze literki,ze interpunkcja,ze ruskie a nie bialoruskie,ze cholera wie co...
    Czy ty uwazasz ,ze ktokolwiek MUSI brac pod uwage twoje lub moje zdanie...
    Otoz NIE,nie musi nawet tego czytac...

    MOŻE ,ale nie MUSI....

    Roznica zasadnicza,docen ze staral sie wpierwszej kolejnosci dogadac z toba,byl u ciebie,reke wyciagal,opisy zmienial,oferty korygowal,ale ty musisz miec jak na "swoim weselu"...
    Naiwnosc cie nie opuszcza w oczekiwaniach i żądaniach...

    Badź w końcu poważnym handlowcem
  20. # 350
    Otóż, z żalem Cię zawiadamiam, że Dexter nie zaczął od jakichkolwiek prób nawiązania kontaktu ze mną - wręcz przeciwnie, to ja prosiłem o wysłanie oferty, co nastąpiło dopiero długo po rozpoczęciu tego wątku. Przedstawił zresztą ofertę tak skonstruowaną, że znając moje koszty wiedział z góry, że ją odrzucę - a koszty przedstawiłem mu na sławetnym spotkaniu.
    A Dexter nie "MOŻE" tylko "MUSI" umieszczać polskie opisy i rzetelną informację na importowanych przez siebie produktach. Bo takie są wymagania polskiego prawa wobec importerów (ustawa o języku Polskim itd...) - to już było wielokrotnie wałkowane w tym wątku.
    A co wałkowania w kółko tego samego, to akurat Ty jesteś specjalistą od tego - choćby powyższy post na temat tego co importer może, a co musi.... Było już wałkowane (tak mniej więcej od 190 postu) i nawet Dexter się z tym zgodził, a Ty dalej wbrew faktom i ustaleniom powtarzasz swoje, nie wnosząc do tematu nic nowego i nic nie zyskując oprócz kolejnego postu w temacie i skłonieniu mnie do powtarzania tego co już raz było powiedziane....

    Bądź w końcu poważnym człowiekiem.
  21. # 351
    Skoro tak uwazasz to prosze abys zwrocil sie do Adm w formie np.emaila i zapytal,nie koniecznie na ogolnym temacie czy nie sprawiasz wrazenia refluksji swoimi " obserwacjami" w tematyce ogloszen allegrowych czy tutejszych ,komisowych

    Tobie sie wydaje ze oni(Vso) beda robili tak jak ty chcesz,jak uwazasz ,ze byc powinno,poprawnie,z przedzialkiem posrodku...nie badz dzieckiem...

    Konrad,abys nie pisal wiecej nic w moim kierunku a wiecej o NOWYCH "niezgodnosciach,kretactwach,cwanych zagrywkach",
    To ja rowniez zamykam dziub na kłódke i wszystko
    Natomiast jak bedziesz mnie prowokowal jakimis wstawkami typu" prawda water?" Itp
    To bede na to odpowiadal poprostu,dlaczego sie dziwisz?
    Przeczytaj kolejnosc postow i stwierdzisz ,ze nie wywolywany przez ciebie do tablicy,siedze spokojnie w lawce....
    Jezeli pakul1 stwierdza cos w moja strone,odpowiadam,podobnie jak Fence itd

    Mam inne zdanie i toleruje twoje,oraz innych opinie nt,Vso,Dexa i Venice
    Przyjmijcie to do wiadomosci,mam takie prawo : kupic,byc zadowolonym,nie czuc sie oszukanym...

    A pozatym smersza w brzozie juz puscilem dalej,do chlopaka z tego forum i mam nadzieje ze on rowniez opisze swoje wrazenia w niedlugim czasie,zaczekaj wiec na opinie innych " niezadowolonych i rozczarowanych"
  22. # 352
    Zeby nie bylo niedomowien to potwierdzam, ze stwierdzilem iz niedobrze mi sie robi kiedy czytam ten temat. I co gorsza to ja akurat musze go czytac.
  23. # 353
    Tak co do całości tematu....

    Załączniki:

    • lol.jpg
  24. # 354
    I tak zrodził się najbardziej insajderski mem świata...
  25. # 355
    Mg potrafisz rozluźnić!;)))
    Niczym pavulon!;))
  26. # 356
    Cyrith -masz słuszność.Pierwsze gorki które przywiozłem na próbę były z Alfy. Wszystko się zgadza.
  27. # 357
    Dobra. Dla psychicznego i fizycznego zdrowia Kazika odpuszczam. Niech se Dexter sprzedaje i importuje wszelkie możliwe specnazy rosji i gru. A oprócz tego Spław, Modox, SSO, Alfę, Dziewiątkę, Babek, Wympieł, Witiaź, sritiaź i inne barchadła. Taguje je jak mu się żywnie podoba. Jeśli uważacie, że to jest ok, to niech tak będzie.
    Ja po prostu też wprowadzę do oferty "specnaz zwiad gru rosja".

    To tyle w temacie.
  28. # 358
    Heh 12 stron jatki, a wystarczył jeden mem .... ;) Pakojnej !
  29. # 359
    piekło zamarzło :P
  30. # 360
    Patrzenie na moje dobre samopoczucie jest bez sensu. Do dentysty też nie lubię chodzić, a jednak czasami się tam zjawiam.

    Dla dobra porządnych afer forumowych w następnej obiecuję nie upubliczniać raportów na temat mojego stanu zdrowia.