• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Maza
    • 2016-03-08 *
    # 1021
    Dla odmiany ja zadam jakieś pytanie. :)

    Mam tak:
    -Sbruję Partizan SSO
    -Partizana w SS-Lieto SSO
    -Kapelusz boonie w SS-Wiesna SSO
    -Edelweiss SSO z Awizentu
    -Automat jaki by nie był, jest odtaktyczniony, zawieszenie sowieckie (taki mój standard :) )

    Z racji zbliżającej się wielkimi krokami Razwiedki, potrzebuję jakiegoś munduru do tego wszystkiego. Czy tropik SSO albo kukła w Smogu podpasowałyby do tego wszystkiego?
  1. # 1022
    Takie pytanie, może głupie, może mądre

    Rozchodzi mi się o Smiersze SSO i VSO.

    SSO - produkcja rosyjska. VSO natomiast jest białoruskie.

    Jeśli więc chodzi o "reko", to z miejsca należy odpuścić sobie Smiersza VSO na rzecz droższego SSO, tak?

    Czy Smiersze w cyfrowej florze (jakie oferuje VSO) to kopia faktycznego ruskiego sprzętu czy abominacja i wymysł VSO? Bo powiem szczerze, nawet mi się podoba, ale nie widziałem nigdy faktycznego wykorzystania takiego smiersza przez ruskich.
    •  
      Maza
    • 2016-03-30
    # 1023
    Serio się pytasz, czy trollujesz?
  2. # 1024
    Uznam to za potwierdzenie swoich obaw.

    Po prostu nie byłem pewny, bo z jednej strony słyszałem dobre opinie o VSO, z drugiej czytałem, że niby VSO faktycznie było wykorzystywane przez białoruskich i ukraińskich żołnierzy etc. Niektórzy twierdzili, że jakieś wojska korzystały ze sprzętu VSO, inni że to tylko "kopie dla airsoftowców".

    Dlatego chciałem wiedzieć, czy VSO nadaje się do czegokolwiek.
  3. # 1025
    do ASG
    •  
      Maza
    • 2016-03-30
    # 1026
    Wszystko masz na forum...
  4. # 1027
    Pany, a jak wygląda sprawa z VSO? Ktokolwiek używa ich sprzętu? Jak z jakością i czy wstyd się w tym pokazać w rusofilistycznym forum? A konkretniej chodzi mi o Partizana ss lieto. Co u nich lepsze anorak czy mundur kml2 w tym kamo?
  5. # 1028
    Werewolf, temat VSO masz na tym forum rozwinięty jak mało który, wystarczy nawet rzucić okiem na 1 stronę wstecz.... Była cała akcja z tym "kto używa" i wychodzi na to że nikt. Co do sprzętu- nie jest zły , kupiłem u nich kiedyś smiersza i gorkę , ale było to dopiero jak rozpoczynali i ich ceny nie były wywindowane w kosmos,A że zrobili wokół siebie taki bajzel i no cóż są postrzegani jak są ,na pewno nie unikniesz jakiegoś uszczypliwego komentarza odnośnie ich sprzętu. Obecnie za podobną cenę znajdziesz już coś koszernego.
  6. # 1029
    Pytanie mam takie, czy ktoś miał styczność z takim produktem http://allegro.pl/maskalat-rosyjski-partizan-56-58-180cm-190cm-i6078366392.html . Podejrzanie to tanie mi się wydaje, bo wszystkie inne, podobne rzeczy to zazwyczaj 250-450 złociszy kosztują, w zależności od tego czy są jedno czy dwustronne.
  7. # 1030
    To zwykły KZM. Mam identyczego, tyle że w srebrnym liściu.
  8. # 1031
    Ot i tajemnica rozwiązana. Jak z przewiewnością tego? Nada się na letnie pobieganie (powiedzmy jakaś imperialistyczna oddychająca odzież pod to, żeby nie wsadzać na gołe ciało). Chodzi mi bardziej o stworzenie ogólnego "wrażenia" niźli ścisłe reko-ot KZM, AK-74, smiersz/łazutczik, bandana na głowę.
  9. # 1032
  10. # 1033
    Dzięki el Dario, wrzucałem KZM w szukajkę, ale nic mi nie wyskoczyło :(.
  11. # 1034
    Latałem w tym dość długo. Pod tym tylko majkę miałem i na lato było zajebiście, tylko bardziej czuć, jak się dostało. jest to przewiewne i przyjemne w noszeniu, tylko łatwo o jakieś rozdarcie.
    •  
      Mila
    • 2016-07-01
    # 1035
    Pytanko mam. Czy ktoś tutaj z forum zajmuje się szyciem, bądź sprzedażą replik Defenderów 2? Samych pokrowców?
  12. # 1036
    Napisz mi maila, mam Defendery
  13. # 1037
    Szukam czegoś co mogę założyć na Reduta - nie chce jednak systemów typu Smiersz itp. tylko bardziej coś w klimatach chesta aby ładownice były na klacie. Znajdzie się coś dobrego i w miarę taktycznego i przyjaznego w użytkowaniu co nie będzie się gryzło z Redutem w VSR.
    •  
      Maza
    • 2016-07-27 *
    # 1038
    Eger SPOSN pierwszej generacji (jak jakimś cudem go capniesz, to założę Ci kościół ;D)
    http://www.reyndar.org/~reyndar1/disc/313.jpg

    Łatwiejszy do znalezienia, chest rigg SRVV:
    http://s15.postimg.org/yvw6kvmjf/10888919_505939456211742_7382428104019521090_n.jpg

    Myślę, że też by podpasował Kenguru SPOSNu, choć zdjęć nie widziałem, ale to też nie do dorwania jak ten eger.

    Co do innych chestów mogę od siebie polecić Egera (nowsze generacje 04-05' i 08-09'), mam takie dwa i są całkiem przyjemne w użytkowaniu, Łazutczika, też bardzo przyjemny, jednak na sam mundur, nie wiem czy taki fajny będzie z kamizelką ze względu na grube ramiączka.

    No i Pionier M23 SPŁAWu, też fajna kamizelka i do tego bardzo funkcjonalna.
  14. # 1039
    Dzisiaj testowałem z Łazutczikiem i z ciekawośći z Chicomem :p i generalnie fajny zestaw ale... za mało miejsca pod rozbudowę i same troczenie czegokolwiek do tej kamzy jest trudniejsze niż mi się wydawało... Aż żal że nie ma wersji molle albo defka w tym kamo. Kamzę sprzedaje wiec jeśli ktoś szuka to ogłosiłem się w komisie - stety niestety wracam do plate carriera.
  15. # 1040
    Ludziska, potrzebuję maskałatu do szpeju w cyfrze (6b23, 8b27, 6sz112) co by do tego pasowało ?
    •  
      Maza
    • 2016-08-03
    # 1041
    Jakiś uber betoński maskałat w brzozie. KZM Modoxu w brzozie, sumrak m2 barsu w cyfrze, klmk. Takie kombinacje widziałem.
  16. # 1042
    Witam
    Jest to mój pierwszy post na tym forum mam nadzieję że nie zostanę zjedzony ;). Mam pytanie odnośnie wyboru szpeju do stylizacji na jednostkę MWD "Witiaź".
    Lista szpeju:
    -Maskałat Sumrak SSO - już kupiony
    -Smiersz SSO
    -Ak104 lct -już kupiony
    -Replika Kory-Kulon
    -na łeb kapelusz w brzozie,hełm Zsz-1 lub Zsz-1-2m
    Nie jestem przekonany co do 104 w tym zestawieniu bo nie widziałem za dużo zdjęć z tym właśnie karabinkiem. Co waszym zdaniem powinienem zmienić? Czy może jednak powinienem całkowicie zmienić stylizowaną jednostkę. Podkreślam że póki co jest to stylizacja a nie rekonstrukcja.
    •  
      Maza
    • 2016-08-05
    # 1043
    W sumie pod Witiaź to lepiej by podszedł partizan/ sewer i AK-74M, ale tak też jest całkiem spoko.
  17. # 1044
    WItam!
    Prosiłbym o konsultację w sprawie seciku na specnaz WW MWD RF, bo mam taki podstawowy zestaw do rozbudowy.
    Na razie:
    - KZM SS LATO i gorka
    - Smiersz AK SSO
    - AK 104
    - Nakolanniki amerykańskie
    - buty magnum
    - hełm mich 2000
    - podróby gogli ess low-profile
    - rękawiczki mechanix
    Do poważniejszej rozbudowy:
    - hełm ZSZ -1-2/M
    - Defender 2 "classic "/ Redut T-5
    - plecak bober sso
    I jak? Co poprawić, co zmienić? Podkreślam, że celem jest mocna stylizacja, ale nie ścisłe reko.
    •  
      Uber
    • 2016-08-30
    # 1045
    co to jest MVD? Nie przypatkiem MWD?
  18. # 1046
    Zainteresowałem się wschodnim szpejem i myślę nad zestawem do lasu. Nie jestem obecnie za bardzo obcykany w jednostkach. Raczej luźna stylizacja.

    - partizan ss-lieto
    - jakaś gorka (bars 3 mi się podoba wizualnie)
    - Kora-Kulon (kopia: jak nie ma czarnej to może oliwkowa)
    - smiersz ak/jeger
    - nakolanniki alty zielone (posiadam)
    - ak 104 LCT (posiadam)
    - jakieś nakrycie głowy (kapelusz w camo?)

    Ma to ręce i nogi? Dodać coś?
  19. # 1047
    Wiesz, luźna stylizacja, jest luźna więc tak naprawdę jak weźmiesz cokolwiek ruskiego to będzie ok, nie licząc połączeń typu mundur Spectre i "czikom" albo pas i parciana ładownica. To moje prywatne zdanie, a sam set na luźno ok.
    •  
      Maza
    • 2016-08-31 *
    # 1048
    Jest mała różnica między stylizacją a pokemonią w spektre i czikomem.

    Franchi. Wg. mnie zajebisty zestaw, jak najbardziej ma ręce i nogi. Podchodzi pod Witiaź czy spec MWD, jeśli zmienisz 104 na 74M, ale 104 też podejdzie (w końcu stylizacja) przy takiej kombinacji i tak będzie fajnie wyglądało.

    Co do nakrycia głowy to na ciężko by pasował ZSZ-1 i jego modyfikacje, na lekko to patrolówka, boonie, MDL, bandana co Ci pasuje generalnie.
  20. # 1049
    Właśnie trafiłem na stronę vityaz.pl i zapoznałem się z wykazem sprzętu. Więc w sumie pasuje.
  21. # 1050
    Jestem w trakcie kupowania i zarabiania na szpej pod FSB ale to ma być tylko leciutka stylizacja i mam takie małe pytanko. Co założyć na siebie na zimę?