• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1081
    Kalot, takich pytań jak Twoje przewija się tutaj pełno, średnio z dwa na tydzień, więc nie dziw się tym, że Maza może być trochę poirytowany. Bardziej ogarnięci w temacie ludzie tutaj chętnie zawsze pomagają, ale każdy może się wkurzyć pisząc 50 raz mniej więcej to samo, bo każdy chce oporządzenie efesbe,emwude, specnazeł.Złota zasada- przeglądaj forum, znajdziesz w tematach wiele zdjęć z całymi setami jeśli chodzi o wyposażenie.Wiedz tylko, że nawet stylizacja na te sylwetki do tanich nie należy i licz się z wydatkami... no chyba, że chcesz kupić śmieci których nikt nie używa to droga wolna. Co do zdjęcia to sylwetka ciekawa tylko tak- na replikę hełmu k6-3 wydasz minimum z 800 zł, kombinezon to chyba "alfa" produkcji SSO to kolejne niezłe pieniądze i do tego w polsce tego nie dostaniesz chyba, nakolanniki toHatche- akurat z tym problemu nie będzie. Najgorzej będziesz miał z kamizelką, nie widzę na telefonie, ale to chyba Alfa produkcji SRVV do dostania za... tysiaka i to też nie w polsce. Na Twoim miejscu poszukałbym jakiś zdjęć z taktyki zielonej, często i gęsto zobaczysz na nich różne maskałaty produkcji sso, szczególnie Sumraka w żółtej brzozie lub Partizana w Lieto.
    Naprawdę polecam Tobie dokładnie przeglądanie internetu, coś znajdziesz to napewno ktoś Ci doradzi i pomoże zidentyfikować co jest na zdjęciu, chociaż zabawa przy poszukiwaniu też jest opłacalna- zawsze będziesz wiedział coś nowego, co to i z czym się to je.
    Mała rada na koniec- nie pytaj czy VSO jest koszerny,to częste pytanie i do tego głupie.Jak poczytasz forum to poznasz odpowiedź;)
  2. # 1082
    Poczytałem forum, poprzeglądałem zdjęcia(ale w sumie na telefonie to nic nie widać.
    Chciałbym stylizować się na dawne WW MWD(teraz to chyba Gwardia Narodowa). Czy taki zestaw będzie dobry(na początek-set do zielonej):
    Partizan Lato
    Smiersz
    Opaska odblaskowa
    Bandana

    No i na bazie tego Partizana set do czarnej:
    ZSZ-1
    Kora Kulon
    I tu pytanie. Co na nią założyć?
    Chyba że istnieją jakieś kamizelki molle widywane w WW MVD stosowane w zestawieniu z Partizanem.

    Mam nadzieje że ten post tzn bardzo Was nie zdenerwuje :)
  3. # 1083
    Bedzie OK na stylizacje. Zamiast bandany lwpszy kapelusz

    Bagarij był w WW MWD (molle).
  4. # 1084
    Na moją wiedzę do kory kulon najczęściej nosi się smiersza.
  5. # 1085
    To zostaje Bagarij...O ile gdzieś go dostanę...
    Dobrze że jest na końcu listy...
    Długa droga przede mną, ale nikt nie mówił że będzie łatwo.

    Edit. Wpadł mi do głowy drugi pomysł. Tym razem Armia. Większa dostępność szpejów, co za tym idzie lepsze ceny. Wszystko w molle, a dla mnie unifikacja camo.
    Mundur w cyfrowej florze,
    6b47 na głowę w pokrowcu,
    6sz116 + AK do lasu,
    6b46 + AS Wał do czarnej.
    Trzyma się kupy?
  6. # 1086
    wojsko używa wałków? wiem, że z wintków korzystają, ale nie wiem jak jest z wałkami.
  7. # 1087
    Całe komplety 6sz116 z plecakiem etc można znaleźć w fajnych cenach. W połączeniu z 6b23 podejdzie pod armię.

    6b46 jest obecnie ciężko dostać, a sam szukam od jakiegoś czasu.
  8. # 1088
    Ivan, znalazłem takie:

    Załączniki:

    • image2.jpg
  9. # 1089
    Z tego co mi się wydaje na zdjęciu jest piechota morska ale mogę się mylić
  10. # 1090
    Kalot, skoro znalazłeś fote to spoko, ja się wojskiem za bardzo nie interesuję, wolę MWD, SOBR czy FSB więc nie wiedziałem czy używają :) MorPieh to też wojsko :)
  11. # 1091
    na zdjęciu jest VDV
  12. # 1092
    Panowie

    Gdzie w Polsce kupię kaburę i ładownice pistoletowe? Koniecznie w cyfrowej florze.

    Szukam od dłuższego czasu, a w znanych mi sklepach pustki.
    •  
      Maza
    • 2017-05-15 *
    # 1093
    AS Wałów używają praktycznie wszystkie pododdziały rozpoznawcze. Formacji Sił Zbrojnych i MSW (czy tam MWD). Nie jest najdroższy w produkcji, i też już nie jest taki "szpecjalny" jak kiedyś.

    https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--UL-6PXnx--/c_scale,f_auto,fl_progressive,q_80,w_800/zw6nkgcnte9einyrzg8h.jpg

    http://lugansk-news.com/wp-content/uploads/2015/05/RussianSoldierVAL.jpg

    http://defence24.pl/uploads/images/a385730cf7deac984a9a8ebe1e866d3d.jpg
  13. # 1094
    Jakich hełmów(z przyłbicą) używa MVD?
    Wiem że Zsh 1-2m ale jego replikę trudno dostać w
  14. # 1095
    Skat, altyn. K6-3
    •  
      Maza
    • 2017-05-24
    # 1096
    SKAT nie ma przyłbicy, Ałtyn jest dla FSB ;)

    Zsz-1-2m, Ryś-T, K6-3, SKAT-2DT, Maska-1. Więcej grzechów nie pamiętam.
  15. # 1097
    A wie ktoś skąd wziąć replikę Zsh1-2m?
  16. # 1098
  17. # 1099
    To teraz czekać tylko na pytania w stylu "kupiłem sobie kamizelkę 8fildsa w partizanie, co do niego pasuje? Lub, czy amerykanie używają rosyjskiego kamo bo chcem byc suka bliat cziki briki specnazełem jak w kał of diuti" ;)
  18. # 1100
    I jeszcze w promocji :D

    I marzenie większości z Nas plecak w kamuflażu ss lieto :D

    Załączniki:

    • 111111.jpg
  19. # 1101
    Czołem
    Czy to chwatit pod późny Afgan? Czy bardziej Czeczenia? Bo cena kusi
  20. # 1102
    Nie widziałem tego ani w Afganie ani w Czeczenii.
  21. # 1103
    "Letni, codzienny mundur radzieckich żołnierzy" Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale to chyba nie jest mundur "bojowy" tylko taki codzienny który żołnierze sobie nosili kiedy nie działali w terenie, coś jak nasze ciuchy w których chodzimy po domu :D
  22. # 1104
    Możliwe, w kroju przypomina olimpijkę LWP.
  23. # 1105
    Jakie otwarte ładownice na magi 7,62 polecicie?
    Musztarda, RG albo oliwka ew. jakieś rare camo.
  24. # 1106
    Mam pytanko w sprawie plecaka na zloty/jakieś manewry 24h. Otóż biegam sobie w łazutcziku m-2 (nazwa wg frontowca). Do tego mam podczepiony pas rs-31 z dwoma manierkami, kaburą i zrzutem. Teraz kombinuje jak to połączyć z plecakiem by było w miarę komfortowo. Czy np tortilla ma racje bytu przy takim zestawie?

    Załączniki:

    • akcja.jpg
    •  
      Maza
    • 2017-06-14
    # 1107
    Tortilla to straszne bydle. Ale z chestem powinna współdziałać jakoś, pod warunkiem, że zepniesz sobie do środka pas albo zdejmiesz RS-31. Ja na ostatniej razwiedce nosiłem Tortillę ze smierszem z nadupnikiem to nie polecam takiego zestawienia.

    Obczaj sobie jeszcze Atakę 1 albo Bobera, też dobre plecaki. Chesty mają to do siebie, że jakiego plecaka nie założysz to będzie współgrał ;)
  25. # 1108
    Jesli chcesz uzywac z pasoszelkami, to tak jak Maza wspomnial: Tortila jest do tego za duza (siedzi za nisko).
    Jesli potrzebujesz czegos na 24h manewry z koniecznoscia noszenia sprzetu do spania, to plecak 45L (np. ataka sso). Jesli potrzebujesz czegos na manewry bez spania ingame (taki zlot jak MA) to plecak 25L lub nawet mniejszy 15L wystarczy, zaleznie ile potrzebujesz dodatkowego szpeju - dajmy na to racja zywnosciowa, camelbak 3L, jakies ciuchy typu kurtka, ammo i dodatkowe przedmioty (np. Sso bober, srvv spec ops, cos jak falcon maxpedition itp)
  26. # 1109
    Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi... Wiem że kąt pod którym widać jest taki se ale może ktoś ma bystrzejsze oczy.
    https://special-ops.org/wp-content/uploads/2015/07/spetsnaz-sobr.jpg
    Co dokładnie jest ubrane na kamizelkę tutaj. (pierwszy plan.)
  27. # 1110
    Dziś w trakcie rozmowy ze znajomymi weszliśmy w polemikę na temat VDV.
    Związku z czym mam pytanie odnośnie identyfikacji sprzętu. Chodzi o sprzęt z parady :
    Parada

    Zaczyna się od 37 minuty 16 sekundy.

    1. Czy to są kamizelki 6B46?
    2. Czy to są hełmy 6B7-1M? Jeżeli nie to jakie?
    3. Od kiedy VDV korzysta z 6B46 (jeżeli to 6B46)?
    4. Które jednostki VDV korzystają obecnie z umundurowania EMR?