• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 391
    Fakt. I również się nadaje na Afgan :)
  2. # 392
    Mam następujące pytanie:
    W jakich kamuflażach swoje wyroby szyje firma "Dynaforce" (firma-siostra Wityaza)?
    Bo na swojej stronie np.:
    http://dynaforce.ru/catalog/uniform/summer/letnij_polevoj_kostyum_alfa_m106/
    Podają tylko takie coś:
    "Цвет: черный, КМФ"
    Z czego KMF oznacza kamuflaż.
  3. # 393
    Nie wiem, w jakich dokładnie szyją kamuflażach, ale chyba znalazłem wystające nitki na zdjęciu plecaka http://dynaforce.ru/catalog/tactical_outfit/bags/takticheskij_ranec_kvartal_m52/pictures/?id=433 (chyba, że to jakiś ultrataktyczny patent, któego zwyczajnie nie znam)
  4. # 394
    E tam, w produktach CCO też wystają nitki, co nie wcale nie znaczy, że to się zaraz popruje.
    •  
      bari
    • 2010-10-25 *
    # 395
    A nap tej kabury ciekawy: http://dynaforce.ru/catalog/tactical_outfit/waistcoats/alice/podsumok_m521/ . Pozostałych zresztą też.
    •  
      ADi
    • 2010-11-02 *
    # 396
    Właśnie kupiłem sobie rosyjski nieśmiertelnik wz.1997 (czysty, bez numerów) i zastanawia mnie gdzie w dzisiejszych latach najczęściej się taki nosi - najbardziej popularne wśród żołnierzy miejsce. Tzn. na szyi? W kieszonce? Czy przy kluczach? ;p
    •  
      ADi
    • 2010-11-13
    # 397
    To chyba nie temat do tego ;)
  5. # 398
    Mała kieszonka, w spodniach, we florze służy do noszenia w niej nieśmiertelników :-)
  6. # 399
    Mam pytania:
    -Czy to do siebie pasuje?
    -Czy można to jeszcze jakoś rozbudować?
    -Jeśli nie pasuje, to co w zamian?

    Załączniki:

    • DSC_1711.JPG
  7. # 400
    Wg mnie, tak.
    W gruzji już pojawiały się modoxowe czesty.
    Co jeszcze dorzucić - wyjdzie ci z czasem wraz z użytkowaniem dojdzie ci co nieco na pas.
  8. # 401
    Ja bym zmienił pasek na jakiś współczesny.
  9. # 402
    Nad paskiem już myślałem,ale chętnie wysłucham Waszych propozycji :)
    Tak zastanawiam się,czy z tym co teraz posiadam( z wyjątkiem tego na zdjęciu,mam jeszcze KZM-M w "Berezce") mógłbym się wzorować na jakiejś jednostce z tych co weszły do Osetii Południowej w 2008.
  10. # 403
    W trakcie tego konfliktu nie używano jeszcze nowych mundurów, a Żuka też nie było widać. Więc niebardzo.
  11. # 404
    Czyli obiorę drogę w stronę zwiadu WDW, czy plecak RD-54 będzie na miejscu? ( To już ostatnie pytanie ^^)
  12. # 405
    Ogólnie tak, ale obecnie raczej trudno będzie znaleźć foto kogoś z RD54 i w nowym mundurze.
  13. # 406
    Dziękuję za poświęcenie mi Waszego cennego czasu.
    •  
      ADi
    • 2010-12-30 *
    # 407
    Przejrzałem dziś multum zdjęć z Gruzji i za cholerę nie mogłem znaleźć tam pixel flory , a tym bardziej żuka.
    Podobnie z RD54 - ale z tego co zauważyłem to tam praktycznie nikt nie miał plecaka na sobie. ;)
    Za to multum pionierów , tarzanów , smershy i innych + wynalazki armijne. ;)
  14. # 408
    Nie pamiętam teraz czy był żuk.
    Na pewno był na jakimś zdjęciu gość w modoxowym czestrigu dedykowanym pod SWD i widziałem kilku z modoxowym smerczem.
    Dla ułatwienia - panowie byli w KZM'ach albo KLMK - w każdym razie, coś w tej brzozie.
    •  
      ADi
    • 2010-12-30 *
    # 409
    To?
    http://img545.imageshack.us/img545/5905/610x2owfu.jpg

    A i tu widać jednego z niewielu RD ;) Ale to Vostok :P
  15. # 410
    Ostatnio znalazłem ciekawe zdjęcie z Gruzji z Cyfrową Florą. Mianowicie bandamka. Czyli coś tam jednak było.

    Załączniki:

    • s-ossetia-president-sacks-government.jpg
    •  
      ADi
    • 2011-03-02 *
    # 411
    Panowie,
    takie pytania:
    Czy Grad (ANA) będzie pasował do stylizacji na "Czeczena z Vostoku"? Zauważyłem ,że zdarzają się egzemplarze tej kamizelki wśród trepów, a sam nie jestem do końca pewny jak to jest u nich. Kumple mi mówią ,że będzie pasował jak ulał i zaczną nazywać mnie Aslan. ;)
    Jak jest z dostępnością tych kamizelek i czy są różne wersje (np. różne materiały , różne wykończenie itd.)?

    Pozdrawiam,
    Adi
  16. # 412
    Nie jestem specjalistą co do nadawania się, ale jeśli chodzi o odmiany Grad'a-1 to za bardzo ich nie ma. Możliwe, że w różnych okresach produkcji wykorzystywano różne materiały (o różnej grubości lub kolorystyce), ale prawdę mówiąc wydaje mi się to wątpliwe - przynajmniej nie widać tego na zdjęciach. Zapewne mogły też wystąpić jakieś mikro zmiany w kroju, ale nic co by się bardzo rzucało w oczy.
  17. # 413
    Kamysze grada1 bywały różne, widziałem bardziej zielone (i to nie kwestia zdjęcia), ale fakt przeważnie są w tej "jesiennej" palecie. Przewinął się też gdzieś grad1 albo witiaź w SMK (ale to chyba nie do dostania). Widziałem też kamizelkę identyczną jak grad2 w WSRze (dla ścisłości wertykalnym:).
    Jeśli chodzi o drugie pytanie to też nie wiem. Jeśli współczesny ma być ten Czeczen, to chyba więcej jest smierszy i tarzanów.
  18. # 414
    Autor cytatu: ADiTo?
    http://img545.imageshack.us/img545/5905/610x2owfu.jpg

    A i tu widać jednego z niewielu RD ;) Ale to Vostok :P


    Szykowna ta moda na wyciągnięte skarpety z butów na spodnie.
  19. # 415
    Autor cytatu: MROOVPrzewinął się też gdzieś grad1 albo witiaź w SMK
    To był ta druga kamizelka, czyli Witiaź.
    •  
      ADi
    • 2011-03-02 *
    # 416
    Autor cytatu: MROOV
    Jeśli chodzi o drugie pytanie to też nie wiem. Jeśli współczesny ma być ten Czeczen, to chyba więcej jest smierszy i tarzanów.

    Może i więcej. Liczy się sam fakt ,że występują ;)
    Na zdjęciach z Gruzji u trepów z Vostoku można było zobaczyć masę różnego sprzętu.
    Patrz na to zdjęcie wyżej (z skarpetami naciągniętymi na spodnie xD) - tam 2 z 4 osób mają Grady (Grad-2). ;)
  20. # 417
    Ale to Grady-2
    •  
      ADi
    • 2011-03-02 *
    # 418
    Wiem,że to Grady-2. Nie sprecyzowałem. :)
    Uściśliłem w poprzednim poście.
  21. # 419
    Witajcie, mam 19 lat i jestem poczatkującym Rusofilem. Mam już kmlk bieriozke i chest riga oliv
    Chest rig
    Chciałbym w sklepie Frontowiec kupić pas parciany, worek mieszok, ładownice na pas na 3 magi i ładownice na 3 granaty. Powiedzcie mi czy bedzie to pasować?
    Drugie moje pytanie moze jest troche nie na miejscu, bo nie od tego powinno się zaczynać, ale bądzcie wyrozumiali.;)
    Z takim zestawem(klmk+stanik+pas i 2 ladownice+mieszok) do jakiej jednostki/grupy/ najblizej mi do stylizacji?
    Jesli nie, to co trzeba było by dodać/odjąć?
    Dziękuje za pomoc i wyrozumiałość
  22. # 420
    Może mieszok za stary już troche ale prawie na 1 czeczenie można to podpiąć. Do tego bandanka i masz "prawie" specnaz.