GRH Razwiedka GRH Razwiedka

"Rosja obchodzi 21 rocznicę wyjścia wojsk radzieckich z Afganistanu. 15 lutego 1989 roku zakończyła się prawie 10-letnia, niewypowiedziana wojna." - donosi Głos Rosji

Czytamy dalej:

"Jej ofiarami padło 15 tysięcy radzieckich żołnierzy i oficerów oraz co najmniej 100 tysięcy Afgańczyków. Wielu ludzi po obu stronach zostało kalekami. Uroczystości memorialne obchodzone są w całym kraju. W Moskwie odbędzie się złożenie wieńców pod pomnikiem żołnierzom-internacjonalistom na Górze Pokłonnej oraz na mogiłach na Cmentarzu Nowodziewiczym."

Głos Rosji

(Link znaleziony przez Kacperixa)

Komentarze

Jeszcze nikt się nie wypowiedział

Do góry
Новости

Aktualności

Do oferty Frontowca dołączyły repliki hełmów K6-3 (z przyłbicą), 6B27 oraz 6B28 produkcji TacGear.ru. Razem z nimi znajdziemy także pokrowce na 6B27 (flora) oraz na 6B28 (flora, cyfrowa flora).

Dawno temu informowaliśmy o pojawieniu się w sieci informacji oraz zdjęć na temat następcy AK-74M oraz serii AK-10x, czyli AK-200*. Obecnie jednak okazuje się, że jest to już dosyć przestarzała informacja i najnowszy AK z Iżmaszu nazywa się AK-12 (od Awtomatu Kałasznikowa 2012) i nieco różni się od poprzedniej iteracji w serii.

Подобные

Podobne

 • Sowieckie granaty ręczne - Afganistan 1979-1989

  W artykule tym chciałbym czytelnikom pokrótce przybliżyć skuteczne narzędzie walki żołnierza Armii Radzieckiej w konflikcie Afgańskim lat 80-tych, granaty ręczne. W okresie tym arsenał AR w dziale granatów ręcznych nie był imponujący pod względem różnorodność typów, ale większość z użytkowanych modeli charakteryzowała się dużą skutecznością, a niektóre nawet pionierskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

  Więcej »
 • Sowieckie miny przeciwpiechotne - Afganistan 1979-1989

  W artykule tym chciałbym czytelnikom, pokrótce, przybliżyć inne skuteczne i tanie narzędzie walki żołnierzy Armii Radzieckiej w konflikcie Afgańskim lat 80-tych – miny przeciwpiechotne. W okresie tym arsenał AR w dziale min przeciwpiechotnych należał do najbardziej rozbudowanego na świecie. Typowych min przeciwpiechotnych produkowanych fabrycznie przez sowieckie zakłady zbrojeniowe było (jest!) kilkadziesiąt typów i rodzajów. (...)

  Więcej »
 • "Medalion Śmierci" - historia sowieckich nieśmiertelników

  To głównie dzięki nieśmiertelnikom nie rozrastają się listy zaginionych bez wieści a rodziny poległych, zgodnie z międzynarodowym prawem, mogą domagać się pomocy materialnej od państwa, mają prawo do zwłok poległego a w przypadku nie możności ich dostarczenia rodzinie, wskazania miejsca ich pochówku. Poniżej przedstawiam historię nieśmietelników od czasów carski, poprzez Pierwszą Wojnę Światową, Wielką Wojnę Ojczyźnianą, interwencję w Afganistanie, aż po czasy współczesne.

  Więcej »