Альфа Спецснаряжение Альфа Спецснаряжение

Gorka to typ umundurowania przeznaczonego do warunków górskich. Stanowi dostateczną osłonę przed wiatrem, deszczem i śniegiem zachowując przy tym małą wagę i uniwersalność kroju. Obecnie na rynku możemy znaleźć całkiem dużo ubrań w różnych kompozycjach kolorowych i kamuflażach. Poniżej postaram się przedstawić jedną z nich, Gorkę 3 produkcji Alfa Specsnarjażenie.

Mundur górski Gorka-3 Alfa Specsnarjażenie / Горка-3 Альфа Спецснаряжение / Mountain suit Gorka-3 Alfa Specsnar

Kurtka

 • luźny krój,
 • stójka,
 • kieszeń wewnętrzna zapinana na guzik,
 • dwie kieszenie zewnętrzne na dole bluzy zapinane na guziki,
 • dwie kieszenie zewnętrzne na każdym z rękawów zapinane na rzep,
 • siatka pod pachami,
 • sznurkowa regulacja u dołu bluzy
 • ściągacz w pasie i na rękawach
 • regulowany kaptur (rozmiar otworu, obwód głowy).

Spodnie

 • luźny krój,
 • dwie tradycyjne kieszenie,
 • dwie kieszenie z tyłu,
 • dwie kieszenie "cargo",
 • wzmocnienia na kolanach i tyłku,
 • podwójna nogawka (wewnętrzna nogawka do buta i stuptuty),
 • elastyczny ściągacz w pasie,
 • szlufki na pasek,
 • pętelki na szelki.

Tkanina

 • podstawowa – brezent (100% bawełna),
 • wykończeniowa — 100% poliester.

 Kolor

 • podstawowy — oliwkowy,
 • wykończeniowy — ciemny piaskowy.

Komplet wykonany jest z dwóch głównych materiałów – brezentu koloru oliwkowego / brązowego oraz materiału poliestrowego. Służy on głównie do "wykończenia" stroju. Wg słów producenta istnieje także możliwość zamówienia egzemplarzy, których materiał wykończenia jest w kamuflażu:

Opis zaczynamy od kaptura. Kaptur posiada maleńki daszek oraz dwa sznurki regulujące. Jeden służy do regulacji wielkości otworu kaptura, a drugi do obwodu. Kaptur jest dość obszerny, w wietrzną pogodę nie będzie nam wiało a w czasie deszczu będziemy mieli solidny "dach" nad głową.

Na rękawach pod kątem naszyte są kieszenie zapinane na rzep. Poza nimi mamy jeszcze dwie kieszenie na dole kurtki, tym razem zapinane na pojedynczy guziki.

Poza nimi istnieje jeszcze jedna kieszeń wewnętrzna zapinana na pojedynczy, mały guzik.

Na rękawach znajdują się dwa ściągacze. Jeden przy przedramieniu drugi w okolicach nadgarstka.

Kurtka zapinana jest rzędem guzików które zakryte są pod warstwą materiału (dzięki temu teoretycznie kurtka uzyskuje większą wiatroszczelność, a i same guziki trudniej urwać). Kurtka po bokach (na wysokości nerek) posiada ściągacze gumkowe, a na dole obecny jest także ściągacz sznurkowy.

Spodnie w pasie posiadają zarówno szlufki na pasek, zaczepy (po bokach) na szelki oraz ściągacz gumkowy. W komplecie ze spodniami dostajemy szelki. Rozporek w spodniach zapinany jest na guziki oraz na metalowy zaczep.

Po bokach jak i z tyłu posiadamy kieszenie standardowe (nie przelotowe, jak w niektórych Gorkach) oraz cargo zapinane na rzepy. Kieszenie cargo (zapinane na dwa guziki) są pojemne i raczej nie powinniśmy się bać, że zawartość ich wyleci (kieszeń posiada komin).

W spodniach warte wspomnienia są jeszcze podwójne nogawki. Wewnętrzną warstwę wkładamy w buty, a zewn. naciągamy na buta.

Rozwiązanie to ma wiele zalet, a do najważniejszej z nich należy wg mnie fakt, że przy takiej konstrukcji nogawki jest mniejsza szansa, że woda "wleje" nam się do buta od góry (np. podczas wdepnięcia w kałużę na chwilę). Dodatkowo przy np. długotrwałym przebywaniu na śniegu wpierw wodą nasiąka nogawka zewnętrzna, a dopiero później wewnętrzna, co opóźnia moment, kiedy tak na prawdę spodnie nam przemokną.

 

Podsumowanie

Pomijając kwestie użytkowe (którymi poszczególne Gorki tak na prawdę bardzo mało się różnią) Gorka Alfy jest na pewno dobra do odwzorowania charakterystycznego "wyglądu", które posiada parę takich mundurów różnych rosyjskich producentów. Mowa tutaj o dosyć mocno rzucającym się w oczy kontraście pomiędzy materiałem wykończenia, a resztą Gorki. Jeśli ktoś poszukuje właśnie takiego "look'u", to zdecydowanie warto zainteresować się tym mundurem.

Poniżej galeria zdjęć zawierająca parę przykładów takich gorek w użyciu (konkretne określenie iproducenta dla każej z nich jest raczej niemożliwe, ze względu na rozmiary zdjęć):

Tekst powstał dzięki współpracy z Альфа Спецснаряжение

Gorka-3 Alfa Specsnar / Горка-3 Альфа Спецснаряжение
Gorka-3 Alfa Specsnar / Горка-3 Альфа Спецснаряжение
Gorka-3 Alfa Specsnar / Горка-3 Альфа Спецснаряжение
Gorka-3 Alfa Specsnar / Горка-3 Альфа Спецснаряжение
Gorka-3 Alfa Specsnar / Горка-3 Альфа Спецснаряжение

Komentarze

kazik : 25/09/2013 19:45:21
Nie, to jest produkt innej firmy. Co nie zmienia faktu, że może być bardzo (ale to bardzo) podobny.

Notice: Undefined index: user in /app/rus/public_rusmil/main/cache/c_1_comment_tpl.php on line 9

Notice: Undefined index: user in /app/rus/public_rusmil/main/cache/c_1_comment_tpl.php on line 11
: 24/09/2013 17:08:21
Czy ta Gorka to to samo co to: http://frontowiec.com/index.php?p3022,gorka-3-48-50-170-176-oliwkowa ?
Do góry
Новости

Aktualności

Do oferty Frontowca dołączyły repliki hełmów K6-3 (z przyłbicą), 6B27 oraz 6B28 produkcji TacGear.ru. Razem z nimi znajdziemy także pokrowce na 6B27 (flora) oraz na 6B28 (flora, cyfrowa flora).

Dawno temu informowaliśmy o pojawieniu się w sieci informacji oraz zdjęć na temat następcy AK-74M oraz serii AK-10x, czyli AK-200*. Obecnie jednak okazuje się, że jest to już dosyć przestarzała informacja i najnowszy AK z Iżmaszu nazywa się AK-12 (od Awtomatu Kałasznikowa 2012) i nieco różni się od poprzedniej iteracji w serii.

Подобные

Podobne

 • Gorka M-P2 Modoks / Горка М-П2 Модокс

  Praktycznie każda firma produkująca odzież "bojową" w Rosji posiada w swojej ofercie produkt typu Gorka. W poniższym tekście przyjrzymy się jednemu z produktów Modoksu z tej rodziny, Gorce M-P2.

  Więcej »
 • Sztorm Spław / Шторм Сплав

  Na kiepską pogodę zazwyczaj standardowym rozwiązaniem dla osób ubierających się w "ciuszki zza Buga" jest Gorka (lub twór pochodny) - oparta głównie na zaimpregnowanych materiałach (zazwyczaj brezentopodobnych). Jednak niektórzy producenci rozwijają się także w kierunku wszechobecnych na zachodzie "-texów" (gore-tex, sympa-tex etc.). Szturm jest właśnie takim zestawem (składającym się z kurtki oraz spodni - sprzedawanych oddzielnie) opartym na tkaninie z membraną o nazwie LAMETAN produkcji niemieckiej firmy CHT.

  Więcej »
 • Gorka E SPOSN / Горка Е ССО

  "Gorką" określa się typ umundurowania przeznaczonego do warunków górskich, oferujących ograniczoną, ale  zadowalającą osłonę przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Przy czym jest do stój dalej w miarę lekki i uniwersalny. Obecnie  na rynku (zarówno w Rosji jak i Polsce) możemy znaleźć całkiem dużo ubrań określanych takim mianem. Poniżej postaramy się przedstawić jedną z lepiej znanych Gorek, Gorkę E produkcji SPOSN.

  Więcej »