Frontowiec.com Frontowiec.com

Sezon zimowy w chwili pisania tego tekstu się już skończył, ale my wracamy do tematu wraz z KZMem produkcji Babek wykonanym z materiału w kamuflażu Kliaksa. Strój ten jest kolejnym "budżetowym", który mamy ostatnio okazję opisać, co akurat przy kostiumie zimowym ma to szczególny sens, gdyż zazwyczaj nie są one zbyt intensywnie użytkowane.

Maskałat KZM zimowy Babek / КЗМ Бабек / Winter camouflage suit KZM

Kurtka

  • luźny krój, pozwalający na komfortowe noszenie na odzieży wierzchniej,
  • kaptur,
  • trzy kieszenie zapinane na rzep,
  • kurtka zapinana na zamek błyskawiczny,
  • ściągacz sznurkowy na dole kurtki.

Spodnie

  • równie luźny krój jak w kurtce,
  • ściągacz sznurkowy w pasie,
  • i to wszystko :D

 

Kamuflaż i materiał

Strój jest wykonany z syntetycznego materiału w kamuflażu Kliaksa. Sam materiał jest bardzo lekki (delikatnie widać co nosimy pod spodem), nie szeleści za bardzo podczas ruchu (nie bardziej niż zwykłe ubrania) i wg informacji producenta on nie zamarza nawet po zamoczeniu.

Niestety w związku z lekkością materiał jest też nieco delikatny - tzn. materiał sam w sobie jest dosyć wytrzymały, ale mam wątpliwości co do tego jak będą się trzymać szwy. Należy się liczyć z tym, że całość może nie przeżyć więcej niż dwóch sezonów.

 

Podsumowanie

Podsumowując - krój jest dobry, ale trochę mi w nim brakuje kieszeni przelotowych w kurtce (trzeba rozpinać całość, co i tak jest szybkie dzięki zamkowi błyskawicznemu) oraz elastycznych ściągaczy w pasie spodni - ale są to rzeczy, z którymi albo można żyć, albo można je samemu zmienić.

Ogólnie strój jest bardzo, bardzo prosty w konstrukcji. Trudno to jednak jednoznacznie zaliczyć jako wadę, gdyż zapewne jest to jeden z powodów, dla których jest on tak tani. Cena jest też o tyle miła, że mimo wszystko zimą wielu "niedzielnych wojowników" zapada w letarg i trudno się zdecydować na zakup "pełnowartościowego" (co najmniej 300zł+) stroju, na te nieliczne okazje biegania po lesie zimą. A też nie każdy chce się decydować na zakup strojów bawełnianych, które po namoknięciu śniegiem potrafią być bardzo nieprzyjemne w użyciu.p

Tekst powstał dzięki współpracy z Frontowiec.com

Maskałat KZM zimowy Babek / КЗМ Бабек
Maskałat KZM zimowy Babek / КЗМ Бабек

Komentarze

kazik : 13/04/2012 21:44:13
Niestety, nie dałem rady zrobić to "w porę", nad czym ubolewam :<
Literówka poprawiona, dzięki za zwrócenie uwagi.
ADi : 13/04/2012 21:26:44
Fajna recka tylko szkoda, że po sezonie. :)

A i w podsumowaniu jest literówka: "Ogólnie strój jest bardzo, bardzo prostu w konstrukcji." ;)
Do góry
Новости

Aktualności

Do oferty Frontowca dołączyły repliki hełmów K6-3 (z przyłbicą), 6B27 oraz 6B28 produkcji TacGear.ru. Razem z nimi znajdziemy także pokrowce na 6B27 (flora) oraz na 6B28 (flora, cyfrowa flora).

Dawno temu informowaliśmy o pojawieniu się w sieci informacji oraz zdjęć na temat następcy AK-74M oraz serii AK-10x, czyli AK-200*. Obecnie jednak okazuje się, że jest to już dosyć przestarzała informacja i najnowszy AK z Iżmaszu nazywa się AK-12 (od Awtomatu Kałasznikowa 2012) i nieco różni się od poprzedniej iteracji w serii.

Подобные

Podobne