Dnia 2giego sierpnia 2010 odbyły się obchody z okazji rocznicy oficjalnego powstania Wojsk Powietrzno-Desantowych (popularnie zwane "Dniem WeDeWe").

Dokładnie 80 lat wcześniej (2gi sierpnia 1930r.) dwunastu pierwszych "desantników" dokonało skoku z pokładu samolotu podczas ćwiczeń na terenie okręgu moskiewskiego.

Relacje fotograficzne:

Komentarze

Kamil : 08/08/2010 18:47:05
Nie, to stary typ radzieckiego bagnetu do AKMa.
Morn : 03/08/2010 20:19:08
Odnośnie linku z twower.livejournal.com czy obok AKMNa nie leży polski bagnet do AK?( http://fotki.yandex.ru/users/mglex/view/236790/ )
Do góry
Новости

Aktualności

Do oferty Frontowca dołączyły repliki hełmów K6-3 (z przyłbicą), 6B27 oraz 6B28 produkcji TacGear.ru. Razem z nimi znajdziemy także pokrowce na 6B27 (flora) oraz na 6B28 (flora, cyfrowa flora).

Dawno temu informowaliśmy o pojawieniu się w sieci informacji oraz zdjęć na temat następcy AK-74M oraz serii AK-10x, czyli AK-200*. Obecnie jednak okazuje się, że jest to już dosyć przestarzała informacja i najnowszy AK z Iżmaszu nazywa się AK-12 (od Awtomatu Kałasznikowa 2012) i nieco różni się od poprzedniej iteracji w serii.

Подобные

Podobne

 • Gorka 3 Spław / Горный 3 Сплав

  Gorki są dość specyficznym strojem, przewijają się w konfliktach od ponad trzydziestu lat. Pierwotnie przeznaczone dla jednostek górskich, obecnie popularne w wielu formacjach. Prezentowana Gorka 3, powstała jako konkurencyjny/alternatywny produkt, tym samym czerpie rozwiązania z innych strojów tego typu a i dokłada własne - pomysłowe - rozwiązania.

  Więcej »
 • Grad ANA / Град АНА

  ANA jest dosyć znaną (w światku) firmą, która ponoć swego czasu posiadała parę kontraktów na dostarczenia mundurów i oporządzenia dla MWD i / lub FSB. Jednym z jej czołowych (i chyba najlepiej znanych) produktów jest seria kamizelek Grad. Należą do niej: Grad, Grad-2 oraz Grad-2 w wersji dla RPK-74 (jest jeszcze kamizelka "Vityaz", ale nie wiem czy to pierwowzór Grad'a, czy też odwrotnie - Grad jest jego pierwowzorem). Poniżej postaram się wam bliżej przedstawić jedną z nich, a konkretniej "Grad".

  Więcej »
 • Grad-2 ANA / Град-2 АНА

  Kolejną kamizelką z rodziny "Grad", którą mamy przyjemność opisać (po Gradzie-1) jest Grad-2 w wersji dla "strieloka" (strzelca). Grad-2 jako taki zyskał całkiem dużą popularność podczas drugiej wojny czeczeńskiej, gdzie był używany głównie przez "wewnętrznych" (MWD) oraz sporadycznie np. przez Piechotę Morską.

  Więcej »