• Rosyjskie kamuflaże wzorowane na Eichenlaubmuster

  Pochodne kamuflaży SS stały się jednymi z najbardziej charakterystycznych kamuflaży używanych przez "resorty zbrojne" Rosyjskiej Federacji (głównie jednostki MWD oraz FSB), zaraz obok np. Kamysza w różnych odmianach, czy czysto rodzimej Brzozy. Jest to poniekąd symbol współczesnej "myśli taktycznej" kojarzony z nowymi czasami (post-2004) oraz, przede wszystkim, nowym sprzętem młodszych firm takich jak SPOSN, Fort, czy też Modoks. W przeciwieństwie do zauważalnych już wcześniej na polu walki produktów np. NPO-SM, ANA czy Spławu.

  Więcej »
 • Partizan SPOSN / Партизан ССО

  Partizan to maskałat, który możemy zobaczyć bardzo często w użyciu, zazwyczaj przez żołnierzy jednostek specjalnych, czy to MWD, czy to FSB. Partizan był swego czasu używany (lub nadal jest) w takich jednostkach jak Alfa (Алфа), Wympieł (Вымпел) , Witjaź (Витязь), czy mniej znana na zachodzie Ruś (Русь).

  Więcej »
 • Maskałat WDW SPOSN / ВДВ ССО

  Maskałat WDW to mniej znany produkt SPOSNu (a raczej nie-aż-tak-znany), przynajmniej w porównaniu z Partizanem. Ze względu na uderzające podobieństwo w kroju nie sposób go nie porównywać z "pierwowzorem" (czyli Partizanem). Sam WDW pomimo mniejszej popularności był widziany w użyciu parę razy, m.in. podczas konkursu w 2007 na wyłonienie najlepszej jednostki desantowej w FR, gdzie był używany, przez jedną ze startujących grup.

  Więcej »
 • Tarzan M32 Spław/Тарзан М32 Сплав

  Kamizelka Tarzan M32 jest kolejną kamizelką produkcji Spław z rodziny "Tarzan", obejmującą obecnie 8 modeli: M21, M22, M22S, M24, M32, M32-2, M33S, M37. Z czego M22S mieliśmy już okazję opisać.

  Więcej »
Новости

Aktualności

Do oferty Frontowca dołączyły repliki hełmów K6-3 (z przyłbicą), 6B27 oraz 6B28 produkcji TacGear.ru. Razem z nimi znajdziemy także pokrowce na 6B27 (flora) oraz na 6B28 (flora, cyfrowa flora).

Dawno temu informowaliśmy o pojawieniu się w sieci informacji oraz zdjęć na temat następcy AK-74M oraz serii AK-10x, czyli AK-200*. Obecnie jednak okazuje się, że jest to już dosyć przestarzała informacja i najnowszy AK z Iżmaszu nazywa się AK-12 (od Awtomatu Kałasznikowa 2012) i nieco różni się od poprzedniej iteracji w serii.