Jeger (zwany także Jager, Eger) to, obok Łazucznika, jeden z paru "chestrigów" produkowanych przez SPOSN.

Jeger sam w sobie był widziany m.in. na wyposażeniu członków MWD (chociażby OSN WW Rosicz).

Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ СоюзСпецОснащение / Yeger Vest SPOSN

Jager jaki jest każdy widzi.

 

Ogólnie

Jager jest czestem produkcji SPOSN, a dowiadujemy się tego nie z metki a domyślamy z lanserskich guzików. Tak więc nie nosimy reklamy a jedynie napis "wyprodukowane w Rosji".

Do rzeczy, Czest ma trzy podwójne ładownice na magi do ak, podobnie jak szmerszu w każdej z nich mamy plastikową przegrodę na rzepy, którą możemy odpiąć, do ładownic wchodzą bez problemu magi na 7.62 (na foto po prawiej). Resztę stanowią 2 kieszenie na flary (prawdopodobnie do jednego schowka wchodzą dwie, nie mam jak sprawdzić) i 4 kieszenie na granaty. W tych ostatnich czeka nas super nowoczesne rozwiązanie, stanowią je dodatkowe opaski, którymi możemy częściowo "zakryć" granat, tak aby ten nie wyślizgną się podczas różnych wygibasów spowodowanych ostrzałem tych z zachodu.

Jak się okazało, po zdjęciu przegrody na magazynki, do jednej kieszeni wchodzą trzy magi na 5.45, klapa się zamyka, trochę już na ścisk ale jest on mniejszy niż w przypadku 2 magów w przegrodzie "stanika", zakładam że bez problemu można to rozepchać . Tylko po co to komu? To tylko czest, jeśli ktoś ma zamiar zrobić sobie małą wyprawę krzyżową na Czeczenów to nich sobie kupi szmersza i tyle ładownic ile wejdzie.

 

Wykonanie

Było "kilka" odstających nitek - przypaliłem. Reszta bez zarzutu, wszystko się mocno trzyma kupy. Myślę, że jeśli mieliby to produkować chińczycy, szwów byłoby co najmniej dwa razy mniej.

 

Komfort

Z kamizelkami jak i czestami nie mam znacznego doświadczenia, gdyż wcześniej byłem w posiadaniu niestety tylko typowego "stanika" z 88r. ale jak dla mnie Jager jest od niego znacznie wygodniejszy(prawdopodobnie też od Pioniera, gdyż ten nie ma "poduszek" na szelkach) . Szelki za głową krzyżują się w Xa. Bardzo spodobały mi się błyskawiczne klamry na nich, znacznie ułatwiają zakładanie/zdejmowanie czesta, a zrzucenie szpeju na ziemię zajmuje nam dosłownie 2-3s.

 

O, ukryta jama smoka!

Miło zaskoczyła mnie skrytka z drugiej strony kamizelki, z której wychodził sznurek a na jego końcu przymocowana saszetka z wodoodpornego materiału, ta niestety zapinana jest na... rzep, tak więc jeśli mamy pecha to nie uchroni to naszych ściśle tajnych dokumentów nawet przed mżawką, więc mamy fajny, ale nie do końca zrealizowany pomysł.

 

Podsumowanie

Jak dla mnie Jager spełnia moje oczekiwania i pewnie długo nie zmienię go na nic innego. Udało mi sie go wyrwać w stanie "prawie nie używanym" za 250pln, wydaje mi się że to nie super wygórowana cena jak na szpej ,który aktualnie używają panowie ze specjalnego przeznaczenia. Pojemność wydaje się być dostateczna, ale ludziom z syndromem chomika polecam przepleść przez dół czesta dodatkowy pas na który nawloką sobie inne cuda.

Plusy:

  • wygoda
  • nie zahaczamy w budynkach, tak jak jest to w przypadku szmersza
  • wykonanie raczej pancerne na tle innych kamizelek i czestów
  • "wodoodporna" skrytka

 Minusy:

  • jak zwykle dostępność
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО
Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ ССО

Komentarze

mikolajkawecki@ : 09/05/2010 17:24:01
Kamizelka jest świetna, nie sprawdzałem jej jeszcze w terenie. fajnym uzupełnieniem zestawu jest pas, pokrowiec na radio i dodatkowa saszetka mocowana do pasa.
kazik : 09/04/2010 16:15:37
*które zazwyczaj
kazik : 09/04/2010 16:15:11
Trochę bez sensu w te szaszetki wciskać płyty (czy to tytanowe, czy ceramiczne). W "grocie smoka" jest po prostu za dużo miejsca, żeby taka ciężka płyta siedziała cały czas na swoim miejscu i podejrzewam, że uciążliwie by się w środku poruszała - co nie byłoby zbyt komfortowe.

A sama pojedyncza płytka zapewni raczej marną ochronę w porównaniu do kamizelek balistycznych, zazwyczaj mają więcej niż pojedynczą płytę.
Mietek : 09/04/2010 15:02:56
A skąd masz takie informacje?
mkawecki@ : 07/04/2010 21:12:03
"wodoodporna saszetka" nie jest przeznaczona na dokumenty, jest to saszetka na tytanową płytkę. Tytan jak powszechnie wiadomo jest lubiany przez Rosjan. W tej konkretnie kamizelce jego obecność znajduje uzasadnienie, amunicja, w umieszczonych z przodu magazynkach, potrafi eksplodować po trafieniu w nią.
Do góry
Новости

Aktualności

Do oferty Frontowca dołączyły repliki hełmów K6-3 (z przyłbicą), 6B27 oraz 6B28 produkcji TacGear.ru. Razem z nimi znajdziemy także pokrowce na 6B27 (flora) oraz na 6B28 (flora, cyfrowa flora).

Dawno temu informowaliśmy o pojawieniu się w sieci informacji oraz zdjęć na temat następcy AK-74M oraz serii AK-10x, czyli AK-200*. Obecnie jednak okazuje się, że jest to już dosyć przestarzała informacja i najnowszy AK z Iżmaszu nazywa się AK-12 (od Awtomatu Kałasznikowa 2012) i nieco różni się od poprzedniej iteracji w serii.

Подобные

Podobne

  • Łazutczik SPOSN / Лазутчик ССО

    Łazutczik jest nieco mniej popularny od Jegera, ale też ma całkiem szerokie grono użytkowników pośród airsoftowów. Oprócz oryginalnego Łazutczika istnie także jego drugi wariant o nazwie "Łazutczik-M" (różniący się m.in. układem oraz ilością ładownic).

    Więcej »
  • Kamizelka Kenguru-4 SPOSN / Кенгуру-4 ССО

    SPOSN / SSO poza bardzo dobrze znanymi szerszej publiczności produktami jak Smersz, Łazutczik, czy Jeger, miał swego czasu w swojej ofercie także parę(naście) innych kamizelek. Nie są one zbyt dobrze znane i w większości przypadków nie są też już przez SSO produkowane. Jedną z takich kamizelek jest Kangur-4, którą postaramy się przedstawić w poniższym opisie.

    Więcej »
  • Kamizelki Brest i Legat SSO / Брест и Легат ССО

    W połowie września 2010r. pojawiły się w sieci pierwsze zdjęcia nowych kamizelek SSO/SPOSN, były nimi Brest (Брест) oraz Legat (Легат) będące wariacjami tego samego projektu. Konstrukcje te wyraźnie wzorowane są na amerykańskiej kamizelce będącej częścią systemu RACK (Ranger Assault Carrying Kit), który powstał w okolicach 2000r.

    Więcej »