• Gorka-3 Alfa Specsnar / Горка-3 Альфа Спецснаряжение

  Gorka to typ umundurowania przeznaczonego do warunków górskich. Stanowi dostateczną osłonę przed wiatrem, deszczem i śniegiem zachowując przy tym małą wagę i uniwersalność kroju. Obecnie na rynku możemy znaleźć całkiem dużo ubrań w różnych kompozycjach kolorowych i kamuflażach. Poniżej postaram się przedstawić jedną z nich, Gorkę 3 produkcji Alfa Specsnarjażenie.

  Więcej »
 • Plecak Wjuk SPOSN / Вьюк ССО

  SSO posiada bardzo wiele, bardzo różnych plecaków w swojej ofercie. Od małych i lekkich (Gorod, Bóbr), poprzez nieco większe (Tortila, RD-99) i całkiem duże (Ataka, Bergen), aż po prawdziwe kolosy (Edelweiss). Poza rozmiarami w można pośród nich zauważyć plecaki wyraźnie inspirowane zachodnimi konstrukcjami, jak i oryginalne projekty. Do tej drugiej kategorii należy właśnie plecak desantowy Wjuk, który postaramy się tutaj opisać.

  Więcej »
 • Mundur M21 Spław / М21 Сплав

  Mundur letni M21 produkcji Spławu, to jeden ze starszych produktów tejże firmy. Od początku swojego istnienia był on przewidziany jako komercyjnie dostępny odpowiednik zwykłych wz. 88, które otrzymywali głównie żołnierze SZ FR oraz WW MWD. Wraz ze zmianami wprowadzanymi w swoim wojskowym odpowiedniku zmieniał się i sam M21, którego obecnie produkowaną wersję (w 2011r.) postaram się opisać poniżej.

  Więcej »
 • Mundur Polewoj SPOSN / Полевой ССО

  Mundur Polewoj to jeden z SPOSNowych mundurów "nowej generacji",  jako którą można uznać mundury, które rozpoczęto produkować dopiero w okolicach 2008 lub później. Do takich zaliczyłbym jeszcze opisane przez nas wcześniej Parasziutist oraz KM-L*. Poza nowymi wzorami SSO postanowił także rozszerzyć swoją ofertę o nowe-stare kamuflaże - i tak jest w tym przypadku, gdyż mundur wykonany jest z materiału w kamuflażu Palma.

  Więcej »
Новости

Aktualności

Do oferty Frontowca dołączyły repliki hełmów K6-3 (z przyłbicą), 6B27 oraz 6B28 produkcji TacGear.ru. Razem z nimi znajdziemy także pokrowce na 6B27 (flora) oraz na 6B28 (flora, cyfrowa flora).

Dawno temu informowaliśmy o pojawieniu się w sieci informacji oraz zdjęć na temat następcy AK-74M oraz serii AK-10x, czyli AK-200*. Obecnie jednak okazuje się, że jest to już dosyć przestarzała informacja i najnowszy AK z Iżmaszu nazywa się AK-12 (od Awtomatu Kałasznikowa 2012) i nieco różni się od poprzedniej iteracji w serii.